Letní líčení 2009

6. 7. 2009
Letní líčení 2009
Ani ty nejkrásnější šaty nevyniknout, není-li v nich oděná žena upravená, s krásnou pletí a decentním líčením. Právě jemnost, elegance v kombinaci se sluncem políbenou pokožkou hrají hlavní roli v trendech letního líčení této sezóny.

Chanel na Azurovém pobřeží

Letošnímu léto bezesporu kraluje jediná žena – nejslavnější módní návrhářka Coco Chanel. Dva celovečerní filmy o jejím životě promítají kina po celém světě a módní kolekce i líčení se zcela nesou v duchu její bouřlivé, rebelské a přitom nesmírně stylové a elegantní postavy. Letní líčení značky Chanel se vrací do dob, kdy slečna Coco trávila prázdniny na plážích Biarritzu či procházkami normandským Deauville. O talentu této vizionářky svědčí fakt, že již v roce 1929 představila první řadu slunečních produktů a tělové péče pro pobyt venku. Právě tato linie se stala odrazovým můstkem pro letošní edici letní kolekce Chanel nazvané příznačně Cote d'Azure.

Coco Chanel zavedla trend opálené pleti a proto se hlavní produktem celé kolekce stává Poudre Précieuse Libre Effet Halé, třpytivý bronzový pudr na obličej, ramena a dekolt. Představuje pomyslný poklad zlatých bronzových mikroperliček a růžových mikročástic, které září nekonečným třpytem.

“Je mnoho úžasných způsobů, jak používat precizní, bronzingový, sypký pudr: aplikujte ho na lícní kosti, na linii nosu a čela, jednoduše jemně poklepávejte na místa, kde slunce dopadá na pleť nejvíce a nebo, při západu slunce, naneste dostatečné množství na celý obličej a dekolt, abyste ukázali prázdninové opálení,” radí Peter Philips, globální kreativní ředitel Makeup Chanel.

Zlaté, měděné nebo kořeněné letní opálení volá po harmonii se rtěnkou, která je nasáklá slunečním svitem. Paleta měděno-růžové, přírodní béžové a barvy růžového dřeva projasňuje opálenou pleť. Něco mezi krémem a leskem, receptura rtěnky Aqualumiére uplatňuje nárok na své oprávněné místo na vašich rtech, v létě je naprostou nutností.

Armaniho bronzová mánie

Také italský módní návrhář Giorgio Armani platí za věhlasnou kapacitu nejen v oblasti oblékání, ale pár let také v péči o pleť a její zkrášlování. Pravidelně na trh uvádí úchvatné a převratné novinky v líčení, které se natolik odlišují od všech ostatních, že si je nemůžete v žádném případě splést.

Sám Armani rád tráví mnoho času ve svém sídle s výhledem na Středozemní moře a atmosférou těchto chvil a tohoto místa je inspirovaná jeho letní kolekce líčení Bronze Mania 2009. Přirozený, opálený vzhled sexy Italky právě teď nejvíce letí a to nejen u této značky.

Hlavní pomocníkem k dosažení té správné image se stává jedinečná paletka minerálních pudrů v odstínech benátského okru, tmavočervené sienny a měděného písku Sienna Minerals Palette. Kompaktní pudr v elegantní černé krabičce v sobě ukrývá všechny tyto odstíny pro vytvoření dokonalé, sluncem prozářené tváře.

Pro barvy na oči je třeba se ponořit do středozemních vod s třpytivě tyrkysovými a temně akvamarínovými odstíny palety Mediterranean palette. Zlatavé paprsky slunce, které se lámou o hladinu vody, odstíny písku a mahagonu. Velmi jemné pudry lze použít okolo očí, ale lze jimi také tvarovat obličej doteky sluncem prohřátých tónů.

V kolekci najdete také syté konturovací tužky na oči v modrých a zelených tónech, béžový lesk na rty, třpytivou řasenku s náznaky zlatých tónů a řadu tělových přípravků.

Zlatá kráska Heleny Rubinstein

Kráska lapená v hřejivých paprscích žhavého slunce se stala předobrazem letní kolekce Golden Bronze Beauty značky Helena Rubinstein. Stále nové zlepšení a inovace, se kterými značka pravidelně přichází, jsou patrné i tuto sezónu. Nové produkty v sobě kombinují radost ze zdravě opálené pokožky s luxusní ochranou proti předčasnému stárnutí. Perfektní a dlouhotrvající efekt je naprostou samozřejmostí.

Letní linii opět reprezentuje americká herečka Demi Moore, která svou opálenou image dokazuje, že se bronzové líčení hodí pro všechny ženy bez rozdílu barvy pleti a věku. Základ celého vzhledu tvoří lehká emulze So Brillant prodigious gel tan enhancer v odstínu Irridescent Sun Light dodávající pleti zlatavý nádech, rozjasnění a zářivou auru. Fluid se chová jako make-up a lze ho odlíčit. Není krycí a proto je výsledkem vzhled podobný přirozenému opálení. Jako pudr můžete následně použít bronzující pro dodání přirozeně vypadajícího opálení či rozjasňující v odstínu Pearly Parm, který umožňuje slunečním paprskům dokonale se odrážet a pleť s ním působí krásným a rozzářeným dojmem.

Oční stíny v letních barvách byly vyvinuté speciálně tak, aby podtrhly a doplnily opálený tón pleti. Odstín Curaçao Amber v sobě spojuje svěží a přitom tajuplnou modř s jasným měděným odstínem, zatímco Bronze Nights si pohrává s kombinací sytě tmavého a jasného bronzového odstínu. Následuje voděodolná verze legendární Lash Queen řasenky, se kterou se nemusíte obávat rozmazání.

Zářivý lesk na rty Wanted Gloss v letním odstínu obsahuje vzácnou složku pro výživu a zjemnění rtů – mateří kašičku. Rty jsou zářivě lesklé a díky křišťálově jasné textuře se silikonem získávají na objemu.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur vám bohužel kazí komunikaci s lidmi okolo. Ani se svým zlatíčkem se nedokážete naladit na stejnou notu, přičemž nejmarkantnější to bude večer. Podstatně lépe jsou na tom nezadaní…

Nejčtenější články

Články odjinud