Martina Bártová

Martina Bártová

Dámská toaletní voda MERUŇKA, 785 Kč
Romana Kotěrová, specialistka bio-bachovek
 Zdroj: IdeasIslands
Crab Apple Zdroj: Archiv
14
Fotogalerie

Magická parfumerie: Správná vůně vyléčí duši i auru

Vůně už dávno nechápeme jen ve stylu líbí – nelíbí. Ty správné stimulují organismus, dokážou mu dodat energii, dobrou náladu i pocit bezpečí. Květové esence dokážou léčit, existují i vůně, které rozpoznají, co našemu tělu chybí, a dokonce už jsou i odbornice, které vám doporučí parfém přesně podle charakteru vaší aury.

Parfém podle aury

„Tak jak je každý člověk jedinečný, má určité schopnosti a vlastnosti v kombinaci, které nemá nikdo jiný, jsou stejně originální a unikátní i parfémy. A když vybereme ten správný, dokážeme pak se svým životem hezky čarovat, lépe jím proplouvat.

Můžeme si přitáhnout lásku, konkrétní životní příležitosti. Parfémy mluví za nás. Dokážou udělat dojem, aniž bychom něco řekli,“ říká Martina Bártová, odbornice na „aurickou parfemologii“.

„Ve spojitosti s osobním horoskopem každého člověka, kde jsou různá postavení planet a domů v horoskopu, se dá na určitá životní období doporučit vhodná vůně-parfém, aby ho podržel, nadnášel, podporoval,“ říká Martina Bártová.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokračování 2 / 7

Jak vůně pracuje

Čich jako jediný nepodléhá logickému myšlení a mozku, proto skrz něj dokážeme citlivě a přesně vyhodnocovat situace a magická parfumerie tohoto využívá cíleně.

„Vůně funguje tak, že pracuje s naší aurou. To, co vyzařuje, se pak promítá i do okolí, podle toho probíhá interakce s ním. Vůně a parfémy dokážou okamžitě ovlivnit auru, pocity, emoce. A to má pak vliv zase na okolní život, jaké lidi potkáváme, co zažíváme, kam nás život směřuje,“ říká Martina Bártová.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 3 / 7

Proč chceme vonět jinak

Vůně dotváří a podporuje osobnost. „To se mi obrovsky líbí. Snažíme se mít upravené vlasy, kvalitní boty, dobré oblečení. A vůně, ta nás pak už jen dozabalí a celkový dojem jen umocní,“ říká odbornice. „Když si vybereme vůni, která se nám líbí a podporuje nás, aura je načechraná a my se cítíme báječně.“

Pokračování 4 / 7

Vůně jako psychická diagnostika

A jak poznat, který je pro nás ten pravý? „Jednoduše stačí vybranou vůni nanést na zápěstí nebo oblast krku k tepně a chvíli počkat, jak se rozvine. Obecně platí, že u těchto bio parfémů, které pracují s naší psychikou (např. Bio-Bachovky), se na nás nejvíce rozvine ten, jehož zaměření v dané situaci potřebujeme nebo nám chybí,“ říká Romana Kotěrová, odbornice na Bachovu květovou terapii.

Pro roztěkané lidi je podle ní ideální harmonie nebo soulad, na vytížených osobách má většinou největší efekt přírodní parfém Energie.

Klepněte pro větší obrázek

Pokračování 5 / 7

Když vám vůně nevodí

Někdy se při výběru bio vůní stane i to, že na člověku voní odlišná vůně, než na kterou sám sebe tipoval. „Příčinou většinou bývá užívání antidepresiv nebo jiných zklidňujících léků. Lidské tělo, respektive jeho obal, jako by vysílalo signál, že je daná oblast v pořádku. Opak je však pravdou,“ říká Romana Kotěrová.

Většinou je v pořádku právě jen obal těla, ale nikoli vnitřek, který je pod tlumícími léky. Stává se pak, že na člověku, který by za normálních podmínek potřeboval Harmonii, není tato vůně hezká, a naopak se na něm rozvoní například vůně s názvem Energie.

Pokračování 6 / 7

Čím provonět byt

Při výběru interiérové vůně je důležité uvažovat nad tím, co momentálně řešíme nebo co nás v následujícím období čeká. Většinou jsou nejvhodnější antistresové interiérové parfémy nebo bytové parfémy první pomoci. Ty totiž dokážou pomoci od negativních myšlenek, strachu a obav a naopak navodí pozitivní uvažování.

Pomůžou i s odstraněním vnitřního napětí a celkově nám dodají harmonii. Čeká-li nás důležitá zkouška, pohovor nebo obchodní jednání, je ideální se do jejich vůně ponořit už před očekávanou situací, abychom se dostatečně stimulovali. V bytě se nám nejen příjemně žije, ale také se interiérový parfém podepíše na našem vnímání a schopnosti zvládnout zátěžové situace.

Pokračování 7 / 7

Léčba květovými esencemi

Jedinečné a řadě lidí neznámé jsou takzvané květové esence. Získávají se z 38 planých květů, které jsou sbírány ve své nejrozkvetlejší fázi a následně zpracovávány za plně slunečného dne. Už v 30. létech 20. století jejich léčivé účinky objevil doktor Edward Bach. Esence pak pomáhají bojovat přímo s podstatou problému – zevnitř. Užívají se jednoduše – jen je přidáme do nápoje a vypijeme. Vybrat si je můžete sami nebo si nechat pomoct od odborníka, terapeuta nebo lékárníka.

Jaké jsou tuhý parfém a ochlazující rtěnka? Podívejte se na video

Doporučujeme

Články odjinud