LIBUŠKA (38): Rozvod s manželem mi zvedl sebevědomí

12. 8. 2018
LIBUŠKA (38): Rozvod s manželem mi zvedl sebevědomí
Libuška nečekala, že ve svém životě někdy zažije rozvod a ani její rodinné zázemí tomu nenasvědčovalo. Nakonec si ale přece jen touto zkušeností musela projít a dnes se cítí šťastnější než v době, kdy byla vdaná.

Vždycky jsem si myslela, že se zamiluji, vdám, založíme rodinu a budu navždy šťastná. Nikdy mi ale nikdo neřekl, že to tak nefunguje… Když jsem potkala Michaela, bylo mi 26 let. Zanedlouho jsme spolu začali chodit a užívali si každou společnou chvilku.

Po třech letech mě požádal o ruku, vzali jsme se a krátce nato jsem otěhotněla. I když jsem si mateřství užívala, nebylo to lehké. Hodně jsem spoléhala na Michaela, byli jsme v jednom kole, a tak jsme si společenského života moc nedopřávali. Byli jsme ale šťastní. Věřila jsem, že to bude navždy! Nebo jsem si to alespoň myslela…

Po několika letech jsem si začala všímat, že se Michael chová divně a je zamlklý. Když jsem se ho zeptala, co se děje, odpověděl mi stroze: „Přemýšlím, že od tebe odejdu.“ Byla jsem zdrcená. Jediné, co mi na to byl schopný říct, bylo, že je to moje vina, protože jsem všechnu energii a pozornost vkládala do dětí.

Michael navrhl zajít do manželské poradny. Což bylo skvělé. Pokaždé, když jsem začala shazovat sama sebe, mi náš poradce říkal: „Katko, viděla jste se v zrcadle? Jste překrásná žena, můžete mít všechno, co si přejete!“

Poznala jsem ale, že Michael se nesnaží. Takže když mi pak o šest měsíců později řekl, že mě opouští nadobro, ani mě to nepřekvapilo. Bolelo to ale úplně stejně, jako když mi to řekl poprvé.

Bylo těžké si zvyknout na to, že jsem se stala svobodnou matkou se dvěma dětmi na krku. Psychickému zhroucení jsem ale se naštěstí vyhnula a našla jsem sílu pustit se do plánování našeho nového života. Začala jsem se také znovu stýkat se starými přáteli.

Svůj nový život jsem si pomalu, ale jistě užívala. A o rok později jsem si konečně uvědomila, jak moc se vlastně změnil k lepšímu! Ano, pořád jsem byla svobodná matka, ale nemusela jsem s nikým konzultovat všední věci týkající se dětí anebo kdy půjdu na schůzku s kamarádkou.

Na vážný vztah se zatím ještě necítím, ale chodím sem tam na rande a užívám si pozornosti mužů. Podle mého exmanžela jsem nebyla dostatečně atraktivní, dnes mi ale muži dokazují opak, a spravují mi tak pochroumané sebevědomí.

Je jasné, že mě rozvod poznamenal. Kdykoli se však přistihnu při přemýšlení nad tím, co se stalo, vzpomenu si, co mi říkal poradce. Jsem sebejistá, atraktivní žena, která toho má ještě spoustu před sebou!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pluto je negativní konstelaci s Merkurem, tudíž vládnou v rodině neklidné chvilky. I tak jste ve stresu kvůli pracovním povinnostem a neumíte se s aktuální situací poprat. Jeden člen…