Před rokem zemřela Libuše Šafránková: Krásná Popelka prožila osudovou lásku

9. 6. 2022
Už je to rok, co nás navždy opustila nejslavnější filmová Popelka Libuška Šafránková. Talentovaná a krásná herečka zemřela 9. června 2021 po náročném lékařském zákroku, její role však zůstávají nesmrtelné. Jaký byl její život?

Odmalička hrála divadlo

Některé herečky jsou populární především díky své kráse, jiné kvůli talentu, ale krásy moc nepobraly. A některé herečky jsou nejen krásné, ale taky talentované a s věkem snad ještě hezčí. Taková byla určitě i Libuše Šafránková, naše nejznámější filmová Popelka, kterou už jí nikdo nikdy neodpáře. Proč taky, tahle pohádka patří k našim filmovým klenotům a proslavila nás i v zahraničí.

Narodila se v červnu 1953 v Brně a dětství prožila ve Šlapanicích u Brna. Její otec byl varhaníkem v kostele a maminka členkou kostelního sboru, což rozhodně nebyla v padesátých letech žádná výhra. Musela si vytrpět i pokřiky typu „varhaníkova dcero“. Chodila za rodiči často do kostela, kde se formovala její osobnost i vztah k víře. Navštěvovala dramatické kroužky, hrála odmalička ochotnické divadlo, jezdila na recitační soutěže. Už tehdy prokazovala zcela jasný komediální a dramatický talent.

Čím okouzlovala diváky Libuška Šafránková? Podívejte se na video v úvodu článku.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Včera těsně před půlnocí proběhlo novoluní ve vašem znamení. Nicméně na vás bude mít obrovský vliv i další dva dny. V každém případě si dejte pozor na přecitlivělost a ukořistěte pro sebe…