LETNÍ FESTIVAL STŘELÁK 2006

24. 5. 2006
Tento rok oslaví Kinematograf bratří Čadíků patnácté výročí své existence a desáté výročí svého úspěšného fungování na Střeleckém ostrově v Praze. Letní festival Střelecký ostrov opět nabídne pestrý program filmů, koncertů a divadel. Léto na Střeláku bude trvat od 1.června do 17. září.

Kinematograf bratří Čadíků se opět vrací do centra Prahy. Letní festival na Střeleckém ostrově bude zahájen 1.června. V rámci programu slavnostního zahájení vystoupí skupiny Čechomor /trio/ a Oldřich Veselý & E-band, zazní slavnostní famfára v provedení dechového souboru pod vedením Michala Krčmy. Po té bude následovat křest DVD Kamenný most s následnou projekcí filmu. Vše proběhne za přítomnosti významných hostů.

filmy Filmoví diváci se mohou těšit na speciální dramaturgické linie: neděle budou patřit československé a světové klasice, pondělky jsou vyhrazeny pro letošní nabídku ojedinělé přehlídky Projekt 100, úterky pak ovládnou animované filmy nebo snímky s výraznou výtvarnou koncepcí. Středy, pátky a soboty pak doplňuje to nejlepší z distribuční nabídky. Před každou projekcí bude uveden krátký film studentů FAMU nebo VOŠF Zlín.

Na sobotu 10.června připravujeme ozvěny mezinárodního festivalu studentských filmů Zlínský pes a na sobotu 15.července pak filmovou ochutnávku hlavního tématu 32. Letní filmové školy v Uherském Hradišti Film a příroda, a to filmový maratón filmů G.Reggia - Koyaanisqatsi, Powaqqatsi, Naqoyqatsi. Na sobotu 2. září je plánována předpremiéra hudebního filmu Havana blues a představení letošní přehlídky indické kinematografie. Letní kino ukončí svůj letošní program v neděli 17.září obligátním snímkem Trhák.

*hudba Čtvrtky budou patřit hudbě. V průběhu celého festivalu se na pódiu vystřídají špičky naší hudební scény:

29.6. VISACÍ ZÁMEK 13.7. NANA ZORIN 14.7. HM…, FRU FRU 20.7. KAREL PLÍHAL 27.7. XAVIER BAUMAXA 3.8. NUSELSKÝ UMĚLECKÝ ORCHESTR, VERTIGO QUINTET 10.8. GAIA MESIAH 17.8. JABLKOŇ 19.8. SILVER ROCKET FEST – GNU, OTK, EMEMVOODOOPOKA, WOLLONGONG, UNKILLED WORKER 24.8. ČANKIŠOU 25.8. GULO ČAR 31.8. STO ZVÍŘAT 2.9. milo, POHŘEBNÍ KAPELA 7.9. AHMED MÁ HLAD, NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK 9.9. LAURA A JEJÍ TYGŘI

Po každém koncertě je nachystána projekce krátkých studentských filmů nebo pásma českých animovaných snímků z archivu Krátkého filmu. Lístky na jednotlivé koncerty budou k dostání v předprodeji v letním baru na Střeleckém ostrově. Koncerty začínají v 19:30 hod.

*divadlo Dne 3.září bude Střelecký ostrov zaplněn divadelníky. V rámci akce Vzpomínka na Divadelní pouť vystoupí mladé současné divadelní spolku spolu se pamětníky legendárních divadelních poutí, které se na ostrově odehrávaly na konci osmdesátých a počátku devadesátých let. Večer bude zakončen projekcí snímku Nachové plachty /22:00/. Každou první neděli v měsíci /3.6., 2.7., 6.8./ budou od 15 hod probíhat divadelní představení pro děti.

*akce 10. června proběhne v odpoledních hodinách v areálu kina turnaj ve stolním fotbale. Hráčům budou k dispozici profesionální stoly Garlando. Výtězové turnaje budou oceněni hodnotnými cenami. Na 26.srpna připravujeme festival Letní rytmy Afriky - prezentaci neziskových organizací, v rámci níž vystoupí Nebiba, Yellow sisters, TiDiTaDe.

*info Nově upravené webové stránky www.strelak.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zítra je první letní den, proto ho přivítejte s předstihem a naplánujte si opékání buřtů nebo grilování. Ať už se budete věnovat jakékoliv venkovní aktivitě, půjde vám od ruky. Rozhodně…

Nejčtenější články

Doporučujeme