Levné recepty z cibule: Pizza, chléb i pomazánka

23. 5. 2018
Jednoduchá potravina, jako je cibule, se dá připravit na mnoho způsobů. Nejen ve své čerstvé formě, ale i jako smažená nebo pečená získává úplně novou chuť, která láká mnohé. Vyzkoušejte pár z našich vybraných receptů, jsou snadné a rychlé.

Cibulové kroužky

Dozlatova usmažené cibulové kroužky lákají každého. Je to jednoduchý předkrm nebo snack pro chuť nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Recept na cibulové kroužky najdete zde.

Cibulová pizza z listového těsta

Klasická pizza, kde je hlavní ingrediencí cibule, která se dozlatova rozpeče na těstu s olivami a sýrem. Přitom stačí pár minut na její přípravu.

Recept na cibulovou pizzu z listového těsta najdete zde.

 

Cibulová pomazánka

Tři druhy cibule jednu pomazánku oživí nejen barvou, ale i chutí. Přitom cibule v jejím syrovém stavu pomáhá naší imunitě.

Recept  na cibulovou pomazánku najdete zde.

Základem je umět cibuli rychle nakrájet. Jak na to? Mrkněte na video v úvodu článku. 

Cibulový chléb

Čerstvé pečivo by nemělo doma nikdy chybět. Domácí chléb je prostě domácí. Zajímavou alternativou je cibulový chléb, přitom nemusíte váhat, není těžký na přípravu a je rychlý a snadný.

Recept na cibulový chléb najdete zde.

Cibulový koláč se slaninou

Cibulový koláč nemá daleko k francouzskému quiche a s cibulí prostě sedí každému. Je jednoduchý a dá se připravit z toho, co vám zbylo doma.

Recept na cibulový koláč najdete zde.

Cibulové vepřové

K masu jsou vynikající přílohou nejen brambory nebo kaše, ale i smažená cibule, která maso obmění o svoji nasládlou chuť.

Recept na cibulové vepřové najdete zde.

Chutné cibulové brambory

Jako jednoduchou přílohu si můžeme připravit brambory s cibulí, které spolu dokonale vyváží chuť a navzájem se doplňují. Můžete je servírovat k masu, zelenině nebo jen tak s majonézou.

Recept na chutné cibulové brambory najdete zde.

Salát z grilované cibule a avokáda s parmazánem

Lehký salát si můžete snadno připravit z grilované cibule, avokáda a italského sýru parmezánu. Pokud budete chtít, můžete si tuto zdravou svačinu obměnit rukolou nebo luštěninami.

Recept na salát z grilované cibule a avokáda s parmazánem najdete zde.

Cibulový filet

Filet s dozlatova propečenou cibulkou, která krásně ozdobí a ochutí rybu. Jako přílohu můžete zvolit brambory, kaši nebo i rýži.

Recept na cibulový filet najdete zde.

Salát z grilované cibule a mrkve

Salát s grilovanou červenou cibulí a mrkví krásně rozzáří talíř barvami. Červená cibule není tak sladká a v kombinaci s další zeleninou se budete cítit dokonale fit. Recept na salát z grilované cibule a mrkve najdete zde.

Jak na domácí pizzu? Stačí pár ingrediencí. Mrkněte na video: 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na víkend si naplánujte činorodou aktivitu a pohybujte se venku na čerstvém vzduchu. I přes všechny zákazy a doporučení si najdete plnohodnotný způsob strávení volna. Vyrazte třeba na…