Macaulay Culkin trpí hrůzou z otevřených prostor

31. 5. 2002
Macaulay Culkin trpí hrůzou z otevřených prostor
Macaulay Culkin se stal celebritou už jako malý chlapec. Hrdinskými činy v roli Kevina ve filmu Sám doma si získal srdce miliónů diváků. Tehdy si zřejmě neuvědomil, že jednou bude život trávit opravdu sám doma. Během dospívání se u něj totiž projevila těžká fobie z otevřených prostor, kterou odborníci nazývají agorafobie.

Macaulay Culkin trpí hrůzou z otevřených prostor

Klepněte pro větší obrázek Macaulay Culkin (21) se stal celebritou už jako malý chlapec. Hrdinskými činy v roli Kevina ve filmu Sám doma si získal srdce miliónů diváků. Tehdy si zřejmě neuvědomil, že jednou bude život trávit opravdu sám doma. Během dospívání se u něj totiž projevila těžká fobie z otevřených prostor, kterou odborníci nazývají agorafobie. Macaulay má panickou hrůzu pokaždé, když má byň jen na pár okamžiků opustit svou rezidenci.

Lékaři se obávají, že se u Macaulaye v době, kdy byl na vrcholu slávy, negativně projevilo působení popularity. „Každý den je to stejné. Zabere mi minimálně dvě hodiny, než se rozhoupu a řeknu si: OK, je čas vypadnout. Jdu do obchodu a hned se vracím domů. Je to šílený strach, ale naprosto nelogický,“ stěžuje si Macaulay.

Dnes už dospělá hvězda úspěšných komedií přiznala, že se děsí všech lidí kolem sebe. Hrůzu má například z toho, že na něj budou lidé v restauraci zírat. Na každé interview se musí půl dne psychicky připravovat.
Culkin otevřeně mluví o své fobii jako o druhu šílenství. „Fobie mi překazila hereckou kariéru. Nedokážu si dost dobře představit, jak bych v takovém stavu mohl hrát,“ dodal Culkin.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastoupili jste na vojnu, tak musíte bojovat. S trvalým partnerem dnes všechno vyřešíte a dojdete k závěru, že bylo všechno hloupé a zbytečné. Však už to tak bývá. Na druhou stranu se vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme