Libuše Šafránková: Jak nejkrásnější Popelka přebrala muže Nadě Urbánkové

27. 12. 2019
Je jí šestašedesát let, pořád hraje, ale svoje role si vybírá. Rozhovory moc neposkytuje a svoje soukromí si hýčká. Čas od času ale přece jen něco prozradí, třeba to, že jako malá milovala pohádku o Popelce nebo že být babičkou je smysluplnější činnost než filmování.

Odmalička hrála divadlo

Některé herečky jsou populární především díky své kráse, jiné kvůli talentu, ale krásy moc nepobraly. A některé herečky jsou nejen krásné, ale taky talentované a s věkem snad ještě hezčí. Taková je určitě i Libuše Šafránková. Naše nejznámější filmová Popelka, kterou už jí nikdo nikdy neodpáře. Proč taky, tahle pohádka patří k našim filmovým klenotům a proslavila nás i v zahraničí.

Narodila se v červnu 1953 v Brně a dětství prožila ve Šlapanicích u Brna. Její otec byl varhaníkem v kostele a maminka členkou kostelního sboru, což rozhodně nebyla v padesátých letech žádná výhra. Musela si vytrpět i pokřiky typu „varhaníkova dcero“. Chodila za rodiči často do kostela, kde se formovala její osobnost i vztah k víře. Navštěvovala dramatické kroužky, hrála od malička ochotnické divadlo, jezdila na recitační soutěže. Už tehdy prokazovala zcela jasný komediální a dramatický talent.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Během víkendu byste si mohli najít nového koníčka. Pokud se chcete něco nového naučit, klidně s tím začněte. Táhne vás to k vzdělávání a učení všeho druhu. Hvězdy vám přejí při výběru…

Nejčtenější články

Doporučujeme