Linda Rybová v divadle trpěla mořskou nemocí

18. 10. 2010
Linda Rybová v divadle trpěla mořskou nemocí
Do pražského Divadla Palace dorazila Africká královna. Divadelní představení o dvou lidech, jedné lodi a tisíci různých pohledů, do kterého režisérka Viktorie Čermáková obsadila půvabnou Lindu Rybovou a mužného Hynka Čermáka.

Klepněte pro větší obrázek

Jejich role jsou tolik plné protikladů, že je spolu může udržet snad pouze válka a bezvýchodnost. Alespoň zpočátku... Pro oba zkušené herce nebylo ani tak velkým problémem naučit se dlouhé dialogy, na jejichž dokonalosti je celá hra postavena. Jak se totiž záhy ukázalo, daleko větší problém byla mořská nemoc, která se po každé zkoušce spolehlivě dostavila.

„Scénograf Martin Černý nám jako hlavní rekvizitu vymyslel loď, která je přímo na jevišti. S Hynkem se na ní většinu představení pohupujeme a téměř vždy se v průběhu představení dostaví klasická mořská nevolnost“, vysvětluje Linda Rybová komplikace, které by na palubě pražského divadla nikdo nečekal.

Klepněte pro větší obrázek

Rybová v Africké královně ztvárnila bohabojnou dívku, misionářku, jejíž kroky osud nepochopitelně spojí s kroky vysloužilého lodníka. Nakonec se přeci jen ukáže, že v životě se protiklady přitahují a vzájemně doplňují. Dobře napsaný román autora C. S. Forestera s věkem neztrácí na kráse. A pokud se mu dostane zručného divadelního zpracování, jako tomu je u 75 let staré Africké královny, pak se divadelní dveře netrhnou.

Premiéra Africké královny bude zítra 19. října.

Více na www.divadlopalace.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Roman Vojtek: Sedmdesátá léta? Helmy a kousavé oblečení.


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na jedné straně budete dnes plní vitality a budete mít elán rozvíjet své plány. Na druhé straně však marsovská energie způsobuje, že máte sklon k přehánění. Inklinujete k netrpělivosti a…

Nejčtenější články

Články odjinud