Lucie Borhyová věří na osud

1. 11. 2001
Lucie Borhyová věří na osud
S Lucií Borhyovou, sympatickou moderátorkou Televizních novin, jsme se sešly nad šálkem čaje v jedné pražské kavárně. Výsledkem povídání s milou a usměvavou Lucií je následující rozhovor.

Lucie Borhyová věří na osud

S Lucií Borhyovou, sympatickou moderátorkou Televizních novin, jsme se sešly nad šálkem čaje v jedné pražské kavárně. Výsledkem povídání s milou a usměvavou Lucií je následující rozhovor.

Lucie, jak se stalo, že se mladičká praktikantka v TV Nova ze dne na den proměnila v moderátorku Televizních novin? A jak si navíc vysvětlujete velkou oblíbenost Vaší osoby u televizních diváků?
Já nevím, jestli jsem oblíbená nebo ne. Myslím si, že ani není tak důležité o tom, zda jsem či nejsem oblíbená, hovořit. Spíš se vrátím k otázce, jak to, že jsem jako velice mladá dostala příležitost pracovat jako moderátorka hlavní zpravodajské relace. Já si to vysvětluji osudem, stalo se to, co se stát mělo, byla jsem v pravou chvíli na pravém místě. Věřím na osud a stálo při mě štěstí.
V té době jste pracovala v TV Nova jako stážistka, na post moderátorky hlavní zpravodajské relace si určitě myslelo více lidí, kteří v televizi pracovali. Jak Vás kolegové přijali?
Tehdy byla taková zvláštní situace, celá TV Nova se měnila, já ani nikdo jiný asi nepředpokládal, že vše tak dopadne. Byla jsem v té době v televizi na praxi a ani jsem neplánovala, že bych tam pracovala delší dobu. Byla to velice rychlá a nečekaná nabídka od tehdejší šéfredaktorky zpravodajství. V první chvíli jsem byla zaskočená, vůbec jsem si nebyla jistá, že to myslí vážně. Dokonce mě i napadlo, že jsem se snad stala obětí skryté kamery. Pak jsem si ale řekla, proč to nezkusit, taková nabídka se přece neodmítá. A bylo rozhodnuto.
Vzpomenete si ještě, jak na tuto nečekanou, ale velice lákavou nabídku, reagovali Vaši nejbližší -
přítel, rodiče? Že se ze dne na den stanete známou osobností?
Přítel zpočátku taky nemohl uvěřit, že budu moderovat Televizní noviny. Ale samozřejmě byl velice rád, protože mu bylo jasné, že takovou šanci v mém věku odmítnout nemohu. Málokomu se poštěstí dostat se hned po škole k takovéhle práci. Rodiče měli samozřejmě velkou radost.
Hodláte svůj profesní život zasvětit televizní obrazovce nebo pomýšlíte do budoucna i na nějakou změnu?
V televizi v podstatě nikdo nemá úplně jistou budoucnost, nikdo nemůže vědět, co bude dál. Mě tato práce baví, není stereotypní, je různorodá  a zajímavá, a to mám ráda. V televizi bych chtěla zůstat tak dlouho, dokud to bude možné. Ovšem neupínám se k televizi jako k jedinému možnému povolání. Snažím se sledovat dění okolo sebe, zajímám se o mnoho činností. Momentálně studuji angličtinu a je také jedna škola, kterou bych ráda navštěvovala. 
Můžete prozradit, o kterou školu jde?
Já jsem její jméno neprozradila ani v jednom z minulých rozhovorů a tak to neučiním ani dnes, snad později.
Míváte ještě trému? 

Musím se přiznat, že teď už trému při vysílání nemívám, ani když jde o vysílání po delší době. Ta tréma byla na začátku, když jsem ještě nebyla zvyklá mluvit na kameru, kdy bylo pro mne vše nové a učila jsem se.
Jak se Vám daří zvládat emoce při vysílání?
Já jsem docela dost citlivý člověk a hodně zpráv prožívám. Pokud se jedná třeba o tragické události, hned si vybavuji konkrétní osoby a jejich pocity. Ale právě tady musí vždy zafungovat profesionalita, která vás oprostí od osobního pohledu na věc. Někdy se stane zase opačná situace, kdy se vám chce smát a musíte se ovládnout a nenechat se třeba kolegy okolo vyprovokovat. 
Jak se Vám spolupracuje s Reyem?
Já beru Reye nejen jako kolegu, ale i jako přítele. Předtím, než jsme spolu začali pracovat, jsme se v podstatě moc neznali. On tehdy už dva roky moderoval  počasí,  a tak jsem ho brala jako toho zkušenějšího, který o moderování něco ví. Ze začátku mi i třeba radil, dnes jsme, dá se říci, sehraný tým. Rozumíme si a víme, co můžeme jeden od druhého očekávat. Víme o sobě, jak zareagujeme v té či oné situaci při vysílání.
Jak se vyrovnáváte s popularitou, a to nejen Vy, ale i Vaši přátelé, známí a rodiče? Ono jít s Lucií Borhyovou například do restaurace není až zase tak anonymní?
Já si myslím, že jsem se s celou tou situací a s ní související popularitou vyrovnala velice dobře, že pořád stojím oběma nohama na zemi, že mi to nestouplo do hlavy. Navíc moje okolí mě zná a bere to tak nějak normálně. Přejí mi, že dělám to, co dělám. Je to přeci práce jako každá jiná, jenomže jsem víc vidět. Mám vztahy s kamarádkami i s rodinou stejné, jako byly předtím. 
Říká se, že v Čechách se úspěch neodpouští. Opravdu jste se nesetkala se závistí?
Se závistí ani s ničím podobným jsem se nijak výrazně nesetkala. Ale znáte to .... Pamatuji si spíše ty pozitivní reakce. Je milé, když mne na ulici zdraví třináctiletí kluci, mám stejně starého bratra, a je na nich vidět, že jsou rádi, že mě potkali. Vůbec bych totiž nečekala, že v tomhle věku sledují Televizní noviny.
Jak relaxujete?
Jsem sportovně založený člověk, ráda a často sportuji - hraji golf, jezdím na bruslích, v zimě lyžuji. Odjet na víkend na hory je ta nejlepší relaxace. V tom se s přítelem hodně doplňujeme, on je také nadšený sportovec. Chodíme spolu na tenis, bowling, golf. V poslední době, snad i díky podzimní únavě, se často rádi stáhneme i do našeho bytu a odpočíváme, třeba jen tak v pohodě u televize.
Hodně sportujete, s udržením perfektní postavy nemáte jistě žádné problémy. Dodržujete i zásady zdravé výživy?
Přiznám se, že zdravou výživu příliš nedodržuji. Sice se snažím jíst zdravě, jíst jogurty, kuřata, ryby, zeleninu, ale mám také ráda českou kuchyni, svíčkovou, knedlo- vepřo- zelo. Tím, že ale hodně sportuji, tak tu přebytečnou energii ze sebe rychle dostanu. Rozhodně nepatřím mezi vegetariány. 
Vaříte doma? Máte oblíbené či nějaké neoblíbené domácí práce? 
Vařím moc ráda, i když  na to nemám hodně času. Oblíbené nebo neoblíbené domácí práce? Já to příliš nerozlišuji, prostě to jsou činnosti, které musím udělat, jsou potřeba. Ale faktem je, že domácí práce moc ráda nemám.  Jsou však nutností a s přítelem se o ně dělíme.
S přítelem Alanem už delší dobu žijete, uvažujete o společné budoucnosti - o svatbě, o dětech?
Asi jsem našla toho pravého muže, ale o svatbě ještě nemluvíme. Asi by se na našem vztahu svatbou nic nezměnilo, fungoval by dál jako dosud. Také si říkám, že mám na svatbu a na děti ještě dost času. Spíš přemýšlíme, že bychom se v budoucnu přestěhovali někam jinam, máme malý byt.
Jste atraktivní mladá žena, vždy vkusně oblečená a nalíčená. Radí Vám někdo v oblékání, ve výběru módních doplňků, v líčení? Využíváte v televizi nebo i v soukromí služeb vizážistů?
Oblečení si vybírám sama, jak do společnosti, tak i na běžné nošení. Na společenské akce, které moderuji, či na účinkování v televizních pořadech využívám pouze služeb kadeřnice, mojí kamarádky Blanky Haškové ( několikanásobná mistryně ČR v účesové tvorbě). Myslím si, že účes je vždy nejdůležitější, to ostatní se dá už doladit. Mám svůj styl oblékání, ve kterém se cítím dobře. Názor vizážisty je vždy pouze názorem subjektivním, který každému nemusí vyhovovat. Neradím se s nikým ani ohledně líčení, v práci to funguje na dohodě s maskérnou a s kostymérnou, kde vás nalíčí a oblečou, ale vždy je tam oboustranná spolupráce, není to striktně dané.
Poskytujete rozhovor po internetový časopis, co Vy a internet? Máte vlastní webové stránky?
Vlastní www stránky nemám, ale internet využívám poměrně často, především v práci, kde vyhledávám různé informace a zajímavosti. Internet používám i pro zábavu, ke komunikaci.

Děkuji za rozhovor.

Lucii Borhyovou zpovídala Dana Švigová
Milé čtenářky, pozdrav od Lucie Borhyové si můžete poslechnout zde. (Zvukový záznam 360kB ve formátu MP3. Potřebujete MP3 přehrávač)

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Start do nového týdne nebyl zrovna ideální, ale jeho konec bude fantastický. To vše díky lepšímu a pozitivnějšímu přístupu! Konečně z vás opadla nostalgie, ponižování sebe sama a nízké…

Nejčtenější články

Doporučujeme