Léto ještě nekončí: Pokud vás moře neláká, vyrazte do netradičních destinací

21. 8. 2021
I když prázdniny se už pomalu chýlí ke konci, období letních dovolených stále ještě nekončí. Krásné počasí bývá v turistických destinacích i v září a nemusíte nutně k moři. Pokud vás slunění na pláži neláká, zkuste si vybrat některý méně tradiční cíl.

Procestujte Skandinávii

Čím víc na sever, tím větší pravděpodobnost, že se nesnesitelné horko změní v příjemné klima. Minimálně máte jistotu, že moře tu nebude mít 30 stupňů, ale zůstane po celé léto krásně osvěžující. Skandinávci přitom milují koupání, a tak nejen pláže, ale i centra velkých města jsou k tomu uzpůsobena. Skvělým příkladem je dánská Kodaň. Rozhodně stojí za to skandinávské země i procestovat, jejich příroda je nádherná. Na každém kroku si tu však užijete i krásnou architekturu a design, které jsou navíc s přírodou často přímo propojeny – žít v souladu s ní je totiž pevně zakódováno v místní nátuře.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Práce vám jde od ruky a i nálada v rodině se zlepšila. Sice jste museli vyřešit mnoho nepříjemností s matkou či sestrou, ale už je všechno v pořádku. Nejhorší máte za sebou a už se díváte…