Lev zařval�

8. 3. 2002
Lev zařval�
v sobotu v pražské Lucerně, kde se konalo již deváté vyhlášení prestižních filmových cen Český lev. Po loňském úspěchu si své umění pobavit a neznechutit zopakoval skvělý Jaroslav Dušek.

Lev zařval�

v sobotu v pražské Lucerně, kde se konalo již deváté vyhlášení prestižních filmových cen Český lev.
Po loňském úspěchu si své umění pobavit a neznechutit zopakoval skvělý Jaroslav Dušek, jenž se již nesmazatelně zapsal do povědomí divácké veřejnosti, především ve filmech Pelíšky, Musíme si pomáhat, na sklonku minulého roku pak v Divokých včelách.

Jestliže největším favoritem byl Tmavomodrý svět, bylo pak překvapením, že tento divácky velice úspěšný film nebyl nominován na Oscara, ani se nijak výrazněji neprosadil mezi ostatními oceňovanými snímky.
Jeho překvapivým konkurentem se stalo Babí léto.
Pořadí nejlepších českých filmů roku 2001 podle počtu Českých lvů dopadlo následovně:

Film Pořadí Počet lvů
Tmavomodrý svět 1 4
Babí léto 1 4
Otesánek 2 2
Rebelové 2 2
Divoké včely 3 1

A kdo že se objevil, možná trochu překvapivě, na výsluní? Otesánek, který získal navíc dalšího lvíčka za nejlepší výtvarné řešení.

Rebelové Filipa Renče byli po zásluze odměněni za kostýmy a zvuk, Divoké včely přinesly lvíčka za vedlejší ženskou roli výborné Zuzaně Kronerové.

Cenu si odnášeli skvělí, šňastní a dojatí Stella Zázvorková a Vlastimil Brodský, opět bohužel unikla mladé, nadějné a výborné Tatiane Vilhelmové. Doufejme, že snad příště�

Byl by hřích na závěr nezmínit jméno legendárního českého režiséra Otakara Vávry, který získal Českého lva za svůj celoživotní přínos českému filmu. Děkujeme, pane Vávro.
A děkujeme všem, kdo se podílí na tom, aby bylo komu a čemu další lvíčky udílet.

autor: Ebra

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento den je jako splněný sen. Dočkáte se pochvaly a finančního ohodnocení. Už je to jisté. Díky svým nápadům jste zaujali nadřízeného a těšíte se velké popularitě i v kolektivu. Z nové…

Nejčtenější články

Doporučujeme