Magická hodina mezi psem a vlkem. Rodí se nejvíc dětí, nejvíc lidí umírá

Magická hodina mezi psem a vlkem. Rodí se nejvíc dětí, nejvíc lidí umírá

Oblíbená magická doba básníků, kdy už není úplně noc, ale ještě ani den. Pomalu se rozednívá, poslední stíny se mlhavě stahují do zapomnění, na dlouhém večírku si člověk dá poslední skleničku. Doba snad spojená i s nadpřirozenými věcmi.

Silná hodina básníků

Stává se vám, že se pravidelně probouzíte mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní? Svádíte to na to, že se vám chce na záchod? S tím to možná ale vůbec nesouvisí. Doba nad ránem, kdy už není tma, ale ještě není světlo, má neskutečnou sílu. Této chvíli se říká hodina mezi psem a vlkem. A proč to tak je?

Proč zrovna název „Hodina mezi psem a vlkem“?

Tento výraz vznikl ve Francii. Jde o básnický obrat. Básníci nejspíš v téhle době měli tvořivou náladu. V češtině se častěji začal používat po vyjití básnické sbírky Jana Skácela Hodina mezi psem a vlkem.

Tolik k poetickému názvu, jakou ale má tato doba moc z pohledu magie?

Pokračování 2 / 4

Magická hodina

Toto je ta pravá hodina duchů, démonů a přízraků, ta totiž není, jak jste si možná do teď myslela, o půlnoci! Je právě mezi třetí a čtvrtou ranní. Přepadají nás úzkosti a strachy, neodbytně se vynořují obavy, které se nedají potlačit, dohánějí nás nejtemnější myšlenky. Budí nás noční můry a děsivé sny. Ale na druhou stranu se nejčastěji zdají i erotické sny. Čím jste citlivější, tím víc máte tendenci téhle temné chvíli podléhat. Náměsíčníci se vydávají na své poutě.

Působení hodiny mezi psem a vlkem zesilují ještě dvě měsíční fáze, když je na obloze úplněk a když je ho polovina. Podle magie dokonce v této době ožívají duchové a objevují se různé přízraky. Úplněk ale všechno umocňuje i tehdy, netrpíte-li somnabulismem (náměsíčností). Říká se, že právě tehdy je nejhůř opilcům, kteří se vrací domů, ale za to asi nemohou démoni – nebo možná jen démon alkohol.

Pokračování 3 / 4

Raději neprovádějte žádné rituály

Kdybychom se na to podívali z hlediska magie, každý, kdo se trochu zajímá o esoteriku nebo okultní záležitosti, vás bude varovat. I když nebo možná právě proto, že jde o magický čas, neměly by se v něm v žádném případě provádět žádné obřady nebo rituály. Mohly by se prý obrátit proti vám a vy byste mohla popudit temné síly. Ty podle legend tento čas považují za svůj vlastní a nechtějí, aby se jim do něj někdo pletl s amatérským kouzlením. Právě v této době mají ožívat duchové a objevovat se přízraky.

Pokračování 4 / 4

Mýty a fakta

Mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní umírá nejvíce lidí, ale také se rodí nejvíce dětí. Policejní záznamy prokazují, že mezi třetí a pátou se také děje nejvíce zločinů. I to je statisticky dokázáno. To, že nás trápí špatné sny nebo že se budíme, se dá ale vysvětlit nejen tím, že po nás jdou strašidla a démoni, ale i celkem logicky. Nejhlubší spánková fáze ustupuje a naše podvědomí se hlásí o slovo. Dá se říct, že nás „dohánějí“ naše starosti a resty. Někdy nám spánek mohou narušit například probouzející se a potažmo samozřejmě zpívající ptáci.

Pokud nemůžete nad ránem spát, pak asi bojujete s kruhy pod očima. Tady je dobrý pomocník, abyste své nevyspání zakryla:

Doporučujeme

Články odjinud