Líbáš jako bůh

12. 2. 2009
Líbáš jako bůh
Marie Poledňáková uvádí komedii o muži mezi dvěma ženami a ženě mezi dvěma muži. Situace, které přináší sám život. Když zapomenete na sny a idealistické představy o životě, ironie osudu tomu chce, že se začnou plnit.

Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Daleko nepředvídatelnější okamžiky ji však čekají v osobním životě. Rozvětvená rodina k tomu poskytuje dostatek příležitostí.

Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali.

Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž zamilované dvojici komplikují vztah plánovitě či neplánovaně jak partneři, tak další členové rodiny.

Muž mezi dvěma ženami a žena mezi dvěma muži – to jsou motory komedie, poháněné pošetilostmi, sebeiluzemi i sny, kterým podléhají zamilovaní, nemilovaní i žárliví. S humorem, nadhledem, temperamentem, laskavou ironií a pochopením vypráví scenáristka a režisérka Marie Poledňáková příběh, který mohl prožít kdokoliv z nás. Nebo ještě prožít může. Vždyť lidské toužení po lásce je nekonečné, stejně jako naděje, že nás láska přece jen potká.

Režisérka Poledňáková obsadila do své nejnovější komedie Kamilu Magálovou, Oldřicha Kaisera, Eva Holubovou, Jiřího Bartošku, Nelu Boudovou, Jaroslavu Adamovou, Václava Postráneckého, Romana Vojta a mnoho dalších vynikajících herců. Premiéra filmu je v kinech 12. února 2009.

foto: Falcon

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dny jste plní energie a nevíte, jak ji dokonale vypotřebovat. Na druhou stranu se totiž rychle unavíte. Spojte příjemné s užitečným a načerpejte vitalitu do budoucích dní.…

Nejčtenější články

Doporučujeme