LYDIE (33): Kamarádka mi lhala, chtěla mi zničit svatbu

23. 4. 2019
LYDIE (33): Kamarádka mi lhala, chtěla mi zničit svatbu
I když vaši přátelé by to s vámi měli myslet co nejlépe, ne vždy to tak je. To zjistila i Lydie, které její kamarádka lhala a snažila se jí zničit vztah.

Nastoupila jsem do nové práce jako zdravotní sestra. Jednalo se o soukromé zařízení, kde všichni žili jako rodina. Aspoň to tedy tvrdila jedna z mých kolegyň, která se ke mně hned v prvních dnech přitočila a pasovala se na jakousi školitelku a průvodkyni nováčků.

Přiznávám, že jsem byla vděčná, s novým prostředím se vždy těžko sžívám, takže bylo příjemné mít nablízku někoho, kdo vám všechno vysvětlí a nenechá vás topit se ve zmatcích. Jarka byla svobodná a nezadaná, já měla před svatbou s Jindřichem.

„Ty se máš, já ti tak závidím, že jsi zamilovaná,“ pronášela Jarka hned od té chvíle, co ze mě vydolovala celý můj životopis. A pak dlouze mluvila o tom, jak ji chlapi zklamali a že jsou to všichni jen lháři a podrazáci. „Ale ten tvůj ne, neboj,“ dodala vždycky teatrálně a byla upřímnost a láska sama. 

Začaly jsme se kamarádit i mimo práci. Občas jsme zašly na skleničku a někdy se k nám přidal i Jindřich. „Ty máš takové štěstí, je to super chlápek,“ pronášela, ale můj nastávající o ní valné mínění neměl. „Něco se mi na ní nezdá. Myslím, že to není dobrá kámoška,“ hučel do mě, ale já byla přesvědčená, že mu Jarka vadí z pouhé žárlivosti. Přece tak to někteří chlapi mají, že programově nesnášejí kamarádky své ženy.

Jindra vedl vlastní fitko, a když Jarka po Vánocích skuhrala, jak se sebou potřebuje něco dělat a zhubnout, poslala jsem ji za ním, aby jí pomohl. „Ona se mě ujala v práci, měli bychom jí to nějak vrátit,“ argumentovala jsem v reakci na jeho kyselý obličej.

A tak Jarka začala se cvičením. Občas jsme chodily spolu, jindy šla sama. Asi po dvou měsících se v práci tvářila vážně a tajemně a nakonec řekla: „Potřebuju ti něco říct. Myslím, že bys o tom měla vědět, než uděláš hloupost.“ A pak na mě vybalila historku o tom, jak mi Jindřich zahýbá s kdekým a zkouší to i na ni. Jako důkaz mi ukázala SMS, kde stálo – zítra na tebe čekám, vleže ti to šlo nejlíp, Jindra. Krve by se ve mně nedořezal a do očí se mi pomalu nahrnuly slzy. Ten bídák!

Doma jsem mu všechno s pláčem vyklopila a chtěla vysvětlení. „Ta tvoje Jarka si všechno vymýšlí,“ zapíral a zprávu v mobilu vysvětloval jako obyčejnou domluvu na další hodinu. Tím vleže prý myslel posilovací cvičení, ne žádnou erotiku. Komu teď věřit?

Vůbec jsem nevěděla, jak tuhle situaci řešit. Rozejít se s Jindrou, nebo s Jarkou? Ale proč s ní, když to se mnou vždycky myslela dobře? Nakonec jsem zašla tajně k Jindrovi do posilovny a sondovala u jeho zaměstnanců. Všichni mi řekli, že Jarka se tam lepí na všechny chlapy a na Jindru nejvíc. A já prý mu zahýbám s jedním doktorem od nás z práce. 

I když jsem zpočátku vůbec nevěděla, která bije, díky téhle informaci mi bylo okamžitě jasné, kdo tady lže. Kamarádka doufala, že to Jindrovi jeho zaměstnanci vytroubí, ale oni mlčeli, tudíž na to šla z druhé strany.

Jak mohla něco takového udělat? „Víš proč? Aby ses nevdala a já tím nepřišla o tak skvělou kamarádku,“ vysvětlovala mi se slzami v očích a prosila za odpuštění, ale já už jí věřit nemohla. Pracujeme pořád spolu na jednom oddělení, prohodíme spolu pár vět, ale to je všechno. Já jsem se mezitím vdala a koncem léta čekáme miminko. Co kdyby Jarku zase napadlo mi moje štěstí zkazit? 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V druhé polovině pracovního týdne budete naprosto vyřízené a práce vám půjde těžko od ruky. Naštěstí však máte pohodového šéfa, který vám odebere část povinností. Sám uzná, že je toho na…

Nejčtenější články

Doporučujeme