Má máma na mateřské a rodičovské dovolené šanci na půjčku?

26. 4. 2021 Reklama
Má máma na mateřské a rodičovské dovolené šanci na půjčku?
Mateřská a rodičovská dovolená představují pro mnoho žen/mužů pokles v příjmech, někdy poměrně zásadní. Může se pak stát, že je potřeba rychle a na krátkou dobu získat peníze, než přijde na účet rodičák nebo mateřská. Jaké jsou možnosti?

Bankovní a nebankovní půjčka

Ani půjčka pro ženy na mateřské dovolené není zapovězená. Úvěrové společnosti vyžadují pro poskytnutí úvěru, aby měl dotyčný příjem. A ten maminky/tátové mají. Podle výše mateřské či rodičovského příspěvku se pak stanoví maximální výše úvěru. V praxi jsou půjčované částky sice menší, tedy tisíce nebo nižší desítky tisíc, ale berte to jako ochranu vás a vaší rodiny, abyste nespadli do dluhů, ze kterých se nebudete moci dostat. 

Kde takové úvěry hledat?

Zejména půjčky pro ženy na MD sjednávejte jen u ověřených společností, ať se vyhnete možným komplikacím v tak složitém životním období.  Nemusí se nutně jednat o společnosti, se kterými máte vy přímo zkušenost. Využijte hodnocení a zkušenosti ostatních. Dobré jsou v tomto směru online srovnávače, ve kterých najdete nabídky různých společností, přitom si můžete být  jisti, že jsou všechny prověřené a mají licenci České národní banky. Nemá smysl riskovat u zcela neznámých společností, které Vám dají úvěr bez dalšího zkoumání vašich příjmů. Vystavili byste se zbytečnému riziku, že nebudete moci splácet. 

Proč sledovat raději RPSN místo úroku?

Nabídky neporovnávejte jen na základě pouhé informace o úrokové sazbě. Někdy se může zdát výhodná, ale pátrejte hlavně po RPSN. RPSN umožní vidět úvěr v reálnějších hodnotách a širším spektru. RPSN je zkratka pro roční procentní sazbu nákladů. Jde o úrokovou sazbu se započtenými veškerými náklady spojenými s úvěrem, zahrnuje tedy poplatek za vyřízení, poplatek za vedení, za ukončení, za měsíční poplatky a jiné. Jen s RPSN budete mít jasný přehled, na kolik úvěr ve skutečnosti vyjde. Mnohé úvěrové společnosti vyzdvihují ve svých reklamách nízký úrok, ale pak byste se divili, co všechno si k úrokům účtují jako takzvané skryté poplatky.

Místo klasického úvěru odložené platby

Pokud ihned potřebujete peníze na nákup nejnutnějších věcí jako je třeba oblečení pro prcka, můžete u některých e-shopů využít platbu prostřednictvím Twisto nebo např. Mall Pay. Částečně nahrazují úvěr a tak trochu kontokorent. Twisto nabízí např. formu odložené platby, kdy za nákup v e-shopu zaplatíte ze svého v danou chvíli třetinu a zbytek se doplácí do dvou měsíců. Mall Pay Vám zase umožní okamžitý nákup bez jediné koruny a platbu musíte provést do 20. dne následujícího měsíce. V obou případech ale počítejte s tím, že při nesplnění podmínek nastupují sankce. Nevýhodou také je, že služby nemůžete využít ve všech obchodech.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Zaměřte se na relaxační pohybové aktivity, projděte se po lese anebo si vyjeďte na kole. Soustřeďte se na regeneraci vnitřních sil, neoplýváte zrovna přemírou energie. To vše se změní, jen…