Lepší jedna knížka, než kus salámu!!!

15. 12. 2003
Lepší jedna knížka, než kus salámu!!!
Tak přesně toto hlásá nápis v jednom malém útulném knihkupectví, v němž si čtenáři mohou knihu nejen zakoupit, ale mnohdy se i seznámit s autory a dalšími zajímavými lidmi. Není vůbec podstatné, kde to je – takových podobných míst je jistě víc. Zajímavý je právě ten nápis, který stojí za zamyšlení. Z knížky vás nechytí žlučníkový záchvat, nepřiberete rázem tři kila, ani se vám nevyrazí pupínky. Tedy většinou…

A protože jsme na DÁMĚ, řekněme si o několika knížkách určených hlavně – i když nejen - ženám, a o jejich autorkách.

Simona Monyová (www.monyova.cz) – říká se jí Viewegh v sukních. Na kontě má šestnáct knih, ta zatím poslední se jmenuje „Utrhnout se ze řetězu“ a člověk se od ní utrhnout také nemůže. Potvrdila to i její kmotra, herečka Vilma Cibulková. Velmi čtivý je také o trochu mladší román „Tchyně a uzený…“, v němž hrdinka řeší problém, zda si zaslouží muž, jenž se ve čtyřiatřiceti letech nedokáže vzepřít své matce, manželku nebo jen soucit. Simona Monyová se při volbě názvů svých knih nechává inspirovat příslovími a snad neprozradím příliš, když řeknu, že ani další kniha, chystaná na jaro příštího roku, tuto tradici neporuší.

Eva Brabcová (www.3t.cz/ebra) vydala letos knížku povídek s aktuálním názvem pro mnoho z nás – „Baculky jsou prima“. Na šprycli oblíbenosti knih Evy Brabcové se zatím stále ještě vyhřívá a naparuje „Papoušek na smetaně“, které vydalo loni nakladatelství OFTIS. I Eva Brabcová připravuje další knížku a říká, že její krevní skupinou jsou příběhy, které ani v těch nejvážnějších chvílích nepostrádají humor. O tom ostatně vypovídá i zatím pracovní název připravované knížky: „Chlap do bytu může, ven musí!

Pohodová a usměvavá Tatiana Kejvalová a její neméně pohodové a úsměvné knihy. „Šílené broskve“, znáte? Ne? Tak to rychle napravte. Pohoda Vánoc a pohodové čtení – to přece jde dohromady. Zatím posledním dílkem výjimečné Táni, paní již v důchodovém věku, avšak mající energie za čtyři třicátníky, je knížka „Vidím, že jsi opravdu blázen!“. Je to knížka povídek, zachycujících vtipné postřehy a humorné situace, které přináší každodenní život.

Další zajímavou současnou autorkou je Milena Holcová – kromě toho, že je dobrou spisovatelkou, je i zkušenou cestovatelkou. Její cestovatelskou vášní jsou protknuta i její díla. Úžasnou knihou, v níž se dvě přítelkyně středního věku rozhodnou řešit své konfliktní vztahy se svými matkami společným cestování po Krétě jsou „Babky na divoko“. Mnohá z žen v ní najde „podobu“ svých pocitů s pocity hrdinek „čistě náhodnou“.

Tyto a další knihy si můžete zakoupit v síti knihkupectví, v internetových obchodech (např. www.kosmas.cz), na stránkách nakladatelství (www.oftis.cz) či prostřednictvím přímého objednání na stránkách některých autorek, kde máte navíc možnost knihy získat s autogramem či s věnováním na přání.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finální zářijové dny se ponesou v duchu pohody. Nechcete se rozčilovat a užíváte si volna, jak to jen jde. S největší pravděpodobností vyrazíte někam mezi lidi, kde se seznámíte s milým…

Nejčtenější články

Doporučujeme