Magická zvířata: Která z nich nám nosí štěstí a která smůlu?

Magická zvířata: Která z nich nám nosí štěstí a která smůlu?

Zvířata nás provázejí odpradávna. Některá z nich si pak lidé začali spojovat s nadpřirozenými silami, proto se stala pomocníky v magii. Zároveň se můžete setkat i s takzvanými totemovými či silovými zvířaty, která nám mají pomoci rozvíjet určité schopnosti podle svých vlastností.

Havran

Objevuje se už ve starodávných bájích a jsou s ním vyobrazeni i mnozí světci. Neměl ale nikdy nejlepší pověst a většinou symbolizoval smutek a odloučení. V raném křesťanství havran zvěstoval smrt, válku a nemoci. Nejspíš i proto, že hodoval na mršinách a živil se masem oběšenců na šibenici.

V pohádkách pak doprovází temné černokněžníky. Indiáni zase věří, že havrani znají cestu do záhrobí a dokážou se spojit s dušemi zemřelých. Šamani dokonce používají k rituálům jejich peří. Havran patří mezi totemová zvířata, která doprovázejí hlavně samotáře. Může vám pomoci při snění, meditaci a představí člověku jeho temné stránky, s kterými mu pomůže.

Co to jsou rituály? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Sova

Představuje moudrost a inteligenci, má ale i svou temnou stránku. V mnoha kulturách je sova spojována se smrtí, a pokud se objeví v noci u nějakého domu a zahouká, tak tam prý brzy zavítá smrt. V Japonsku pak mělo houkání sýčka varovat před nebezpečím. Ve středověku bylo na sovu pohlíženo jako na pomocníka zlých sil a posla neštěstí, zřejmě proto, že je to noční tvor, který nemá kladný vztah ke světlu.

Zato Keltové ji viděli v mnohem lepším světle. Podle nich soví oči svítí ve tmě, pojí se s jasnozřivostí a dokážou ochránit před temnotou. Indiáni pak věří, že sova je schopná vidět skrytou pravdu, a v Číně je považována za symbol bohatství, proto je tam tak populární. Pokud se vám zjeví ve snu, máte k sobě být maximálně otevřená a upřímná. Může také upozornit na nutnost si něco ve svém životě uvědomit nebo utřídit myšlenky.

Pokračování 3 / 6

Had

V křesťanství je symbolem prvotního hříchu Adama a Evy. Nález mrtvého hada nás má dokonce varovat před zradou a podvody. V takovém případě byste si měla dávat pozor na lidi kolem sebe, pravděpodobně je mezi nimi někdo, kdo s vámi nemá čisté úmysly. I v cikánských kartách zobrazuje faleš a iluze, v tarotu je pak spjat s desátou arkánou – Kolem osudu.

V některých kulturách se věřilo, že dokáže chránit obydlí a také se stal symbolem znovuzrození. Tak, jako se had svléká z kůže, i vy se díky němu zbavíte nepodstatného a načnete novou životní etapu. Had nás má také naučit využívat svou vnitřní sílu a vidět pravdu. Je symbolem plodnosti a ženské síly, proto doprovází všechna ženská božstva. Má dokonce moc léčit, ale i přinést smrt. Je považován za boha podsvětí, protože umí žít i pod zemí. Podle východního učení zase máme u páteře kundaliní (hadí) sílu, kterou můžeme probudit meditací nebo jógou a rozvinout tak duchovní poznání.

Pokračování 4 / 6

Kočka

Většina lidí ji má jen za domácího mazlíčka. Často je ale také spojována s magií, čarodějnictvím a pověrami. Že černá kočka, která vám přeběhne přes cestu, přináší smůlu, ví každý. Kromě toho má kočka kladný vztah k tajemnu a dokáže vidět duchy.

Podle keltských pověstí je i strážcem podsvětí. Má mít devět životů. Ani to není náhoda, devítka je totiž magické číslo, které symbolizuje propojení mezi dimenzemi a světy na všech úrovních. Pokud si zvolíte kočku jako své totemové zvíře, tak vám může pomoci rozvíjet intuici, nezávislost a naučí vás trpělivosti.

Pokračování 5 / 6

Vlk

Je to predátor a lovec, proto někteří válečníci přijímali při zasvěcení „vlčí podobu“. A právě díky tomu zřejmě vznikly legendy o vlkodlacích. Představuje naše pudy a přirozenost. Pomáhá v nás probouzet instinkty a bystrost nebo překonat smutek a bolestné ztráty.

Jako totemové zvíře se zjevuje, abyste se stala nezávislou a našla své pravé Já. Přivolat si vlka můžete bubnováním, meditací, holotropním dýcháním a dalšími metodami, které vás přivedou do transu. Je výborný pro začátečníky, protože je ze silových zvířat nejvstřícnější a také je dobrým učitelem.

Pokračování 6 / 6

Kohout

Pro staré kultury představoval slunečního boha. Lidé přitom vycházeli  ze skutečnosti, že slunce vychází za prvního zakokrhání. Má ale především ochrannou funkci. Věřilo se, že dokáže odehnat zlé síly, proto se dodnes dává na střechy domů.

Také se často dodnes používá k obětování při obřadních rituálech. Jeho síla je spojená se sedmou (korunní) čakrou, kterou najdeme nad temenem hlavy a má fialovou barvu. Souvisí s duchovnem a osvícením, má za úkol přinášet duševní sílu.

Doporučujeme

Články odjinud