Letní krášlení

27. 7. 2005
Letní krášlení
Letní zkrášlovací team se hlásí do služby! Vyzbrojí vás dokonalou výbavou na prosluněnou pláž, šikovnými pomocníky do chladivé koupelny a báječnými líčidly pro horké dny a žhavé noci.

V letních, sluncem prostoupených dnech si více než kdy jindy vychutnáváme plnými doušky prázdninovou pohodu, hřejivé paprsky slunce a osvěžující vodní lázeň. K perfektnímu prožitku si pozvěte pár dovedných přátel pro jemnost a svěžest pokožky a povolejte i ochránce vaší krásy.

Výbava na pláž Před tím, než vystrčíte nos z hotelu, zamyslete se nad ochranou kůže před slunečním zářením. Pravidelným používáním opalovacích prostředků uchráníte pokožku před škodlivými účinky slunce. Nemusíte se bát, že byste se z dovolené vrátila s bílou pletí. Slunci se vystavujte až v odpoledních hodinách a jedině s ochranným faktorem. Pouze tak si přivezete z prázdnin zdravé opálení. Dětská a citlivá pokožka vyžaduje mimořádnou péči. Volbu ochranného přípravku nenechávejte náhodě a zvolte jemný, nedráždivý krém či mléko s opravdu vysokých faktorem 30 či výše. Sama jej používejte v prvních dnech či po celou dobu, snášíte-li slunce hůře. Skvělou ochranu proti záření naleznete v lékárně – sprej Capital Soleil 30 od Vichy (obr. 1). Snadno se nanáší, odolává vodě i písku, neobsahuje konzervační látky, ale zato termální vodu z Vichy. Dospělí mohou pro několika dnech, zpravidla po třech, snížit ochranný faktor na 15 či 10. Ten se hodí také v méně slunných oblastech. Osvěžení a zároveň ochranu před slunečními paprsky najdete v podobě novinky z řady Nivea Sun – Osvěžující voda na opalování s faktorem 10 (obr. 2) účinně chrání, zklidňuje a osvěžuje díky chladivému složení. Po návratu ze sluneční lázně hýčkejte pokožku speciální kosmetikou. Relaxační pěna po opalování Nivea Sun (obr. 3) okamžitě uvolňuje a ochlazuje napjatou kůži. Díky heřmánku a aloe vera navrací vláčnost, poskytuje hydrataci a vitamín E chrání pokožku před předčasným stárnutím tím, že neutralizuje nebezpečné volné radikály.

Nezbytné maličkosti O prázdninách, době častého cestování, ať již na dovolenou či jen k vodě, přijdou vhod multifunkční výrobky v praktickém malém balení. To však nutně neznamená, že se musíte ochudit o péči, na kterou jste zvyklá. Krásu tropických dálek provoněných svěžím mořským vánkem a vůní exotického ovoce si užijte s abrasivním sprchovým gelem Kokos a mořská sůl od Oriflame (obr. 1). Díky mořské soli odstraníte odumřelé buňky a zároveň pokožku vyživíte koktejlem kokosu, včelího medu a bambuckého másla. Rychlé, efektivní a praktické jsou odličovací ubrousky Take It Away od Estée Lauder (obr. 2). Příruční balení kapesníčků napuštěných kvalitním a šetrných odličovačem se bez problémů vejde do každé kabelky a nemusíte se bát, že byste zažila v zavazadle potopu díky převrhnutým lahvičkám. Zároveň vám odpadá starost o hledání čisté vody, k tomuto čištění pleti ji vůbec nepotřebujete. Ochranný balzám i lesk klidně nechte odpočívat na dně kosmetického kufříku, místo dvou tubiček vám postačí jen jedna – Hydratační sluneční lesk od Helena Rubinstein (obr. 3). Vzhledem k obsahu vysokého ochranného filtru 15 spolehlivě ochrání před slunečním zářením a tím zabraňuje předčasnému stárnutí rtů a zároveň dodá vysoký lesk a jemnou barvu.

Žhavé líčení V záři slunečních paprsků méně líčidel znamená více. Tradiční make-up, pudr a tvářenku nahraďte bronzovým pudrem. Zdravý jas ve tváři a sluncem políbené tělo slibuje magický pudr ukrytý ve štětci Star Bronzer od Lancome (obr. 1). Třpytivý efekt bronzového pudru využijte na tvářích, očích, ramenou a dekoltu. Bude zářit jako hvězda. Coby to bylo za letní výbavu bez voděodolné řasenky?! Skvělou službu po celé léto, ať už při vodních radovánkách či v osvěžujícím letním deštíku, vám udělá voděvzdorná verze řasenky Illusionist od Estée Lauder (obr. 2). Každou jednotlivou řasu maximálně natočí a prodlouží, aniž by výsledek působil těžce a slepeně. Letní garderóbu netvoří jen krátká trička a sukně, ale také sandály, které však neprominou jedinou chybu na vašich nohách. Kvalitní a pravidelná pedikúra by proto měla být součástí vaší letní péče. Přináší však také zábavu v podobě výrazných laků na nehty, které byste se možná jindy neodvážila nosit. Temně rudé, purpurové a zářivě hnědé odstíny udávají trend po mnoho let. Pořiďte si odolný lak na nehty Ritual Color od Helena Rubinstein (obr. 3). Vydrží mnoho dnů neporušený a báječně lesklý.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Prahnete po povýšení a také si za tím hrdě jdete. Snad nepůjdete přímo přes mrtvoly! Už tak jste pro mnoho kolegů trnem v oku. Stále platí žádné svěřování s osobními plány. Své nápady si…

Nejčtenější články

Doporučujeme