Mačká pastu od prostředka, kapesníky v sedačce. Co vše nás rozpaluje doběla?

17. 2. 2022
Když už je ten prázdný obal od salámu v lednici, proč jej nedat mezi dva chleby, nepřidat plátek okurky a úhledně nezabalit „viníkovi“ do svačiny? To by možná bylo vtipné i účinné řešení problému s nevyhozenými prázdnými obaly v lednici i na lince. Často jsou to opakující se drobnosti, jako je hora špinavého nádobí v dětském pokoji nebo prádlo poházené po zemi, které vyvolávají ostré hádky. Jak je řešit?

Zanícené boje

Naše vztahy i celé rodiny často zcela zbytečně otravují, vyčerpávají a rozkolísávají „žabomyší války“, jejichž bitvy se odehrávají na několika kolbištích – v kuchyni, koupelně, obývacím a dětském pokoji i v ložnici. Ve válce „žáby“ s „myší“ zaníceně bojujeme za rozsvícené světlo v dětském pokoji, obhajujeme či haníme papírové kapesníky pod polštářem manželského lože či prázdný obal od salámu v lednici, k němuž se nikdo nehlásí. Každé kolbiště má pak svá žhavá témata, která se v mnoha rodinách neustále opakují. Jaká to nejčastěji bývají a je vůbec nějaká cesta ven?

Jak si nastavit hranice ve vztahu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv činnosti, vykonáte ji s úsměvem na tváři. Do toho vytváříte skvělou atmosféru v kolektivu a nebojíte se jít stále kupředu. Vaše myšlenky jsou hodnotné a…