Herečka Lída Baarová: Žena na prahu Hollywoodu, kterou zničila vlastní krása

12. 8. 2022
Díky své mimořádné kráse a hereckému talentu mohla Lída Baarová dobýt Hollywood. Bohužel udělala jednu zásadní chybu: Zamilovala se do nesprávného muže a za krátkou dobu nenavratitelně zničila svoji pověst i rodinu… Jaký byl osud slavné prvorepublikové herečky?

Ze studentky hvězdou

Narodila se v roce 1914 v rodině pražského úředníka Karla Babky a operní pěvkyně Ludmily Babkové, rozené Starostové. V roce 1924 začala studovat gymnázium a posléze přešla na konzervatoř. V sedmnácti letech natočila svůj první film Kariéra Pavla Čamrdy. Kvůli tomu sice musela opustit konzervatoř (studenti měli zakázáno hrát ve filmech), ale stala se hvězdou. Od té doby už vystupovala pouze pod pseudonymem Lída Baarová, její původní jméno byla Ludmila. 

Mezi lety 1931 až 1941 natočila neuvěřitelných jednatřicet filmů a až na výjimky byly všechny kasovními trháky. Jméno Baarová se stalo synonymem úspěchu. Měla nespočet nápadníků, kterým uhranula její dokonalá tvář a tajemné charisma.

Jak se točil film o Lídě Baarové? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Hned na začátku směny zjistíte, že se vám bude velmi dařit. Vaše znamení opustila nevlídná konstelace hvězd a rozmar Marse, proto jste bystřejší a máte smysl pro detail. Do toho jste…