LUCIE (37): Nezvládám přichystat tradiční Vánoce. Miminko a covid mě blokují

4 komentáře

Moučka
20. prosince 2021 • 7:35

Prdelka má radost a hlavička starost ... :-D ]:-D

SandraN
19. prosince 2021 • 19:10

Ta krása vánočních svátků není v perfektně uklizeném bytě ani v tolika napečených druzích cukroví, že sousedkám a kamarádkám bude přecházet zrak. Není ani ve vlastnoručně vyrobených přáníčkách a v dodržení veškerých tradic a zvyků. Paní Lucie si dala laťku pěkně vysoko. Až bude chodit do práce, bude ráda, že nazdobí stromek, koupí cukroví a zabalí dárky. Má doma tři děti a muže, ať je za to ráda a nehroutí se. Co mají říkat lidi, co žijí úplně sami. Nikdo na ně nečeká, nikdo za nimi nepřijde celé svátky. Co mají říkat lidi v nemocnicích. V domovech důchodců. Každý má být rád za to, co má. A mít velkou fajn rodinu je dar. Važte si toho a nebazírujte na blbostech a představách, že byste měla stíhat to či ono.
Jinak i malé dítě může být pomocníkem velice vydatným. Vnuk je dnes velký, o pečení se mnou už nestojí, ale dovedl ve čtyřech letech vyválet s pomocí, vykrájet, i nandat na plech. Sotva stál na nohou, jak se mu chtělo spát, ale číhavě pořád hlídal, zda už se všechno těsto spotřebovalo. Potom teprve šel u babičky hajat. A nejen cukroví...vdolky, škvarkové placky....co se dalo vykrajovat, bylo jeho.....Je to pryč...on si to asi nepamatuje...a mně se po těch společných večerech moc stýská, protože já si občas vzpomenu. Stejně jako dneska u tohoto článku......

Karlax
27. prosince 2022 • 17:00

@SandraN: Souhlas, já to taky prožívala nejvíc na rodičovské. Jak jsem začala chodit opět do práce, přestala jsem mít na tyhle věci kapacitu a řešila jen to nejnutnější a o to víc jsem v klidu. (Na druhou stranu je fakt, že připravit vánoce s miminkem nebo batoletem je nejnáročnější.)

Elynor
19. prosince 2021 • 9:35

Trošku pozdě, ne? Vánoce jsou za 5 dnů. Kdyby tu byl tenhle článek na začátku listopadu, tak bych tomu možná i trošku uvěřila. Možná. Ale spíš ne. Podle mě taková Lucie neexistuje. Perfektně uklizený dům - se třema malýma dětma? Chudinky děti, drží je v kleci, nebo jak to dělá? Hořící svíčky taky, to si koleduje o požár? Nebo má elektrické, ale to zas nedělá tu atmosféru. Dvanáct druhů cukroví? Stačily by tři, beztak to není zdravé se přecpávat sladkým. Že pětileté a tříleté dítě pomáhají s pečením cukroví a výzdobou, tomu neuvěřím, ty u toho akorát tak překážejí a dělají nepořádek. Nebo má Lucie nějaké výjimečné děti ]:-D ale spíš je ten popis značně přestřelený. A čím víc čtu, co toho Lucie dělá každé vánoce, tak je mi méně sympatická. Upřímně lituju manžela. Taky bych se vracela pozdě domů, kdyby tam ty vánoce takhle zuřily. :-D Lucii bych poradila - v tom listopadu, teď už je to fuk - ať neblbne. Ubrat od vší té dokonalosti, vykašlat se na lesní zvířátka a na tvorbu přáníček, cukroví upéct jen symbolicky, rezignovat na perfektní úklid, když děti nejsou ve školce, tak to holt není reálné, oprostit se od představy, že musí mít nejlíp nazdobený dům ve vsi, uvědomit se, že to "na vánoce musí být to a ono, jinak nejsou vánoce" je jenom v její hlavě a nikdo to od ní nechce. Manžel spíš ocení, když ho nebude honit jak nadmutou kozu, a chvíli si s ním sedne a poptá se na jeho pocity. No a nakonec dobrá zpráva - valná většina dětí si téměř vůbec nepamatuje své ranné dětství. Takže to všechno dělá Lucie zbytečně. Až bude jejím dětem třicet, nebudou si pamatovat, jaké byly vánoce, když jim byly tři roky. o<:)

Doporučujeme

Články odjinud