Zemřela Libuše Šafránková: Jak slavná Popelka přebrala muže Nadě Urbánkové

9. 6. 2021
Teprve před dvěma dny 7. června 2021 oslavila nejslavnější filmová Popelka Libuška Šafránková své osmašedesáté narozeniny, další rok jí však nebyl dopřán. Po náročném lékařském zákroku dnes, ve středu 9. června ráno jedna z nejoblíbenějších hereček zemřela.

Odmalička hrála divadlo

Některé herečky jsou populární především díky své kráse, jiné kvůli talentu, ale krásy moc nepobraly. A některé herečky jsou nejen krásné, ale taky talentované a s věkem snad ještě hezčí. Taková byla určitě i Libuše Šafránková. Naše nejznámější filmová Popelka, kterou už jí nikdo nikdy neodpáře. Proč taky, tahle pohádka patří k našim filmovým klenotům a proslavila nás i v zahraničí.

Narodila se v červnu 1953 v Brně a dětství prožila ve Šlapanicích u Brna. Její otec byl varhaníkem v kostele a maminka členkou kostelního sboru, což rozhodně nebyla v padesátých letech žádná výhra. Musela si vytrpět i pokřiky typu „varhaníkova dcero“. Chodila za rodiči často do kostela, kde se formovala její osobnost i vztah k víře. Navštěvovala dramatické kroužky, hrála od malička ochotnické divadlo, jezdila na recitační soutěže. Už tehdy prokazovala zcela jasný komediální a dramatický talent.

Čím okouzlovala diváky Libuška Šafránková? Podívejte se na video v úvodu článku.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnešek patří nejen relaxaci s rodinou, ale také práci na zahrádce. Pokud nemáte zryté záhony a schází vám i další zahradnické práce, tak se do toho pusťte. Večer si udělejte opékání, dejte…