MAGDA (45): Psycholožka mi zblbla syna. Začal tvrdit, že je gay

8 komentářů

fira
11. ledna • 11:02

Milá paní psychologové jsou blázni s papírama já bych jim nevěřil
i

Anda
3. ledna • 22:20

Největší problém vidím v tom, že chlapci stěží bylo pomoženo. Vykazuje příznaky toho, že se spíše zaplétá do nějaké iluze a vzdaluje se od reality. Jde o tu náhlou změnu návyků, životního stylu, nezdá se, že by teď byl syn vyrovnanější. Jako matka bych se k té psycholožce sama objednala, doplnila svůj náhled a požadovala nějaké vysvětlení, proč postupuje právě takhle a kam vlastně terapii směřuje. Jako matka mám na to právo a profesionál by měl umět se mnou komunikovat a zároveň chránit citlivé informace klienta. Přinejmenším bych si udělala o terapeutce vlastní obrázek. Je jejím zájmem mého syna léčit, nebo vyléčit? Škoda, že Magda sama nezahájila prvních pár sezení spolu se synem, když ještě nebyl plnoletý, měla by lepší šance věc ovlivnit.

MS
3. ledna • 14:17

Nemyslím si, že by hocha špatně ovlivnila psycholožka, ovlivňování není její prací. Co se týče toho, že je gay a přitom měl holku, tak to se nevylučuje, přecejen jsou lidé, kteří mají rádi obě pohlaví a preference se jim mění.
Z čeho bych měla strach je jeho změna chování, třeba se na prahu dospělosti projevily ony v rodině danné předpoklady k depresím. Možná by paní neměla psycholožku zakazovat, ale zjistit si jestli by nebyla možná nějaká rodinná schůzka.

Milena
3. ledna • 11:26

Ano-spis bych rekla,ze syn potrebuje zmenu prostredi...psychologove navic nepredepisuji leky,mozna mu dala neco v supliku! No,ja bych syna poslala nekam do hor k pribuznym na dva mesice! Ta psycholozka nebude dobra ani vzelana....

Daniel Květoň
3. ledna • 10:17

Mír.
Už jsem zde přečetl hodně článků a jsem heterosexuál. Přes 20 let šťastně ženatý jsem i proto, že čtu články věnované spíše ženám. Kompromisy se dají dělat, pokud je možnost posunu.
A paní zde ve článku je zmatená. Není divu, systém je všude a ovlivňuje silně naše pochopení a normalizaci. Vidím to u dcery, jsme po péči psychologů a situace se jeví stejně. Bez lítosti jsme investovali do zdraví dcery několik desítek tisíc. Ale tohle je nemoc duše a co si neseme od předků. Takže lék-ařství je tu slabé. Co se platí a funguje jsou konstalace. Když přijede paní k nám, pochopí spoustu skutečností a zdarma.

Elynor
3. ledna • 9:31

Tak některá antidepresiva může předepsat i praktický lékař, a posledních cca 20 let je veliká móda mezi lidma užívat antidepresiva. Doktoři to předepisujou na všechno. Nebo může být psycholožka současně i lékařka, ačkoli většina psychologů nejsou lékaři, nicméně není to vyloučeno. Paní se nedivím, byla bych taky naštvaná. O psycholozích obecně mám takové mínění, že jsou užiteční stejně jako suchá vrba na rozcestí, na stoku dvou řek, jak praví báseň. Člověk se jim může vypovídat, a může mu pomoci to, že někomu řekl o svých problémech, ale psycholog mu ty problémy nevyřeší, navíc ani není vázán lékařským tajemstvím, takže to může vykecat stejně jako to učinila ta vrba. ]:-D V tomto případě by mi vadilo, že syn se vykašlal na svoje koníčky, že přibral těch 15 kg, to mu jistě neposloužilo, a pokud kromě té psycholožky s nikým nemluví a pozbyl i své kamarády, tak to je velký průšvih a důvod k obavám. Na druhou stranu je plnoletý, zakázat mu psycholožku nelze. Dalo by se přestat to financovat. Ať si mladej psycholožku zaplatí sám. Ano, bezpochyby si chlapec zkomplikuje život. Tedy ono se to už stalo. Ale je dospělý, a matka nemůže chránit své dítě do nekonečna a proti jeho vůli. On si ta ústa někdy nabít musí, zkušenosti se nezískávají snadno a poučení z nich ještě obtížněji.

mambule
3. ledna • 6:49

Zmatený je nejen chlapec, ale i článek :-) Pokud vím, tak léčba psychofarmaky nespadá do kompetence psychologa, ale psychiatra, tedy kam hoch vlastně chodí? Pokud nemá zcela jasno ve své sexuální orientaci (nezaměňovat se sexuální identitou!), pomohl by sexuolog. Jestli je to jeho hlavní trápení, přesměrovat na sexuologii, diagnóza bývá spolehlivá a dá se s ní pracovat. Jak si paní představuje coming out v širší rodině nebo v okolí - to má chlapec kdekomu na potkání vyprávět, jak to s ním je, nebo si na krk pověsit ceduli? Myslím, že vše vyplyne samo - naváže s někým vztah, okolí to zaregistruje.

Olga
8. ledna • 8:19

@mambule: Z clanku jsem pochopila, ze chlapec chce ucinit zavazny krok, tzv. coming out, mozna to videl ve filmech, kde s velkou paradou dotycny usporada party a vsem pekne oznami, svou sexualni orientaci(nebo identitu, kdo se v tom dnes vyzna🙀😻). A matka si opravnene klade otázku, zda je tohle nutne, zejmena kdyz ziji na malem meste ci na vsi. Chlapec je v situaci, ktera se bude pravdepodobne jeste vyvijet. Mel by pockat, mozna zmenit psyvholozku nebo pribrat nekoho dalsiho “do party”. Chlapa nebo raznou zenskou, sportovne zalozeneho cloveka s prehledem. Od maminky ted tezko prijme radu, ale od nekoho jineho to muze klapnout. Pomoc potrebuje urcite

Doporučujeme

Články odjinud