Komentáře k článku zpět na článek

Jarek 10. 12. 2018 | 18:34
Ellis 7. 12. 2018 | 17:30

Kolega vždy říkal: "Běda, když ženská začne myslet k...ou!!" Prostoduchá, nudící se panička, dobře zaopatřená jedné straně a na druhé obětavý pracovitý manžel - to je smrtelná kombinace! Také máme to samé v rodině: odhodila 2 krásné syny a skvělého manžela a zjančila se do zpívajícího plejboje s barvenými vlasy - a o přes deset let mladšího. Ale byla natolik mazaná - hned si ho posichrovala dalším dítětem. Inu - která nemá více partnerů a každé dítě s jiným - je méněcenná, není to "in"! Trend dnešní doby - a pak se to dobře hraje na chudáka samoživitelku.

Renata 29. 10. 2018 | 12:29

@helza: Dobre, zanechala Vasa teta rodinu? Kde ublizila synovi a manzelovi? Stavala svoje stastie na cudzom nestasti? Spravilo by Vas stastnym clovekom, ze ublizite svojim najblizsim....detom??? Definuje si matersku lasku, preco sa hovori, ze je to najcistejsi vztah na zemi? Lebo je obetujuci...

Renata 29. 10. 2018 | 12:14

Tak ako ta pani kona a uvazuje sa neda povedat, ze sla za svojim hlasom srdca, ale hlasom egoizmu. Mozno plati jedno porekadlo na nu:" Ked bolo capovi dobre, isiel na lad tancovat." Je velmi tazke niekoho posudzovat, ale treba si dat otazku:" V com spociva hodnota zeny?" Ja sama som sa musela ako velmi mlada zena, roky starat o tazko choreho manzela, krory mi nemohol byt ani milenec, ani partner. Neraz som isla po hrane, ale som rada, ze tak zivot chcel a ja som vo vernosti nezlihala. Som velmi stastna, pretoze pre mna je to jedna silna zivotna hodnota. Tej pani to dojde, ked raz ostane sama opustena, ked si jej mlady mienec najde mladsiu, az potom jej zivot vyslavi ucet, ako vysoky bude, ukaze az buducnost.....

Renat 25. 10. 2018 | 08:14
Rambíša 19. 10. 2018 | 16:59

Miluju,když se píše,jak si někdo dává "dobré víno" ! Já si dáváme jedině zkyslý patok....Paní myslím dopadne nedobře, však ani ta Macronovo stařenka ve Francii nevypadá i s těmi všemi plastikami moc krásně. A ten mlaďoch by taky mohl chtít mít děti,což asi s paní moc nepůjde,leda by šla do ciziny na umělé oplodnění,prý nejstarší takováto matka měla asi 72 let - a po 2 letech zemřela.To její dítě si jí tedy moc neužilo.No a paní z článku má taky děti,ty byly asi matinkou nadšené,že si tak umí svůj život na starší kolena opravdu užít!

Ruth 18. 10. 2018 | 10:41

@Lojzička: Lojzičko, Lojzičko, paní má syna stejně mladého jako nynějšího partnera. Nejsem moralista, ale měla(by) počítat s tím, že se synovi zřejmě hodně odcizí ne-li zprotiví. Kluk vůbec nemusí chápat a schvalovat, že maninka má nárok na milostný život. Kluci prostě toho "Oidipa" mají, to by možná chápala dcera, o té tam zmínka není. Kdepak, tady se spálily mnohé mosty, to něco špatné o čem píšu si již vybírá asi teď, o to nejspíš nikdy nepřijde, tady je pravděpodobnost blízko jistotě.

Elynor 17. 10. 2018 | 13:21

@helza: Inu, v jejích botách sice nejsem, celý románek do detailu určitě taky nepopsala, ale z toho, co je v článku, mi prostě Libuše připadá jako znuděná panička, která neměla v životě žádné vážnější starosti, o nic nemusela nijak zvlášť usilovat, a v podstatě jí nic nechybělo a nic špatného se jí nedělo. Jenom ta věčná nespokojenost, kvůli které se pak říká, že ženy nevědí co chtějí a nedají pokoj, dokud to nedostanou. Výsledek nevěštím, jen tipuju. Sázkový kurz na Libuši by podle mě nebyl moc výhodný.

helza 17. 10. 2018 | 11:29

@Elynor: I s milenci souhlasím. Ale Libuši po roce a 1/2 ten její "postavil před hotovou věc - buď pouze on, nebo nic" takže to nebylo zas tak úplně jednoduché rozhodování. Nejsme v jejích botách. Určitě neměla prostor napsat všechno, co ty roky prožívala a cítila. Takže ji nemůžeme soudit, ani posuzovat. A už vůbec ne věštit, jak jejich vztah dopadne. Moje teta měla například muže o 20 let mladšího, milovali se celý dlouhý život a nakonec ho ještě přežila.

helza 17. 10. 2018 | 11:20

@Elynor: Z pohledu genderové rovnosti máš pravdu, ale je tady jedno velké ALE. Přeci jenom se psychika, sexulalita i šance najít si ve vyšším věku (tady okolo padesátky) partnera, či přítele, se u ženy a muže hodně liší. Zatímco padesátiletý muž, který má už nějaké postavení a plat, je vpodstatě plný sil a vypadá stále ještě skvěle je pro ženy (i ty mladé) žádoucír, stejně stará žena takové šance prostě nemá. S tou rovnoprávností tozkrátka není ještě tak ideální. Když k tomu připočteš, že diskutérky jsou vesměs ženy, pak je dualita, byť není zcela fér, nasnadě.Mimochodem. Byly zde příspěvky na téma mužů tyranů, mužů manipulantů a jejich žen, které se bály odejít. Docela by mě zajímalo, zda si diskutující uvědomily, že v současnosti to velice časti bývá naopak, tyranizují a manipulují ženy a jejich muži pak obvykle mají ještě horší šanci odejít. Nechali by totiž v jejich spárech bezbranné děti a nikdo by jim nikdy neuvěřil.

Elynor 17. 10. 2018 | 07:27

Podle mého je naprosto v pořádku mít milence, a klidně o 20 let mladší. I víc než jednoho. Ale za milencema se neutíká s kufrem. Ti jsou pro zábavu a pěkné chvíle. Do postele a třeba i na výlet, víkend, dovolenou. To lze pochopit, že si člověk trošku zpestří život (a platí to i naopak, o milenkách). Nakvartýrovat se mu do podnájmu s kuframa je přes čáru. Tipuju, že paní je horká kandidátka na to, aby tady za 20 let byl článek stejný jako předchozí v této rubrice - před 20 lety jsem udělala špatné rozhodnutí a dneska toho lituju. Doufám, že má aspoň připravený plán B pro případ, že ji mládeneček i s těmi kufry ze svého podnájmu vypakuje, aby věděla, kam potom půjde. Pochybuju, že by ji manžel chtěl zpátky.

Elynor 17. 10. 2018 | 07:18

A opět tu máme tu starou známou dualitu. Když odejde 45letý muž za milenkou mladší o 20 let, je to lump a zrádce, a hanebně opustil manželku, která mu porodila a vychovala děti a obětovala své mládí a krásu pro to, aby manželovi vytvářela zázemí a teplo rodinného krbu. Zaslouží si být odsouzen a pranýřován. Když totéž udělá žena, je obdivována, jakou měla odvahu a přáno jí štěstí, neboť ona přece šla za svou láskou.

Bunika 16. 10. 2018 | 23:22

přála bych paní , aby jí tahle idylka vydržela co nejdéle, ale tak byla šťastná také se svým manželem a každý vztah se opotřebuje. Zůstanou jiné hodnoty, které drží dva lidi pohromadě. Nepřeji ji, aby její nový vztah skončil tak, jak to obvykle končívá, ale pak nebude mít ani lásku, ani svoji rodinu. Vím o čem mluvím, mám podobné zkušenosti.

Kiara 16. 10. 2018 | 17:43
milan 16. 10. 2018 | 17:38
Madla 16. 10. 2018 | 14:44

Svou povinnost k dětem si splnila a když manžel považuje její přání za otravování,tak udělala správně.I kdyby to mělo být jen pět šťastných let,tak to za to stojí.A to jí přeji daleko víc.

Lojzička 16. 10. 2018 | 12:17

A já jí to náhodou schvaluju. Ono ve finále vůbec nezáleží na tom, zda a jak dlouho jí to vydrží s mladíčkem. Jde o to, že "měla koule" změnit něco, co jí nevyhovovalo, má odvahu žít si po svém, a jednou klidně může potkat chlapa svýho věku, se kterým jí bude dobře, nebo zůstat sama, dělat si co chce a bude jí taky dobře. Dělat služku morousovi, který se o ni ani nezajímá nemá zapotřebí, fakt nechápu, čeho by měla jednou litovat.
P.S. Jasně, pro "děcka" to může bejt šok a můžou bejt na maminku naštvaný (obzvlášť jestli se zhrzený tatínek lituje), ovšem chtělo by to jim zlehka naznačit, že její milostný život je jenom její věc, a navíc, ona jim taky nebude diktovat, s kým mají strávit celý život. Ne?

Evelina 16. 10. 2018 | 12:12
Radna 16. 10. 2018 | 10:49

Nedovolím si odhadovat, jak dopadne jejich vztah, ale rozhodně bych ji neodsuzovala. Překvapuje mě (ne zrovna v této diskuzi) kolik žen si myslí, že žít s mužem v mizerném vztahu je mnohem lepší než bez něj. Myslím, že "nějak už to doklepat" je v 45ti letech špatně.

Ruth 16. 10. 2018 | 09:05

Jen čas ukáže, jak dobrá nebo špatná byla naše rozhodnutí. Teď je šťastná, možná nějaký čas bude a možná je to na dlouhý společný život. A nebo to bude zítra pryč a začne od nuly. Všechno je možné, náš život je o pravděpodobnosti. Já sama za sebe, děti bych nedokázala opustit, i když už jsou samostatné a skoro už rodiče nepotřebují, ale to je jenom zdání. Mít rodiče ja takový anděl stážný, kdyby bylo v životě nejhůře. Vyčpělé manželství, takové je skoro každé, když nás začne ovládat stáří, lenost, někdy i nemoc. Ona je ještě celkem mladá a tak chce ještě žít jinak než pasivně. Ale ono je v tomto světě všechno něco za něco. Když to nevyjde, bude umět přijmout horší něco???

Mirek 16. 10. 2018 | 06:57

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodně nejste zrovna v kondici, ale snažíte se veškerou práci dokončit v požadovaném termínu. Není…

Nejčtenější články

Doporučujeme