Loterie o zelenou kartu

16. 8. 2000
Jednou ročně pořádá vláda Spojených států amerických celosvětově známou loterii o zelenou kartu: 55 tisíc vítězů této loterie získává nárok na povolení k trvalému pobytu a pracovní povolení v USA.

Loterie o zelenou kartu

Jednou ročně pořádá vláda Spojených států amerických celosvětově známou loterii o zelenou kartu: 55 tisíc vítězů této loterie získává nárok na povolení k trvalému pobytu a pracovní povolení v USA. Tento populární program se stal jedinečnou příležitostí pro každého, aby vyzkoušel své štěstí a stal se součástí "amerického snu".
Amerika ještě nikdy nebyla tak přitažlivým cílem jako nyní, kdy vykazuje jednu z nejnižších úrovní nezaměstnanosti v průmyslovém
světě, díky čemuž otevírá obrovské příležitosti pro osobní postup. Ministerstvo zahraničí Spojených států amerických tuto loterii zavedlo v roce 1994.
Nová pravidla pro loterii v roce 2000 byla oficiálně vyhlášena 31. července 2000 a lidé z České republiky mohou opět zkusit své štěstí! V loňském roce v loterii zvítězilo 137 Čechů, kteří se teď mohou vydat do USA. Pokud se však loterie zúčastní dostatečný počet lidí, může v tomto roce zelenou kartu získat až 3 500 osob českého původu. Každý, kdo je vybrán, má právo se v průběhu následujících dvou let odstěhovat do Spojených států amerických!
Žádosti můžete zasílat do nově zřízeného konzulárního centra "Kentucky Consular Center" od 2. října do 1. listopadu 2000. Přibližně 40 procent všech žadatelů však bývá vyřazeno z důvodu nedodržení přísných pravidel, která vláda USA pro tento program stanovila. Proto se doporučuje využít služeb profesionální agentury, která ve složitém procesu podávání žádosti může být nápomocna. Za tyto služby zaplatíte od 1600,- Kč a více.
Největší a nejvyužívanější vládou oprávněné poradenské centrum pro emigrační otázky (Emigration Advisory Center) a Americká agentura pro problematiku zelených karet (American Green Card Agent) v Evropě se nachází v Německu. Informační brožury a přihlášky si můžete vyžádat na Internetu (http://www.americandream.de)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodování vám jde jedna radost. Klidně se zaměřte na náročnější procedury ohledně financí. Hvězdy vám přejí štěstí a byla by velká škoda toho nevyužít. Nemyslete jen na práci a kariéru,…

Nejčtenější články

Doporučujeme