Lucie Váchová má za sebou maraton

14. 5. 2010
Lucie Váchová má za sebou maraton
Miss ČR 2003 Lucie Váchová se v neděli ráno postavila na start jedné z tratí Pražského Mezinárodního Maratonu 2010. Překvapením nebylo ani tak to, že se půvabná Lucie objevila ve sportovním. Od dětství je její vášní sportovní gymnastika. Nečekané ovšem bylo, že si Váchová oblékla startovní číslo coby patronka týmu filmového festivalu Mental Power, na jehož filmech se podílejí lidé s mentálním a kombinovaným postižením.

Klepněte pro větší obrázek

„Z gymnastiky mám špatná kolena a dlouhá trať by pro mě znamenala muka. Zvolila jsem dvoukilometrovou EKO procházku, kterou jsem šla po boku mých přátel z Mental Power Prague Film Festival,“ vysvětlila v cíli oblíbená modelka, která si startovní číslo připnula přímo na festivalové tričko, kterým tuto bohulibou myšlenku podpořila.

Mental Power zahájí v červnu svůj čtvrtý ročník. Na jeho plátnech opět zazáří filmy z chráněných dílen z celého světa. Svou myšlenkou je to totiž světový unikát a organizace sdružující osoby s tímto postižením do Prahy opět vyšlou své zástupce, aby prezentovali filmy, jež v průběhu roku natočili.

Tváří festivalu je herečka Tatiana Vilhelmová. V porotě pak vedle Vilhelmové pravidelně usedají osobnosti české kultury. Namátkou je to například režisér Petr Vachler, textař Michal Horáček, herečka Eva Holubová a další.

Festival se uskuteční ve dnech 3. až 5. června 2010 v pražském Divadle Palace.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zaměstnání je po delší době tak trochu riskantní a nesourodé. Tak moc se snažíte zaujmout nadřízeného, až je vám z toho špatně. Neumí ocenit vaše ambice a výkony. Najednou přichází…

Nejčtenější články

Doporučujeme