Lilia Khousnoutdinova: Rituál propojení s elementem vzduchu

2. 2. 2023
Příroda tiše spí a holými větvemi se prohání vítr, zatímco vzpomínáme na slunečné dny. Jak ale využít i tuto dobu pro sebe? Čemu věnovat energii? Živel vzduchu je spojený se zastavením, jeho obdobím je zima. Ticho, klid, kdy slyšíme jen tlukot svého srdce. Je to nádech a výdech, prostor mezi tím je tak nekonečné nic. Kněžka Lilia Khousnoutdinova zná rituál, jak se propojit s elementem vzduchu a získat prostor pro nové začátky.

Práce s dechem

Vzduch a jeho lehkost, nekonečnost, plynulost, nic, a přitom všechno. S tímto elementem je spojená myšlenka, ta chvíle, kdy najednou přichází. Ať už je to nápad, nebo uvědomění, nad kterým jsme tak dlouho přemýšleli. Vzpomeňte si na přísloví „něco visí ve vzduchu“, kdy přesně víte, že brzy něco přijde. Stejně tak je to čas tichého zastavení, puštění všech zatěžujících myšlenek a rázného vykročení směrem k našim cílům. Ale na druhou stranu je tento element spojený i s množstvím myšlenek, které přicházejí, změtí nápadů, které někdy jen přijdou a zase odejdou. Při vědomé práci s dechem, kdy správně přijímáme tu důležitou součást našeho života, jakým je vzduch, každým nádechem přijímejte do svého života vše, co si přejete, a vizualizujte si to. S každým výdechem pak pouštějte, co vám již neslouží.

Co to jsou rituály? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Konečně se na vás usmálo štěstí a cítíte se o poznání lépe. Konec pracovního bude zajímavý a podaří se vám dokončit vše, co jste v poslední době zameškali. Věřte, že si toho nadřízený…

Nejčtenější články

Doporučujeme