Má žena je lakomá špindíra

3. 9. 2015
Má žena je lakomá špindíra
„Mám doma extrémně šetřivou ženu, která bohužel šetří i tam, kde by žena nikdy šetřit neměla…“

Stále se někde píše, že si čeští muži na hygienu zrovna moc nepotrpí, že si máme vzít příklad z Angličanů, Francouzů a tak dál. Já osobně ale neznám jediného chlapa, který páchne, nebo se nemyje! Zato mám doma extrémně šetřivou ženu, která bohužel šetří i tam, kde by žena nikdy šetřit neměla – vzhledem ke své šetrnosti totiž zanedbává osobní hygienu a v podobném duchu se nese i její péče o domácnost.

S vodou zachází, jako kdyby se narodila v subsaharské Africe!

Vzhledem k tomu, že píši anonymně, mohu vše říci naprosto bez obalu. Hygienické návyky mé ženy jsou velmi svérázné (jemně řečeno!). Moje žena se sice myje, ale jak! S vodou totiž zachází, jako kdyby se narodila v subsaharské Africe: do prázdné vany si položí malé plastové umyvadlo a v něm se postupně celá umyje. Ale pozor, ani kapka vody nesmí přijít nazmar. Použitou vodou pak splachuje, vytře podlahu nebo dokonce myje nádobí! Občas ji přistihnu, že si vodu v lavoru nechá na mytí na další den. A běda, kdybych ji vylil!

Dřív jsme se kvůli tomu hádali, dnes už jsem rezignoval, stejně už spolu intimně nežijeme. Už mě nebaví dohadovat se kvůli lžíci vody, raději se vysprchuji v práci. Doma bych dostal nejen „huláka“, že plýtvám, ale ještě by mě žena nutila použitou vodu různě přelévat a dál ji využívat. Kdyby tušila, že jsou nějaké tablety na čištění vody, a byly by levné, tak je snad kupuje a z vody z mytí pak uvaří čaj.

Paradoxně se moje žena hodně voní a líčí, různé „sarapatičky“ dostává v práci od klientek, které se tak podle mě zbavují nevhodných dárků, které nepoužijí. Žena totiž pracuje v domě s pečovatelskou službou a je až úsměvné, jak moc tam zapadá.

Jeden hadr máme skoro na všechno, Jar nosí z práce a ještě ho ředí…

Asi si dovedete představit, jak je taková hygiena „příjemná“ v horkém létě. Navíc je žena v období, kdy se dámy více potí… Škoda mluvit. A jak se má paní stará o sebe, tak se stará i o domácnost. Jeden hadr máme skoro na všechno, Jar nosí z práce a ještě ho ředí, stejně jako tekutá mýdla, šampóny apod. Někdy jsem vším tak zhnusený, že uvažuji o rozvodu. Jenže co bych tam asi řekl? Že je má žena lakomá špindíra?

Naši kluci by se asi moc nedivili, oba se za mámu stydí a já naprosto chápu, že nám snachy nechtějí svěřovat vnoučata. Dokonce jsem o tom s jednou snachou mluvil, je to taková hodná holka, má mě ráda a snažila se mi vše taktně vysvětlit.„Dědo, to víte, že bych byla za hlídání ráda, ale jen u nás! Když vidím ten hnusný hadr, špatně umyté talíře, ošudlanou podlahu a kuchyňskou linku, stávají mi vlasy hrůzou, a představuji si, jak babička myje dceru v tom svém lavórku.“ Co jsem na to měl říct?

Čím je žena starší, tím je všechno horší a horší

I v práci se mi kvůli ženě kolegové smějí, prý to mám jednoduché s dárky. Mám „bábě“ k Vánocům koupit cisternu vody a k šedesátinám pobyt v lázních, aby mi ji tam trochu odmáčeli. Směju se také, ale je mi trapně. Žena byla šetřivá, co si pamatuji. K hygieně měla vždy trochu zvláštní vztah, ale bývala to překrásná ženská a já ji miloval a mnoho let její divnosti přehlížel. Jenže čím je žena starší, tím je všechno horší a horší. Vím, že ji nepředělám, nebaví mě se s ní stále dohadovat, a tak dělám, co chce, abych měl klid. Nechce se mi zbytek života trávit v neustálém dohadování. Když pak ale občas čtu různé články o tom, jací jsou čeští muži „čuníci“, nejradši bych milé redaktory pozval k nám domů. Některé dámy nám opravdu nemají co vyčítat! Myslí si, že když se otřou voňavým ubrouskem, polijí půl litrem voňavky, namalují a nalakují nemyté vlasy, že chlap nepozná, že týden nevlezly do sprchy!

(J. J., 61 let)

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Díky planetárním příznivcům se vám teď povede výborně. Po většinu dne budete mít spoustu energie, kterou navíc dokážete stoprocentně využít ve prospěch lidí, na kterých vám záleží.…

Nejčtenější články

Články odjinud