Komentáře k článku zpět na článek

SandraN 1. 3. 2017 | 21:30

Lindo, Vaše tchyně je obyčejná ženská, která náhodně žije v bohaté rodině. Patrně na tom nemá žádnou zásluhu, ti šikovní kolem ní majetek rozmnožují díky svým schopnostem a ona jim maximálně poskytuje zázemí a udržuje oheň v krbu. Proto má čas velkopanské manýry. Kdyby musela makat od rána do večera, tak by na stíhání do rodiny přišedších snach neměla smysl ani sílu. Jednou z ní bude i bez vážnosti její rodiny stařenka v nemocnici, o kterou se každá sestra bude starat skoro proti své vůli. Takové generálky jsou ty nejhorší pacientky. Myslím, že nejste svázána povinnostmi až takovými, jaké jsou v královské rodině, proto prostě hoďte za hlavu, co si ta paní o Vás myslí a hlavně jí dejte slušným způsobem najevo, že Vám naprosto na jejím mínění nesejde. Takže až zase bude meldovat, řekněte jí, ano, někdy si skutečně myslím, že kdybyste to dotáhla do konce a povedlo se Vám vyštípat mě z rodiny, že by se mi žilo daleko líp. Na otevřený útok otevřená odpověď. Ona Vám nic nezastírá, i Vy máte přece právo chovat se stejně. Nebo snad mají staří, co se chovat neumějí, právo na ohledy od příbuzných? Až zase bude útočit, klidně jí řekněte, já nevím, nebylo by lepší něco dělat, než abychom se navzájem otravovaly nesmyslnými řečmi? Nepůjdeme se pustit do hrabání na zahradě, do mytí oken, nevydáme se s dětmi na delší procházku? Vyčistily bychom si hlavy a přišly na jiné myšlenky? I když jste se vdala do bohaté rodiny, nemáte povinnost tuto rodinu respektovat. Jste svéprávný člověk. Každý soudný příbuzný bude při Vás, když z oslavy odejdete. Hlavně dbejte, aby při všem byli svědkové. Aby Vás bába, promiňte mi výraz pro dotyčnou bohatou dámu, neboť takto se dámy nechovají, aby Vás bába potom nemohla popohánět po soudech, že jste ji urazila, jí vyhrožovala, atd....Potřebovala by snachu metrnici, která ji srovná do latě. Vy jste moc mírná. A taky bábu žere, že jste něco dokázala. Co dokázala ona, když celý život je doma...?

farah.farah 1. 3. 2017 | 18:23

No kamarádky, které věří lžím než kamarádce žádné kamarádky nejsou, to že zmizely, toho bych nelitovala. Pokud si s tchýní promluvila a ta jí řekla opravdu že je ubohá nicka, tak být jima zavřu dveře. To že "!společenské postavení rodiny" něco vyžaduje je pro mne jen výmluva, ona ani její manžel nemají povinnost řídit se nějakými psolečenskými pravidly, pokud jim nevyhovují.....leda že by se báli, že když nebudou poslouchat tak nebudou dědit.... to si holt musí rozmyslelt co je pro ně důležitější. Rozhodně nemá smysl bojovat, ale pokud je to skutečně jedová baba je potřeba ji prostě ze života eliminovat, nepůjčovat jí vnoučata, protože je štve proti matce nechodit na akce na které chodí nerada a ještě je tam napadána tchýní, prostě si žít svůj život. Důležité je aby ať už nastaví jakákoli pravidla jí manžel podpořil a drželi spolu jako rodina.....pokus on to nevidí a nebnude souhlasit s odříznutím tak má paní problém, ale to bych řešila až po tom co tohle nastane. A raději upřesňuju že fakt by nemělo jít o boj ale jen o zdravé nastavení hranic, které je třeba důsledně dodržovat, když je tchýně překročí, musí nastoupit opatření.Tchýně je dost možná duševně nemocná, pokud je skutečně pravda že se snažila pořídit falešné "usvědčující" fotky tak by to tomu nasvědčovalo, protože tohle normální člověk nedělá........asi má utkvělou představu že její syn je s ní nešťastný jen o tom nerví a ona e mu snaží otevřít oči.........možná by v tomto konkrtétním případě pomohlo kdyby si se svu matkou promluvil syn ..je otázkou, jestli by jemu taky řekla že je manželka nicka a nebo se tvářila že vůbec neví o čem mluví že ji snacha jen sprostě pomlouvá....

lebahu 1. 3. 2017 | 18:18

Tak jasně, může mít i jinu diagnozu, ale nasadit na snachu detektiva a když nesežene důkaz, tak si ho s pomocí podobné ženy chtít vyfotit... to je myslím silný kafe i pro psychiatrii. Takže dobře, dá se to přeformulovat jako "babičku bolí ...třeba žlučník... a hrabe jí z toho...", ale jinak postup zůstává stejný. Co nemůžu změnit s tím nebojuju, protože je to zbytečný plýtvání energií.

helza 1. 3. 2017 | 17:31

lebahu: A nemusí mít právě papír na hlavu, může být i jinak nemocná a tím mít změněnou povahu. Ale i tak platí, že čím vís se budete bránit, tím víc bude tchyně proti vám bojovat. Takže nebojovat a nevšímat si toho.

lebahu 28. 2. 2017 | 23:08

Pokud má tchyně "papír na hlavu", tak to holt berte jako diagnozu (je to stejný jako kdyby neměla nohu, s tím se taky nedá nic dělat, nedoroste) a nebojujte. Dětem, kamarádkám atd. vysvětlete, že se holt babička léčí a občas může mít divné nápady ať ji neřeší. Změnit ji nezměníte, jediné co můžete změnit je svůj přístup k ní, tedy vycházet s ní v rámci společenské slušnosti (pokud se s ní nechcete nebo nemůžete přestat stýkat) a naučit se nenechat se vytočit. Jedním uchem tam, druhým ven... Zvlášť pokud manžel i tchán ví, že je divná a její řeči neberou vážně.

j66 28. 2. 2017 | 20:18
Mata69 28. 2. 2017 | 20:02
dragondra 28. 2. 2017 | 16:52

Dá se proti tomu bojovat. Za týden si přečtěte všechny články,rady a podobné příběhy které se zde objeví. Z toho se dá již něco vybrat.

Přečtěte si také

Horoskopy

Jako u každého jedince je kvalita vašeho zdraví velmi úzce spjata s tím, jak jste na tom po psychické…

Nejčtenější články

Články odjinud