Londýn v létě: Kam vyrazit za zábavou?

2. 8. 2016
Chystáte se strávit pár dnů v Londýně? Největší město Evropy nabízí příjemné letní počasí, nádherné kulisy pro dlouhé procházky, spoustu skvělých restaurací a příležitostí k nákupům, ale také bohatý kulturní program. Mnoho výjimečného na vás čeká právě o prázdninách.

Wimbledon

Letní sezóna začíná v Londýně slavným Wimbledonem. Tenisový turnaj už sice proběhl, ale pro fanoušky tenisu je tu i tak velká příležitost, jak se o tomto bílém sportu dozvědět co nejvíc. A sice mohou navštívit úchvatné Wimbledon Lawn Tennis Museum – největší muzeum věnované tenisu na světě. Otevřeno bylo teprve v roce 1977, ale uchovává vzácné tenisové artefakty až z roku 1555. Na první pohled vás zaujmou špičkové interaktivní expozice, například aplikace CentreCourt360, která vás přenese přímo na Centrální kurt a poskytne vám o něm veškeré důležité informace.

Skutečnou lahůdkou je zdejší kino s 200 stupňovou projekcí, na které je promítán film z roku 2005 o fyzikálních aspektech tenisu, pohybu lidského těla během tenisové hry a také o tom, jaký tohle všechno má dopad na průběh a výsledek hry. V neposlední řadě se pak během prohlídky muzea setkáte s duchem Johna McEnroa. Díky nové projektové a filmové technologii vytvořilo muzeum vyobrazení jednoho z nejslavnějších tenistů historie, který vás provede svou kariérou, zmíní nejzajímavější historky své profesní dráhy a zavede vás do zpravidla nepřístupných míst stadionu. Pokud vás zajímá móda, přijdete si na své během výstavy tenisových dresů, na které jsou k vidění kousky až z roku 1880. Během návštěvy muzea můžete absolvovat také prohlídku nejzajímavějších míst areálu All England Club, včetně tenisového kurtu č. 1, centrálního kurtu, místnosti pro tiskové konference či restauraci a terasu pro hráče.

Divadelní představení

Londýn je známý po celém světě svou špičkovou divadelní produkcí na West Endu, která nabízí ta nejkvalitnější muzikálová představení, ale také výborné divadelní hry, velmi často obsazené britskými i hollywoodskými filmovými hvězdami, jakými jsou Helen Mirren, Bradley Cooper, Catherine Zeta Jones, Rowan Atkinson nebo Ema Thomson. S létem však navíc do města přichází bohatá nabídka letních divadelních scén pod širým nebem. Tou největší a nejlákavější jsou představení Open Air Theatre v Regent s Parku. Letos je na repertoáru muzikál Jesus Christ Superstar. Vstupenky pořídíte v předprodeji online a jejich cena se pohybuje od 55 liber.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kino na střeše

Podobný zážitek, jako na otevřených divadelních scénách vás čeká na Rooftop Film Club festivalu, který se v Londýně koná každoročně. Jde o přehlídku těch nejslavnějších filmových kousků, které se promítají v noci na londýnských terasách a střechách. Kromě filmu si tedy vychutnáte úchvatnou atmosféru a dech beroucí výhled na město. V rámci festivalu můžete navštívit celkem šest atraktivních lokalit v oblacích, kde vás usadí do pohodlných lehátek a nabídnou lehké občerstvení, včetně chutného a stylového nápoje. Letos jsou na repertoáru takové kousky jako Notting Hill, Pomáda, Hříšný tanec, Psycho, ale také relativně nová Dánská dívka, Amy, Když Harry potkal Sally, Prázdniny v Římě či Někdo to rád horké.

Buckinghamský palác

Že jste byli vždy zvědaví, jak vypadá sídlo britské královny a celé královské rodiny uvnitř? Slavný Buckinghamský palác není široké veřejnosti běžně přístupný. Návštěvníkům se otevírá pouze jednou ročně a to na pouhý měsíc, kdy je královna na svém letním sídle ve skotském Balmoral. Tím měsícem je právě srpen. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a přijeďte si prohlédnout celkem devatenáct reprezentačních místností paláce, určených nejrůznějším státnickým příležitostem. Letos však nevynechejte také speciální výstavu Fashioning a Reign: 90 Years of Style from the Queen’s Wardrobe. Spatříte na ní unikátní sbírku oděvů samotné královny Alžběty II., které vystřídala během svých 90 let života.

Jak nejlépe do Londýna?

Do Londýna se dostanete nejlépe leteckou společností British Airways. Ta jako jediná létá z Prahy na hlavní londýnské letiště Heathrow, odkud vede přímé spojení s centrem města, a to buď metrem (cesta trvá zhruba 50 minut) nebo vlakem Heathrow Express (cesta trvá zhruba 20 minut, nicméně je nepoměrně dražší). S British Airways stihnete výlet to města nad Temží také během jednoho dne, to když odletíte prvním ranním letem v 6:50 a vracet se budete posledním večerním letem z Londýna v 19:45. Zpáteční letenku pořídíte od 3.900 Kč, pokud jste ochotni cestovat nalehko bez příručního zavazadla. Všem těm, kteří by si v Londýně chtěli nakoupit, doporučujeme letenku business třídou Club Europe, kterou pořídíte od 10.300 Kč. Ta zahrnuje mimo spousty dalších výhod také dvě velká zavazadla k odbavení, takže své nové úlovky pohodlně sbalíte a přepravíte domů. Občerstvení na palubě letadla, včetně alkoholických nápojů, v ceně letenky pro všechny cestovní třídy je samozřejmostí.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zvládání domácích povinností je pro vás konečně přínosné, protože jste si udělali ve všem řád. To vše díky přínosné konstelaci Merkura s Marsem. Najednou jsou z vás jiní lidé, což vás…