MAGDA (49): Soused podvádí těhotnou partnerku, rve mi to srdce, znám ji odmala

16 komentářů

Olina
30. května 2023 • 15:11

"Dobře vím, že se do podobných situací nemám plést a stavět se do pozice soudce či policisty."
OK, tak o čem je ten zbytek keců? Do toho, kdo s kým a za kolik je každému houby a NIKDY nemá NIKDO právo se míchat do vztahu jiných lidí. Je to jen jejich věc. Třeba se dohodli na volném vztahu, nebo nedohodli, ale manželka o tom ví a řešit to nechce. Co je komu do toho? A komu to ublíží, když jí to řekne? A ještě ženě na rizikovém těhotenství. Chce jí zabít to dítě nebo jí jen psychycky zničit nebo o co jí prakticky jde?

128
30. května 2023 • 21:00

@Olina: Trochu si protiřečíte. Na jednu stranu otevřený vztah,nebo to manželka ví a je jí to jedno a na druhou stranu by jí to ublížilo ? To ale není důležité. Důležité je mlčet a vyhnout se hlavně hovoru s tím Jirkou,ten za to nestojí,vyhovuje mu to a spíš by reagoval taky vzteklou agresí (špionka,jedubaba,co strká nos kam nemá..). O té dámě z vedlejšího vchodu nemluvě. Magda mi jako špionka a drbna nepřipadá,spíš jako máma,co se dívá na podváděné dítě a nemůže nic dělat. Záleží na úhlu pohledu.

Olina
13. června 2023 • 12:29

@128: To není protimluv, to jsou dvě různé možnosti - buď o tom ví a domluvili se tak NEBO pokud to neví, tak to ublíží jí a ne jemu.

Anda
23. května 2023 • 15:52

Magda zná Lenku od dětství, má ji ráda jako malou holčičku, dceru své kamarádky. Právě tak se v ní tento vztah zakódoval a přes její sny k ní promlouvají její city. Chtěla by mladou ženu chránit. Nemůže to ale udělat. Lenka je už je sama matkou a našla si bohužel partnera, který ji pravděpodobně podvádí. A někdejší "teta" ví jen to, co vidí zvenčí a z čeho si sama poskládala příběh, ať se zdá jakkoli jednoznačný. Magda není Lenčinou matkou, sestrou ani jinou příbuznou, která by snad měla právo nějak zasáhnout. Když se komukoli z aktérů té situace se svými domněnkami svěří, může vypuknout konflikt, který bude mít bolestné následky. Magdin zásah by v první řadě nevyřešil Lenčinu situaci a nepřinesl by jí šťastný život. Magdě by nikdo nepoděkoval, naopak by se stala snadným terčem nenávisti a zástupným "viníkem". Zkrátka tou "babou, která strká nos do cizích věcí a kdyby se do toho nemontovala, nemuselo to tak dopadnout". Jistě by nakonec sama litovala.
Ať si vše, co viděla, i své domněnky, nechá pro sebe.

Ivana
23. května 2023 • 18:59

@Anda: Co má Magda dělat? Obloukem se tomu manželovi vyhnout,nevidět,neslyšet. Tohle je tak hnusné,že až to bouchne,budou Lenka,její rodiče a i děti jen hromádka nešťastných lidí. A tomu manželovi to takhle vyhovuje, takže to nejhorší,co by mohla Magda udělat, je si s ním "promluvit". Magda by tím jen tu lavinu hrůzy spustila. Musí si uvědomit, že je cizí a nemá žádné právo zasahovat.

Radna
24. května 2023 • 7:57

@Ivana: Ano, ale myslím, že by měla mlčet, i kdyby nebyla cizí. Ale tam by to bylo mnohem těžší.

drogondra
23. května 2023 • 15:35

Zdali to není jen redakční výmysl, tak se držme hesla co tě nepálí nehas. Ať to člověk myslí sebelépe nakonec se to otočí proti němu. :pozor

128
24. května 2023 • 17:44

@drogondra: Redakční výmysl to není. Jen kolem mne bylo takových případů několik. A všichni ostatní známí těch aktérů se raději stáhli a přestali se s tou dvojici stýkat. Já taky. Nikdo,kdo to nezažil,si neumí představit,jak nesmírně trapné je potkat takového podvodníka nebo jeho ženu,tvářit se jakoby nic a pokud jde navíc o těhotnou,tak je to opravdu velmi těžké. Průměrně ohleduplnému člověku tohle opravdu vadí. A všechny tyhle nevěry se nakonec provalily ( většinou přispěním milenky,která chtěla víc než tajný sex,nebo otěhotněla atd). A to peklo nikomu nepřeju. Ty podváděné ženy si nesou trvalé následky .

SandraN
23. května 2023 • 9:52

Je sice chvályhodné, že mezi námi jsou lidé zásadoví, spravedliví, čistí natolik, že by kamenem mohli hodit, nicméně do životů druhých by v žádném případě neměli zasahovat. Nikdo nežijeme v domácnostech svých sousedů a známých, nikdo nevíme, co za tím vším je. Pro těhotnou sousedku je jedině dobře, že nic neví a pro paní Magdu by bylo jedině dobře, aby si myslela, že nic neviděla a všímala se pouze záležitostí, které se jí bezprostředně týkají. Sama jsem ledacos viděla, ale vždycky mlčela. Není to pokrytectví ani zbabělost. Je to, že mi do toho nic není, takže pokud jsem kdy koho viděla s někým, brala jsem to tak, že je normální, když se lidi potkají jinde, než bych to čekala. Netvrdím, že je to správné, ale zřejmě se na mě podepsali chování mých podezíravých rodičů a žárlivého manžela, kteří svorně z naprosté hlouposti svou fantazií dokázali vymyslet něco, co by mě ani nenapadlo. Třeba jsem šla s kamarádkou za kulturou. Naši...to jste jistě domluvení s nějakými klukama. Nebo jsem se stejnou o x let později jela na sraz. To bylo řečí, že kdoví kam a kdoví za kým vůbec jedeme. Lidi mají skutečně fantazii. Já pokud nejde o zdraví, násilí, ubližování, nemoc, úraz atd....nereaguju. Ať si to každý porovná doma sám. Je tolik špatného na světě. Nějaká nevěra je někdy to nejmenší zlo. Když proběhne a zapomene se na ni.

Radna
23. května 2023 • 8:36

Tak to je situace na houby. Zlatá nevědomost. Magda musí mlčet, protože jakmile by zašla za manželem Lenky, už se to začne řešit. Těžko mu řekne, jen viděla jsem vás, ale spíš - ukonči to, vyber si a podobně. A šance, že to vyšumí samo je v háji. A když by nakonec manžel Lenku opustil, ještě by jí řekl, že Magda o všem věděla. Říct to Lence je jen špatně, to žádná pozitiva nemá. Prostě situace - radši nevědět. Těžko teď radit.

Miluše
23. května 2023 • 11:07

@Radna: Proboha-mlčet,mlčet,mlčet. Magda zná Lenku od mala,ví,co zkusila a asi ji má jako vlastní dceru. Lence maminka umřela,táta manželku asi velmi miloval, když se sesypal,pak se ale vzpamatoval,Lenku vychoval a jinou ženu si našel až za spoustu let a kvalitní. Ta Simona je Lence mámou a stará se i o nevlastní vnučku. Takže Lenka,přes všechno to neštěstí,měla v tátovi příklad poctivého CHLAPA,co se stará a to jí asi zkreslilo pohled,většina pánů (ne chlapů)takových dnes není. Táta jí přenechal byt,spolu s nevlastní matkou jí pomáhají s prvním dítětem. A Lenka si bezděčně vybrala za manžela bezohledné prase, co se před zraky všech páří s prasetem z vedlejšího vchodu zcela bez skrupulí a musí tedy počítat s tím, že si toho někdo všimne a je mu to jedno. A schovává se za pracovní vytížení a pracovní cesty (dolů a sklepem rovnou k jiné). Zkusit si "promluvit" s takovým odpadem je cesta do pekel a vše se jen zhorší. Nikdo mu přece nedrží nůž pod krkem,aby s Lenkou byl a nikdo ho do druhého dítěte nenutil. Mohl si sbalit tašku a vypadnout,byt dostala Lenka od táty. Ale jemu to takhle vyhovuje. Magda musí mlčet,tomu Jirkovi se vyhnout a být připravena Lence pomocí. Lenka má spolehlivého otce i nevlastní matku, má kam jít. A ten Jirka by se měl přestěhovat do vedlejšího vchodu- povahou, jednáním a způsobem života se k němu ta druhá hodí víc, když jí nevadí roztahovat před chlapem,co má doma malé dítě a PLÁNOVANĚ těhotnou manželku. Pro tohle chování není omluva.

Elynor
23. května 2023 • 6:12

Ty jsi vůbec taková hodně všímavá, viď, Magdo. Takovou sousedku by chtěl každý. Jaký tahle Magda má přehled o cizích lidech, to je pozoruhodné. Přesně ví, kdo koho jak vychovával, a jak empaticky. Vidí sousedům obrazně do talíře a reálně oknem až do ložnice, a ani ve sklepě před ní nejsou v bezpečí, Magda je všude a všechno vidí. ]:-D Nic jí neunikne, a navíc je arbitrem cizích životů, a taky vidí do budoucnosti a přesně ví, kdo si koho vezme a kam se odstěhuje, kdo se bude trápit a co si kdo zaslouží, a jak by věci měly "správně" vypadat. Takové lidi má každý rád, když jsou od něj ovšem co nejdál, pokud možno na jiném kontinentu. 8-) Magdy tohoto světa by se měly starat především o svoje záležitosti. Kde máš ty manžela, Magdo? Proč se nestaráš o svou vlastní rodinu? Nemáš co jiného na práci, než otravovat vzduch jiným lidem tím, jak je pořád šmíruješ? To máš teda smutný život, děvče. Sousedům tě fakt nepřeju ani nezávidím.

1. června 2023 • 20:35

@Elynor: Elynor,tohle je to jediné,co jste si z toho článku odnesla? Drbna a špionka?A že ten manžel přišel zadarmo k bytu,lže těhotné do očí a ještě jí udělá druhé dítě, pomáhají její rodiče a on si jen užívá, nevadí? Kde jsou např jeho rodiče,aby taky pomohli? Kde je jeho přínos rodině, když je věčně tzv služebně pryč i v noci? Proč netáhne za tou druhou,nevezme si na 35 let hypotéku na byt a neplatí kolem 35 000 Kč měsíčně až do důchodu s tou druhou plus alimenty? To by ta "láska"měla asi jiné rozměry. Takhle si jen užívá a nic mu nechybí.Když si to takhle člověk uvědomí,pak se nelze divit Magdě,že je zděšená. Já ji docela chápu,ale to nic nemění na skutečnosti, že musí mlčet. Ten Jirka je schopen čehokoli, jen ne sebereflexe,když se takhle chová a nepřijde mu to špatné. Nejméně špatné by bylo,kdyby na to přišli Lenky rodiče,zachovali chladnou hlavu,počkali,až Lenka porodí,ošetřili právně ten byt aby Lenka byla krytá a zabezpečená a pak se uvidí. Je to špatné na všechny strany a jediný,kdo profituje,je ten hajzl a jeho rozhoďnožka.

Jana
1. června 2023 • 20:54

Ano, špatné není to,že se člověk třeba zamiluje a odejde jinam. Špatné je to,že lže svému partnerovi do očí,udržuje ho v omylu,fakticky na něm parazituje a tím,že zůstává,mu lží brání najít si vhodnějšího partnera. A to není omluvitelné ničím.

Olina
30. května 2023 • 15:15

@Elynor: Zřejmě sama žádnou rodinu nemá. Kdo by chtěl žít s takovou špionkou 8-) Tyhle lidi se většinou zajímají tak dopodrobna o životy druhých (nejen sousedů, ale i VIP v bulváru a v seriálech), protože sami žádný život nemají. Je otázka, jestli si ho nestihli zařídit proto, že jim žere čas špehování druhých nebo jestli špehují druhé, protože nemají vlastní život . :lol:

Martina
30. května 2023 • 19:46

@Olina: Ono nic není černobílé, každý jsme jiný. Někomu lež a podvod nevadí, myslí jen na sebe a parazitování na druhém mu vyhovuje. A vzteká se a prská, když se to provalí a obviňuje druhé, např že šmírování. Já to zažila na vlastní kůži. Skoro 10let jsem žila s člověkem, který si našel milenku hned, když jsem byla ve 3.měsíci těhotenství,tahal se s ní pod hlavičkou čistého přátelství ,hned za rok jsem byla znovu těhotná (přál si velkou rodinu),znovu milenka. Nic jsme neměli,šla jsem do práce hned jak to šlo,pomáhali moji rodiče. Manžel nařídil šetření,já chodila ve starých hadrech, když děti něco potřebovaly,dělala jsem přesčasy. A milenka mě pomlouvala,kudy chodila (blbá cuchta,manželovi nerozumí atd). A prasklo to skoro za 10 let,pak teprve jsem zjistila,za jakého jsem byla vola-na rodině šetřil,s milenkou večeře,výlety a něco malého zlatého na něžný krček. A všichni kromě mně to věděli. Kéž by se tehdy mnohem dřív našla nějaká "špionka",která by mi to řekla,mohla jsem mít klid mnohem dřív. A rozvod se táhl 2 roky, rozvádět se nechtěl,takhle mu to vyhovovalo,nechápal,co mi vadí. Blil na mě špínu a musel zasáhnout právník- výkazy z banky,za co utrácel atd. Pak teprve vypadl a nemá zájem ani o děti. A největší vztek jsem měla na ty,co to věděli a nic neřekli. Mohla jsem to řešit mnohem dřív. Všechno je relativní,někdo si v podvodu a lži rochní,někdo ne.

Doporučujeme

Články odjinud