Letní láska a sex. Co všechno vás může potkat?

3. 7. 2013
Letní láska a sex. Co všechno vás může potkat?
Slunce, teplo, dovolená, dlouhé večery… je toho plno, co máme na létě rádi. Atmosféra letních dnů povzbuzuje i naši touhu po lásce a sexu. Zkrátka to k sobě patří. Letní lásky navíc mají určitá specifika. Popouštíme při nich uzdu fantazii i odvaze. A ačkoli mají tyto vztahy často jepičí život, vzpomínáme na ně ještě dlouho po jejich skončení.

„Za normálních okolností jsem při seznamování velmi opatrná. Lidem obecně moc nevěřím a chlapy zvlášť si důkladně testuji. Výjimkou je jediné období – horké letní dny. To jako by se ve mně něco přepnulo a zapomínám na veškerou obezřetnost,“ svěřuje se osmadvacetiletá Mirka.

A její přístup není nijak ojedinělý. Léto má na nás opravdu zvláštní vliv a obecně se chováme uvolněněji. Podle psychologů za tím je především více světla a dlouhotrvající den. Když je vidět, cítíme se bezpečněji. Pokud vás v prosinci někdo osloví na ulici třeba v devět večer, automaticky se spíš začnete bát. V létě vám ale podobná situace nijak vadit nebude. Všude je plno lidí, je vidět, takže si připadáte, jako by bylo odpoledne.

Opatrnost je přitom ale o to víc na místě. V létě totiž vždy stoupá počet sexuálních napadení a znásilnění! Důvod je nasnadě. Ženy chodí mnohem víc odhalené a „provokují“ mnohem víc mužské touhy. Samozřejmě platí, že i kdybyste chodila po ulici nahá, neopravňuje to nikoho k tomu, že vás smí obtěžovat, nicméně to, že odhalená pokožka na mnohé muže působí jako hadr na býka, je fakt.

Zároveň je v létě samotné znásilnění pro muže snadnější. Zatímco v zimě by se musel dostat přes několik vrstev oblečení a zbavit se i svého, v létě žádná taková překážka není v cestě. A v kombinaci s jehlovými střevíčky, které mnoho žen k letním šatům obleče, má oběť téměř jistou.

Na letní lásku máme mírnější požadavky

Letní románky jsou specifické i v tom, že se při nich sbližujeme s muži, kteří by nás za jiných okolností nejspíš nezajímali. Podvědomě si totiž říkáme, že je to jen prázdninový úlet bez budoucnosti, a tak neřešíme věci, které by pro nás v dlouhodobém vztahu byly podstatné.

„O svém životním partnerovi mám poměrně jasnou představu. Chci, aby měl vyšší vzdělání než já a aby víc vydělával. Ne kvůli sobě, ale kvůli jeho egu, které by jinou konstelaci asi těžko snášelo. Prostě chci chlapa na úrovni, ke kterému budu vzhlížet,“ popisuje svůj ideál 31letá Dana.

„S takovými muži i obvykle chodím, protože už při seznamování si dělám jakousi selekci. Jenom v létě mi to nějak nevychází. Jak začne být teplo a já vyrážím na zahrádky, k vodě a večerní procházky městem, najednou jde tohle stranou. Jediné, co mě v létě u chlapa zajímá, je to, aby mě přitahoval a aby to šlo rychle. Nejčastěji pak skončím třeba s číšníkem. Užívám si a na to, jestli by nám to klapalo, nemyslím. Nejpozději v srpnu je totiž konec,“ vypráví.

Právě to, že letního milence neposuzujeme optikou potenciálního otce svých dětí, nás zbavuje zábran. Proč řešit, že neznámý muž, u kterého jste po divoké noci v baru skončila, má v celém bytě binec? Vám to může být jedno, protože už ho nejspíš v životě neuvidíte.

Nejvíce se flirtuje u moře

Dalším evergreenem, který k létu neodmyslitelně patří, jsou románky spjaté s dovolenou u moře. Jedete-li se slunit s přítelem, vše končí u tajného zálibného pohledu na vypracované svaly plavčíka na pláži. Zato takové dámské jízdy s partou kamarádek! Jste-li single, máte zcela volné pole působnosti, často ale podlehnou i jinak spořádané a zadané ženy.

„S přítelem jsme spolu byli už sedm let. Nikdy jsem ho nepodvedla, ale už jsem cítila, že se trochu nudíme. Navíc jsme všechno dělali víceméně spolu. A tak jsem se nakonec sebrala a odjela poprvé na dovolenou s kamarádkami. Neměla jsem v plánu mu být nevěrná, jen jsem chtěla změnu a trochu si odpočinout,“ vzpomíná na dva roky starý zážitek 34letá Kateřina.

Jako mnoho jiných i ona podlehla sladkým komplimentům snědého hotelového číšníka. „Nechtěla jsem to, nikdy bych to do sebe neřekla, ale bylo to úžasné. Asi nejlepší sex, jaký jsem kdy zažila. Nemusela jsem brát na nikoho ohledy, myslet na to, jestli nevstávám brzo do práce… dovolila jsem si myslet jen na sebe a užít si, co to dá.“

Zamilovat se můžete kdykoli

Kateřina se naštěstí nenechala zaslepit falešnou vidinou lásky. Své tajemství zná jen ona a s přítelem je dál. Těch, které se v exotické zemi ovšem skutečně zamilovaly, není málo. Zejména v zemích, jako je Turecko, Egypt nebo Tunisko to místní muži s Evropankami skutečně umí. Vědí, jak jim polichotit a dopřát jim pocit, že je naprosto jedinečná a pro ně jediná na světě.

Je to oboustranně výhodné. Mladíci v muslimských zemích by se často k sexu jinak nedostali, protože s místními ženami mohou spát obvykle až po svatbě. A romanticky založené turistky zas rády uvěří klamu, že je jejich správce hotelové pláže opravdu miluje.

Pokud po návratu doma jen nostalgicky vzdychají nad fotkou na památku, je to v pořádku. Horší je, když se rozhodnou svého exotického milence přesídlit do Česka. Jak takové příběhy dopadají, je známo…

Ale i letní flirt může vyústit v opravdovou lásku a dlouhodobý vztah. Stačí neztratit hlavu a zůstat sama sebou. Pokud během prázdninových měsíců řádíte jako utržená ze řetězu, není divu, že nenarazíte na muže, který by stál o něco jiného než nezávazné povyražení.

Jestliže se však chováte jako kdykoli jindy, láska přijde třeba právě teď. Kdo ji hledá, hledá ji pořád. Ženy stejně jako muži.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Během víkendu byste si mohli najít nového koníčka. Pokud se chcete něco nového naučit, klidně s tím začněte. Táhne vás to k vzdělávání a učení všeho druhu. Hvězdy vám přejí při výběru…

Nejčtenější články

Doporučujeme