LJUBA (41): Opustili jsme rozjetou firmu, zachránilo nám to manželství

20. 6. 2019
LJUBA (41): Opustili jsme rozjetou firmu, zachránilo nám to manželství
Ljuba si dříve myslela, že když bude mít dostatek peněz a bude si moct dovolit vše, na co si vzpomene, bude šťastná. Brzy ale zjistila, že štěstí je o něčem úplně jiném...

Po revoluci jsme měli s manželem odvážný podnikatelský záměr. Toužili jsme si otevřít vlastní pekárnu. Začínali jsme úplně od nuly. Tedy: já napekla několik kousků koláčů a ty jsme pak prodávali na trhu. A světe, div se, šly na dračku.

Pekli jsme víc a víc, začali jsme zavážet všechny prodejny v okolí. A současně budovali větší výrobnu, zaměstnali několik pekařek. Dařilo se nám výborně, zpětně musím uznat, že jsem si mohla koupit, co jsem si zamanula, jenže…

Pak se mi narodil syn a o dva roky později další. Byla jsem v jednom kole, hrozně utahaná. Manžel trávil celé hodiny podnikáním, neměl na nás vůbec čas, jenže já ho potřebovala víc než jindy. A začalo to ve mně hryzat.

Představovala jsem si takhle svůj život? Absolutně ne! Usmyslela jsem si, že to musím s manželem probrat, vysvětlit mu, že mou prioritou je rodina. Nikoli nekonečný hon za penězi.

Poslední kapkou pro mě bylo, když jsem jednou nečekaně zaběhla do výrobny a načapala ho, jak tam osahává mladičkou pekařku. Všechno se ve mně vzbouřilo, předvedla jsem výstup hodný prvotřídní hysterky.

A na rovinu mu řekla: Buď pekárna, nebo já! Musím uznat, že jsem zpětně ocenila, že necukl a svoji chybu uznal. Přece jen mu na nás záleželo...

A tak jsme se po dlouhém a náročném rozhovoru dohodli, že pekárnu pronajmeme a zkusíme žít jinak. Odstěhovali jsme se dvě stě kilometrů daleko a začali úplně od píky, našli si normální práci.

I když jsme pak měli několikrát hluboko do kapsy, protože pekárna krátce po pronájmu zkrachovala a nás živilo jen ne příliš dobře placené zaměstnání, byla jsem šťastná, že jsme spolu. Jsem si jistá, že obětováním rozjetého byznysu jsem zachránila manželství. A taky svoje duševní zdraví. Toho rozhodně nelituji!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Minulý týden jste se v práci neblýskli, a proto jste i v novém týdnu nepříjemně naladění. Nadřízený od vás čeká maximální výkony, ale vy na ně nemáte energii. Pokud budete pokračovat tímto…