Cibuli lze i rozpůlit a péct v troubě iStock
Cibulové kroužky jsou klasika iStock
Cibule může být i náplní omelety iStock
Základem je umět cibuli nakrájet iStock
5
Fotogalerie

Levné recepty z cibule: pizza, chléb i pomazánka

Jednoduchá potravina, jako je cibule, se dá připravit na mnoho způsobů. Nejen ve své čerstvé formě, ale i jako smažená nebo pečená získává úplně novou chuť, která láká mnohé. Vyzkoušejte pár z našich vybraných receptů, jsou snadné a rychlé.

Cibulové kroužky

Dozlatova usmažené cibulové kroužky lákají každého. Je to jednoduchý předkrm nebo snack pro chuť nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Recept na cibulové kroužky najdete zde.

Základem je umět cibuli rychle nakrájet. Jak na to? Mrkněte na video v úvodu článku. 

Cibulová pizza z listového těsta

Klasická pizza, kde je hlavní ingrediencí cibule, která se dozlatova rozpeče na těstu s olivami a sýrem. Přitom stačí pár minut na její přípravu.

Recept na cibulovou pizzu z listového těsta najdete zde.

Cibulová pomazánka

Tři druhy cibule jednu pomazánku oživí nejen barvou, ale i chutí. Přitom cibule v jejím syrovém stavu pomáhá naší imunitě.

Recept na cibulovou pomazánku najdete zde.

Cibulový chléb

Čerstvé pečivo by nemělo doma nikdy chybět. Domácí chléb je prostě domácí. Zajímavou alternativou je cibulový chléb, přitom nemusíte váhat, není těžký na přípravu a je rychlý a snadný.

Recept na cibulový chléb najdete zde.

Cibulový koláč se slaninou

Cibulový koláč nemá daleko k francouzskému quiche a s cibulí prostě sedí každému. Je jednoduchý a dá se připravit z toho, co vám zbylo doma.

Recept na cibulový koláč najdete zde.

Cibulové vepřové

K masu jsou vynikající přílohou nejen brambory nebo kaše, ale i smažená cibule, která maso obmění o svoji nasládlou chuť.

Recept na cibulové vepřové najdete zde.

Chutné cibulové brambory

Jako jednoduchou přílohu si můžeme připravit brambory s cibulí, které spolu dokonale vyváží chuť a navzájem se doplňují. Můžete je servírovat k masu, zelenině nebo jen tak s majonézou.

Recept na chutné cibulové brambory najdete zde.

Salát z grilované cibule a avokáda s parmazánem

Lehký salát si můžete snadno připravit z grilované cibule, avokáda a italského sýru parmazánu. Pokud budete chtít, můžete si tuto zdravou svačinu obměnit rukolou nebo luštěninami.

Recept na salát z grilované cibule a avokáda s parmazánem najdete zde.

Cibulový filet

Filet s dozlatova propečenou cibulkou, která krásně ozdobí a ochutí rybu. Jako přílohu můžete zvolit brambory, kaši nebo i rýži.

Recept na cibulový filet najdete zde.

Salát z grilované cibule a mrkve

Salát s grilovanou červenou cibulí a mrkví krásně rozzáří talíř barvami. Červená cibule není tak sladká a v kombinaci s další zeleninou se budete cítit dokonale fit. Recept na salát z grilované cibule a mrkve najdete zde.

Doporučujeme

Články odjinud