Mág David Copperfield: Při iluzi málem přišel o život a miloval českou modelku

17. 9. 2020
Svým podmanivým pohledem, uhrančivýma očima, charismatickým vzezřením i magickým oparem, který se kolem něj vždy vznášel, uváděl slavný mág a iluzionista David Copperfield do transu tisíce žen, zatímco muži mu jeho schopnosti záviděli. Jelikož si vždy pečlivě střežil soukromí, byl o to víc žádaný, vrchol slávy zažíval v devadesátých letech. Jaký vlastně je nejslavnější mág a držitel jedenácti světových rekordů, který 16. září 2020 oslavil čtyřiašedesáté narozeniny?

Dědečkovo kouzlo

Magie a kouzla inspirovaly Davida – tehdy ještě Davida Setha Kotkina – už od útlého dětství. Bylo mu pouhých sedm let, když ho dědeček naučil první karetní trik, který údajně slavný mág při svých vystoupeních používá dodnes. Jako dítě byl prý spíš plachý, brzy ale zjistil, že díky kouzlům dokáže poutat pozornost okolí, což později ocenil především u dívek. V deseti letech už předváděl svoje triky nejen svým spolužákům, ale vystupoval v estrádách po okolí, tehdy ještě pod jménem Davino Boy.

Jako dvanáctiletý se stal nejmladším členem sdružení amerických kouzelníků a v šestnácti letech už přednášel o kouzelnictví na newyorské univerzitě studentům starším než on. Také on sám na chvíli usedl do vysokoškolských poslucháren, touha po magii však byla silnější, a tak začal kloubit kouzla se svými hereckými a pěveckými schopnostmi. A právě tehdy se zrodil David Copperfield, který se pro svoje jméno inspiroval u slavného spisovatele Charlese Dickense. Není za tím žádná věda, údajně se mu prostě líbilo, jak jméno zní.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na své dovednosti a energičnost si nemůžete stěžovat. Sice vás občas přepadne únava, ale nejde o nic hrozného. Veškeré pracovní povinnosti dotáhnete do konce a nemusíte se bát připomínek…

Nejčtenější články

Doporučujeme