Limonádový Joe znovu ožil

12. 4. 2007
Limonádový Joe znovu ožil
Limonádový Joe přijel na bílém koni do Hudebního divadla Karlín. Diváci po první premiéře, která se uskutečnila na zelený čtvrtek, ale vůbec nelokali Kolaloku. Dopřáli si víno a na následném rautu konzumovali i nejrůznější vybrané lahůdky. I sami hrdinové nesmrtelného příběhu se řídili heslem, že alkohol podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoli množství.

blonďatý Aleš Háma s manželkou Gábinou

Oba hlavní představitelé Limonádového Joeho, Aleš Háma (33) i Lumír Olšovský (33), navíc překvapili nejen své blízké, ale i herecké kolegy.

Karel Fiala na tiskové konferenci k muzikálu Limonádový Joe

Nechali si totiž skutečně obarvit vlasy na blond, aby se co nejvíce přiblížili dnes už legendárnímu představiteli neohroženého mstitele zla a odpůrce alkoholu Karlu Fialovi (81), který roli Limonádového Joeho před dvaačtyřiceti lety ztvárnil ve stejnojmenném filmu.

Aleš Háma, Karel Fiala a Lumír Olšovský (zleva) na tiskové konferenci k muzikálu Limonádový Joe

Dnes již s vlasy šedivými přesto velmi vitální Karel Fiala se rozhodně do důchodu nechystá a opět si v této inscenaci zahraje. Stejně jako před šesti lety v nastudování Divadla ABC přijal i nyní s povděkem roli otce Kolaloka a premiéroví diváci ho za jeho výkon obdařili dlouhotrvajícím potleskem.

Jiří Korn s dcerou a synem

V roli Horáce se na prknech Hudebního divadla Karlín budou střídat Jiří Korn a Václav Vydra, půvabnou Winnifred ztvární Linda Rybová a Zuzana Norisová. Nezkrotnou Tornado Lou pak herečky Tereza Duchková, Kateřina Brožová a Markéta Hrubešová. V dalších rolích známého příběhu, který napsal Jiří Brdečka ve čtyřicátých letech se objeví například Marek Vašut nebo Bohuš Matuš.

Tereza Duchková na tiskové konferenci k muzikálu Limonádový Joe

Tvůrci inscenace předpokládají, že muzikál má šanci u diváků uspět. Ti by pak měli v konkurenci, která je na naší muzikálové scéně, ocenit přítomnost živého orchestru i velmi známých tváří. Osvěžením inscenace jsou i realistické přestřelky a rvačky v nefalšovaném prostředí Trigger Whiskey Saloonu .

Zuzana Norisová

Herci se shodují na tom, že nastudování bylo velmi náročné a dalo všem pořádně zabrat. "Jsem samá modřina, první dny jsem byl z barových šarvátek celý zmlácený. Ted´ už je to lepší, ale pěknou chvíli nám trvalo, než jsme se naučili se navzájem věrohodně mlátit a přitom si nedat moc do těla," řekl představitel titulní role Aleš Háma.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Od přírody jste silní a vynalézaví a vydrží v podstatě cokoliv. Zatněte tedy zuby a makejte na sobě i v momentálním špatném rozpoložení. Především si dávejte pozor na to, co řeknete. Jedná…

Nejčtenější články

Doporučujeme