Lunetic mánie: Nejznámější boyband 90. let, kvůli kterému holky omdlévaly

27. 1. 2022
Lunetic v polovině 90. let vtrhl na českou hudební scénu se svým hitem Máma jako bomba. Neexistoval snad nikdo, kdo by aspoň netušil, kdo jsou Vašek Jelínek, Aleš Lehký, David Škach a Martin Kocián zač. Podmanili si tisíce fanynek, kterým se v jejich přítomnosti podlamovala kolena a které propukaly v hysterický pláč. I po dvaceti letech dokážou své věrné chytit za srdce. Jak probíhala mánie kolem Luneticu?

Na vlně boybandů

Psala se 90. léta a hudební svět zachvátila horečka v podobě takzvaných boybandů, tedy chlapeckých skupin. V Americe a brzy i po celém světě bodovala chlapecká seskupení typu Backstreet Boys, Take That, East 17, 'N Sync nebo třeba Boyzone, a tak bylo jen otázkou času, kdy tento model převezme i Česká republika, která byla čerstvě po revoluci lačná po čemkoliv ze Západu.

A tak se v roce 1995 v Litvínově zrodili Lunetic, hudební projekt, který dodnes nemá v určitém smyslu v Čechách obdoby. V době, kdy nefungovaly sociální sítě ani mobily a jednou z mála šancí pro české kapely, jak se proslavit, byl časopis Bravo a hitparády Eso a Medúza, se jako zjevení vynořila parta čtyř mladých kluků s hitem Máma a přes noc se stala mánií.

„Těžké chvíle nastaly třeba na koncertech, kde nebyla dostatečně silná ochranka. Dívky se tlačily na naše auto nebo přímo na nás, tahaly nám věci, sundávaly čepice, trička, jenom aby z nás něco urvaly. Spaly nám i před barákem, já měl doma u rodičů stanové městečko,“ vzpomínal v rozhovoru pro Magazín Aleš Lehký.

Jak vypadal comeback Luneticu po 20 letech? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nepozastavujete se nad malichernostmi, proto vládne doma příjemná atmosféra. S partnerem se na vše hravě dohodnete a zjistíte, že máte stále stejný vkus. To se vám bude hodit při plánování…