LUCIE (43): Muž mě opustil kvůli jiné, po letech jsem ho vzala zpátky i se synem

23. 12. 2018
LUCIE (43): Muž mě opustil kvůli jiné, po letech jsem ho vzala zpátky i se synem
Lucie se před lety rozvedla s manželem a dlouho trvalo, než se vzpamatovala. Když se ale dozvěděla, že její bývalý prochází těžkou životní zkouškou, podala mu pomocnou ruku. Dodnes nelituje.

Když bylo našim dcerám deset a třináct let, rozvedla jsem se. Manžel si našel milenku, prasklo to a já mu sbalila kufr. Tvrdil, že nás opustit nechce, ale já zjistila, že se s milenkou stýkají už pár let a jezdí spolu dokonce i na dovolené. Tohle jsem mu odpustit nedokázala. Samozřejmě že se nastěhoval k ní a za rok se jim narodilo dítě. Já zůstala sama.

S Liborem jsem první dva roky ani nepromluvila, děti si s ním schůzky domlouvaly samy. Pokud bylo něco potřeba, napsala jsem mu strohý mail. Léty se hrany mé zatrpklosti přece jen trochu obrousily, už jsem byla schopná se podívat na manželovy fotky a dokonce i na fotky jeho malého synka, aniž bych cítila, jak se mi hrnou slzy do očí.

Jednoho dne mi zavolala dcera do práce a oznámila mi, že tátovu ženu zabil náklaďák na křižovatce. „Je to smutné, ale plakat kvůli tomu nebudu. Jen chudák ten malý chlapeček,“ říkala jsem si. Moje dcery to ale vnímaly hodně bolestně, táty i brášky jim bylo líto.

Libor zůstal se synem sám. A k tomu se blížily Vánoce. „Mami, bráška pořád říká, že chce umřít, aby mohl za maminkou do nebíčka,“ vyprávěly mi dcery a já se rozhodla, že ať jsme si s Liborem udělali, co chtěli, aspoň na chvíli na to zapomenu a pozvu oba na Štědrý večer k nám.

Vzala jsem telefon a zavolala mu. „Těším se, že budu zase s holkama u stromečku a Kubík nebude tak smutný. Děkuju ti,“ vděčně přijal. Nastal Štědrý den a já byla nervózní jako před maturitou. Jak se asi na sebe budeme tvářit a ustojím vůbec tuhle návštěvu?

Když vstoupil pohublý Libor a za nohavicí se mu schovávala blonďatá hlava malého kluka, všechna zášť ze mě najednou spadla. Jsou přece Vánoce a lidé se mají mít rádi.

Zpočátku sice rozpačitě, ale když starší dcera zacinkala po večeři zvonečkem a před Kubíkem se rozsvítil stromeček s hromadou dárků, bylo vidět, že na smrt své mámy zapomněl. „Tati, a jak Ježíšek věděl, že budu dneska tady?“ zeptal se, když k sobě tiskl velkou krabici s Legem. „Asi mu to pošeptala maminka,“ odpověděl Libor a mně to vůbec nevadilo.

Viděla jsem, jak jsou holky rády, že mají svého tátu u stolu, a pak jsem došla k závěru, že bývalý muž už byl potrestaný dost. Ten den jsem mu konečně opravdu odpustila. Postupem času jsme k sobě znovu našli cestu a dnes říká Kuba mámo mně. A taky to, že já jsem byla nejlepší vánoční dárek, jaký kdy dostal.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nebojte se do nového vztahu více investovat. I v covidové době si můžete najít protějška, který je milující a upřímný. Pokud žijete s trvalým partnerem, věnujte mu více pozornosti,…