Letní program a jubilejní představení v Divadle Na Jezerce

17. 5. 2006
Kdo by neznal Divadlo Na Jezerce? Jedno z divácky nejoblíbenějších pražských divadel se během necelých dvou let své existence nesmazatelně zapsalo do povědomí příznivců kvalitní komedie.

Zajímavé herecké obsazení, kvalitně pojaté hry a také krásné prostředí v Nuslích přispěly k jeho stále stoupající popularitě. Není tedy divu, že vůbec první hra realizovaná Divadelní společností Jana Hrušínského Zahraj to znovu, Same bude ve čtvrtek 25. května uvedena už po sto padesáté. Slavná konverzační komedie Woodyho Allena, ve které nechybí typický autorův břitký humor stejně jako hlubinné sondy do partnerské soužití a úvahy o smyslu života, patří stále mezi nejatraktivnější hry divadla. Ačkoli od její premiéry 6. března 2003 (tehdy ještě v divadle Gong, kde společnost zpočátku sídlila) uběhly už více než tři roky.

Vtipná a nápaditá hra potěší všechny milovníky kvalitních komedií nejen svým ironickým humorem, ale i atraktivním obsazením. Vedle Jana Hrušínského, Miluše Šplechtové, Kateřiny Lojdové / Mariky Procházkové a Zdeňka Hrušky / Marka Taclíka je velkým lákadlem také oblíbený pár Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Ti sice na diváky shlížejí pouze z filmového plátna umístěného na jevišti, ale zato představují postavy jednoho z nejslavnějších děl filmového historie: Ingrid Bergmanovou a Humphreyho Bogarta v postavách Casablancy.

Vedle tohoto jubilejního představení se příznivci divadla mohou těšit i na zajímavou novinku: DNJ se rozhodlo vyjít vstříc všem divákům, kteří neměli možnost zhlédnout vyprodaná představení v sezóně. Pořádá proto Letní přehlídku nejúspěšnějších komedií. Kromě Zahraj to znovu, Same to budu hry Kaviár nebo čočka, Lásky paní Katty s Jiřinou Bohdalovou, Manželské vraždění s Jaroslavem Duškem a Natašou Burger a nová komedie Mandragora s Miroslavem Vladykou, Janem Hrušínským, Radkem Holubem a mnoha dalšími. Příjemné prostředí Divadla Na Jezerce a zrekonstruovaný areál včetně osvěžující klimatizace zajišťují ničím nerušené pohodlí a o to větší letní kulturní zážitek.

Kontakty Divadlo Na Jezerce Na Jezerce 1451, Praha 4 – Nusle, www.hrusinsky.cz

Pokladna divadla otevřena: po-pá 14:00-18:00, v den představení do 19:00 tel.: 261 224 832

zdroj: 2media.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Odvádíte skvělé profesní výsledky, proto vás nadřízený pochválí a výrazně odmění. Vaše pilná práce přinese ovoce. Pokud si přijdete na hezké peníze navíc, tak si je ušetřete. Jinak je…

Nejčtenější články

Doporučujeme