Lunární kalendář středa 9. 11. 2011

9. 11. 2011
Lunární kalendář středa 9. 11. 2011
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Pozor na nachlazení a ztuhnutí šíje vlivem průvanu. Můžete dělat plány do budoucna a řešit finanční záležitosti.

ENERGIE DNE

Klíčová slova dnešního dne jsou: stabilita, jistota, finance, klid, zdvořilé jednání, materiální zabezpečení, vznešenost, plánování do budoucna. Dnes se „držíme při zemi“, nemáme tendenci riskovat, ani dělat náhlé změny. Jakékoliv dnešní rozhodnutí je trvalé, den je příznivý pro řešení finančních záležitostí. Proto je vhodné dnes dlouhodobě plánovat, založit spoření nebo začít větší projekty a díla.

15. LUNÁRNÍ DEN

Jeho symbolem je Had. Můžete pocítit svobodu duše i ducha. Máte sklony k různým pokušením, proto pokud chcete být v souladu s energií tohoto dne, praktikujte jakýkoliv druh askeze. Jídlo by mělo být horké a pikantní, k pití se dejte kopřivový čaj – čistí slinivku břišní, která je spojena s 15. lunárním dnem. Vyhněte se zelí, česneku, cibuli, vejcím a jablkům, vedlo by to k podráždění žaludku. Snažte se dnes s nikým nehádat. Dnešní sny vám mohou přinést předpovědi na celý měsíc. Více o lunárním dni se dočtete zde.

PRANOSTIKY • Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí

ZDRAVÍ

Měsíc prochází znamením Býka a to je silně ovlivňována oblast krku. Pozor na jízdu v autě s otevřenými okýnky, mohla by vám ztuhnout šíje. Panuje zvýšené nebezpečí krčních zánětů, bolestí v krku, chrapot, nachlazení. Chraňte svůj krk šátkem. Pijte preventivně čaj proti chrapotu nebo zánětu mandlí, ten působí v tento den obzvlášť dobře, stejně jako jiné léky proti zánětům v krku. Doporučujeme sirup TUSSERBE FLUID. Býk působí také na orgány řeči, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji, hlas a uši. Pro člověka, který nemá cvik, se může projev dnes vyslovený stát utrpením a skončit chraptivým skřehotáním. Především v chladném dni by ani uši neměli zůstat nechráněné, jsou teď choulostivější na průvan a hluk. Namasírujte si jemně krk s esenciálním olejem na 5. čakru.

Kápněte si do ucha kapičku třezalkového oleje, předejdete různým ušním chorobám. Dobře vám udělá jemná masáž šíje a uvolňující cviky na krční páteř. Proveďte cvik na aktivaci štítné žlázy, je to tzv. „svíčka“. Léčivá rostlina pro dnešní den: Lesní jahoda a měsíček. Obě rostliny pomáhají povzbudit energii.

STRAVA

Nyní jsou aktivní střeva, proto je zbytečně nezatěžujte. Pokrmy by měly být lehce stravitelné, převážně vařené. Nejvhodnější je dušená a vařená zelenina, polévky, zeleninové vývary, omáčky, obilné kaše, brambory, těstoviny, kompoty. Živná kvalita je ve dnech Býka sůl, jezte tedy slaná jídla, se solením to však nepřehánějte, aby nebyly ledviny přetížené. Strava by měla být zemitá a výživná. Je den kořene, proto konzumujte převážně kořenovou zeleninu.

K dispozici jsou vám brambory, celer, čekanka, černý kořen, červená řepa, česnek, fenykl, křen, mrkev, pastinák, ředkev, ředkvičky, tuřín. Pokrmy dostatečně kořeňte, k dochucení používejte zejména česnek a bylinky. Do jídelníčku zařaďte také klíčky, ořechy a různá semínka. Nejezte smažená jídla, maso, uzeniny a kynuté pečivo. Ráno podpořte činnost střev vypitím teplé vody s citronem. Během dne pijte čaje posilující střeva.

KRÁSA

Věnujte se péči o pleť, vhodné jsou výživné zábaly a masky, pleť je nyní dobře přijímá. Vhodné éterické oleje a vůně: santalové dřevo, růžové dřevo, jasmín, anýz, lilie, hyacint, při nachlazení eukalyptus, ravensára, čajovník, citronové vůně na odlehčení – verbena, citron, mandarinka, grep

MAGIE

Při přibývajícím Měsíci se provádějí rituály a kouzla na zbavení se různých zlozvyků, nadváhy, negativního působení od druhých lidí, na zlikvidování nemocí, prodej něčeho, na odpoutání se od vztahu, který nechceme, tedy veškerá kouzla k odvrácení či konci čehokoliv špatného nebo nechtěného. V Býku se provádí rituály na přivolání lásky, peněz, majetku, plodnosti, a štěstí do domu.

DOMÁCNOST

Navoskujte a naolejujte dřevěné podlahy a nábytek. Vaření vám půjde dnes skvěle od ruky a jídla budou vynikající. Přibývající Měsíc v Býku je vhodný pro odstavení zvířecích mláďat od matky.

ZAHRADA

Dny Býka jsou dny kořene se stoupající silou. Dnes pracujte se zemí, založte nebo přeházejte kompost, vytrhejte plevel, zamulčujte rostliny. Pohnojte ovocné stromy. Je vhodné prokypřit rostlinám půdu, pohnojit je a přesadit, obzvlášť ty se slabou tvorbou kořenů. Pokud nemrzne, můžete ještě vysadit jehličnany. Sklízejte pozdní zeleninu. Zazimujte hlízy jiřinek. Úspěšný bude dnes boj proti škůdcům žijícím v zemi. Dnes nezalévejte pokojové rostliny. Je vhodný den pro plánování zahrady. Můžete zavařovat, uskladňovat do sklepa a konzervovat, obzvláště kořenovou zeleninu. Chystejte si dřevo na topení.

Lunární den ve zkratce:

• Měsíc ve znamení: Býk • Ovlivňuje orgány: krk, hrdlo, orgány řeči, zuby, čelisti, šíje, mandle, uši, štítná žláza • Fáze Měsíce: přibývající • Východ Měsíce: 15:28 SEČ • Západ Měsíce: 05:39 SEČ • Lunární den: 15 • Kvalita dne: chladný • Živel: Země • Část rostliny: kořen • Síla: stoupající • Systém: krevní oběh • Živná kvalita: sůl

Lunární kalendář na celý měsíc listopad najdete zde


SPEKTRUM ZDRAVÍ, specialista na lunární kalendář

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový měsíc je pro vás velkou výzvou, protože na sobě pilně pracujete a chtěli byste hodně dokázat. I když se cítíte mentálně vyčerpaní a povinnosti řešíte pomaleji, nevzdáváte se. Moc…