Lunární kalendář 24. 12. 2011

24. 12. 2011
Lunární kalendář 24. 12. 2011
Měsíc putuje až do 14:47 h znamením Střelce, dnes je Štědrý den a zároveň novoluní. Den může být poměrně náročný, ve vzduchu je cítit netrpělivost a vzrušení. Večer po 19 h pocítíte příval nové energie.

ENERGIE DNE

Je cítit neklid, člověka to někam táhne, nevydrží na jednom místě, dostavuje se touha cestovat, poznávat nové lidi, ale také oprašovat stará přátelství. Jsme otevření, upřímní, bezstarostní, ale i nezodpovědní. Dochází k hádkám a výbušným reakcím. Nechybí elán do sportu a do učení se novým věcem. Ideální čas pro uzavírání nových obchodů, zakládání firem, pro investice, plánování a nové projekty. Na vášnivou lásku se dnes ale také dostane.

30. LUNÁRNÍ DEN

Symbolem je Zlatá labuť. Tento den trvá do 19:06 a je poslední v lunárním cyklu. Snažte se využít jej k odpuštění, dokončení věcí a splacení dluhů, a to nejen finančních. Vystříhejte se agresivitě. Ukliďte dům a dejte do něj talisman, například v podobě ochranného znamení ve tvaru hvězdy nebo kříže. Talismany mají dnes velkou sílu. Doporučujeme lehkou stravu. Namáhaným orgánem je mozek, proto ho šetřete. Více o lunárním dni se dočtete zde.

1. LUNÁRNÍ DEN

Začíná v 19:07 a jeho symbolem je Lampa. Je dobré ho věnovat očistě. Živel oheň vám v tom pomůže. Poseďte u krbu nebo u svíčky a dívejte se do plamene. Myslete na vše, čeho byste se chtěli zbavit a odevzdávejte to ohni, který spálí veškerou negativitu. Odpouštějte, promíjejte, čistěte věci z minulosti. Cvičení a fyzickou aktivitu nechte na jiný den. Vytvořte si záměr toho, co chcete, aby se vám vyplnilo. Přání a myšlenky z dnešního lunárního dne se opravdu plní, přejte si proto jen to, co doopravdy chcete. Negativní myšlenky mohou způsobovat žlučníkové a ledvinové kameny. Hledejte duchovní příčiny svých nemocí. Více o lunárním dni se dočtete zde.

NOVOLUNÍ

Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili.

PRANOSTIKY – 24.12. Štědrý den

• Padá-li na Štědrý den v noci sníh, urodí se hodně vína • Je-li na Štědrý den vítr, bude úroda malá • Když na Štědrý den sněží, na pytle se chmel těží • Jasná noc o Štědrém dnu – mrazy lezou ke dnu • Na Štědrý den hvězdičky – ponesou vajíčka slepičky

ZDRAVÍ

Střelec působí na kyčle, pánev, křížovou kost a kosti stehenní. Může se ohlásit ischias, křečové žíly a stehenní části nohou. Často bolí kříž až do nohou, protože ve Střelci se počasí rádo mění. Dobře vám udělá masáž, pomůže uvolnit křečovitě stažené svaly. Vyzkoušejte olej na unavené svaly Flexibility. Netrénovaný turista pocítí brzy po vycházce bolesti ve stehnech. Dnes není vhodné nutit děti k delšímu chození, mohli byste jim zprotivit turistiku na celý život, ale krátká procházka všem prospěje. Dbejte na teplé oblečení. Provádějte cviky na stehna a boky, na rovnováhu a držení těla, chůzi po patách a po špičkách, po vnější i vnitřní straně chodidel. Udělejte si masáž nohou, vhodná je střídavá sprcha studenou a teplou vodou a posilovací cviky na nohy, plavání a běh.

STRAVA

Je novoluní a to je nejvhodnějším dnem pro půst. Tělo se nejlépe zbavuje škodlivin, proto je dobré ho maximálně podpořit. Jezte jen ovoce a zeleninu, pijte čisté ovocné nebo zeleninové šťávy a horkou převařenou vodu. Vydržte to alespoň do štědrovečerní večeře. Pokud je na vás půst moc přísný, uvařte si lehký detoxikační pokrm. Dneškem začíná I. měsíční fáze a to by na vašem jídelníčku měla převažovat živá strava, čerstvá a tepelně neupravovaná. Je den plodu, proto doporučujeme plodovou zeleninu, obiloviny, rýži, špaldu, ovesné vločky, cibuli, cukety, dýně, fazole, hrách, čočku, kukuřici, lilek, meloun, okurky, papriky, rajčata, ořechy, slunečnicová semínka, zázvor. Z ovoce jsou to hrušky, jablka, ananas, jahody, kdouloň, kiwi, maliny, mango, meruňky, papája, pomeranč, rybíz, švestky, třešně, víno. Dnes omezte vánoční cukroví, alkohol a mastná jídla. Nepřejídejte se!

Léčivá rostlina pro tento den: Kopřiva – šťáva a čaj z kopřivy čistí krev

KRÁSA

Novoluní podporuje vylučování škodlivin z těla a je tedy vhodné na čištění pleti a detoxikační masáže. Udělá vám dobře sauna a teplé koupele, obzvláště nohou, uvolní se ztuhlé klouby. Vyzkoušejte koupelovou sůl s konopím. Vhodný den na pedikúru a masáž nohou. Nohy ošetřete vhodným krémem a při odpočinku je mějte nahoře. Udělejte si čistící masku na obličej a dekolt. Dnes si nemyjte vlasy a ani je nestříhejte. Vhodné éterické oleje a vůně: santal, eukalyptus, vanilka, fialka, rozmarýn, zázvor, jalovec

MAGIE

Při novoluní jsou nejvhodnější kouzla, kterými chcete podpořit nové začátky, projekty a cíle. Přání vyslovená při novoluní se plní. Střelec je vhodný pro odstranění spirituálních problémů, konfliktů, podlosti a malichernosti.

DOMÁCNOST

Vyčistěte krby, kamna, komíny. Vykuřte místnosti vonnými tyčinkami či pryskyřicovými vykuřovadly. Vhodná je sušená šalvěj, kterou necháte v místnosti doutnat. Zapalte františka nebo kadidlo. Vše nepotřebné a staré během dne spalte.

ZAHRADA

Dny Střelce jsou dny plodu a uzlový bod mezi stoupající a klesající silou. Novoluní je nejhodnějším dnem pro ošetření starých, nemocných a špatně rostoucích rostlin a stromů. Je vhodný den pro řez a průklest ovocných stromů a keřů. Dnešek se hodí také pro konzervaci, zavařování a zmrazování.

Lunární den ve zkratce:

• Měsíc ve znamení: Střelec • Ovlivňuje orgány: kyčle, pánev, křížová kost, stehna, žíly, celková pohyblivost • Fáze Měsíce: novoluní v 19:06 SEČ • Východ Měsíce: 07:30 SEČ • Západ Měsíce: 15:55 SEČ • Lunární den: 30, 1 • Kvalita dne: teplý • Živel: oheň • Část rostliny: plod • Síla: stoupající • Živná kvalita: bílkovina • Systém: smyslové orgány

Lunární kalendář na celý měsíc prosinec najdete zde


SPEKTRUM ZDRAVÍ, specialista na lunární kalendář

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Závěr týdne s sebou přinese komplikace v oblasti lásky a mezilidských vztahů. Nejdříve si myslíte, že je to kvůli podráždění z práce, ale vítr vane odjinud. Neshody s partnerem jsou…