Lucrezia Borgia je moje srdeční záležitost, přiznává Bára Basiková

12. 3. 2012
Lucrezia Borgia je moje srdeční záležitost, přiznává Bára Basiková
Jako v dobře zavedeném květinářství to v sobotu (10. 3.) krátce před půlnocí vypadalo v šatně Báry Basikové (49). A nebylo se čemu divit. Hvězda muzikálu Lucrezia Borgia, který měl po devíti letech obnovenou premiéru na scéně Divadla Hybernia, si horu pugétů za svůj výkon opravdu zasloužila.

"Lucrezia Borgia je moje srdeční záležitost, jsem šťastná, že se znovu vrátila na jeviště a opět měla úspěch. Není to klasický muzikál, ale dílo, které se jen stěží dá zaškatulkovat. Před léty v Národním divadle to byl, podle mě, baletní muzikál s výraznou převahou tance.

Tentokrát bych řekla, že jde o muzikál s baletem. Je tam mnohem více písniček, i když pohybová složka tvoří také podstatnou část představení," řekla Bára Korzu.

A právě pohybová složka byla podle režiséra, libretisty a choreografa Libora Vaculíka zpočátku zkoušek pořádným balvanem. "Dřina, dřina a zase dřina. Naučit některé zpěváky ladným tanečním pohybům mě stálo hodně nervů. Tři měsíce jsem do nich vtloukal, že tanec není totéž, co běžná procházka nebo vrtění tělem na parketu. Došlo i na zvýšení hlasu a občas i slzy, ale byl jsem nekompromisní a povedlo se. Myslím si, že i ti méně pohybově nadaní to nakonec zvládli skvěle a představení se líbilo," pochvaloval si Libor Vaculík.

Foto:Profimedia.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Potvrzeno! Jovanka Vojtková čeká miminko!

ČTĚTE TAKÉ:
Padesátnice Madonna je kus!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dohodnout se s vámi není zrovna moc jednoduché, a proto začínáte mít pověst bručouna. Už se konečně povzneste nad všechno zlé a naučte se s lidmi znovu slušně mluvit. Pokud to tak…

Nejčtenější články

Doporučujeme