Magické rituály za pomoci svíček můžete zkusit i doma: Přivolejte si lásku, zdraví i hojnost | Foto: iStock

Foto: iStock

Magické rituály za pomoci svíček můžete zkusit i doma: Přivolejte si lásku, zdraví i hojnost

Svíčky a jejich plápolající plameny jsou nedílnou součástí téměř každého rituálu. K duchařině, tajemnu a magii patří stejně jako třeba křišťálová koule k věštkyni. Pomohou navodit tu správnou atmosféru, jsou silným zdrojem energie a základem pro transformaci. Když ve vašem rituálu použijete tu správnou svíčku, soustředíte se na kýžený záměr a dodržíte několik základních pravidel, pak můžete poznat novou lásku, upevnit své zdraví nebo si v životě zajistit hojnost.

Rituál za lásku

Druh svíčky: speciální rituální svíčka s vůní skořice a rosé
Nejvhodnější místo pro rituál: oltář nebo kuchyň
Nejlepší čas pro rituál: pro spálení negativní energie je nejvhodnější dobou novoluní, pro získání nové lásky a vášně dělejte rituál v období mezi novem a úplňkem, tzv. Waxing Moon.

Každý má někdy v životě pocit, že je málo milován, nemá žádnou spřízněnou duši a na světě není nikdo, kdo by mu věnoval dostatek své pozornosti. Tělo nemá dostatek pozitivní energie, vášně, něhy a srdce je nenaplněné a prázdné.

Rituální svíčka může naši citovou oslabenost posílit a vyléčit ji kouzlem lásky. Při rituálu je důležité zaměřit se na správný cíl. Tím rozhodně není konkrétní osoba, která by se do nás měla zamilovat. Cíl si stanovte v souladu s celým vesmírem a myslete na zákonitosti, které zde platí. Soustřeďte se na neznámou osobu, která se někde pohybuje a je vám předurčená. Vesmírem jste si souzeni a bez rituálu byste se ani nemuseli potkat. Díky kouzlu lásky se vám tato osoba postaví do cesty.

Váš spirituální záměr se nemusí týkat pouze nové lásky. Můžete posílit i současný vztah, který není zrovna v nejlepší kondici, nebo se zaměřit na láskyplné vztahy v rodině či mezi přáteli.    

Co to jsou rituály? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Rituál posilující zdraví

Druh svíčky: speciální rituální svíčka s vůní levandule
Nejvhodnější místo pro rituál: oltář nebo jakékoliv místo, kde trávíte hodně času a kde může volně proudit energie, např. obývací pokoj
Nejlepší čas pro rituál: kdykoliv

Obřadem dokážete uzdravit nejenom své tělo, ale také duši. Dělejte jej vždy, když jste oslabení vlivem nějaké nemoci či jste po operaci. Dobrým důvodem je také situace, kdy vás ohrozí nebo se ve vaší blízkosti objeví nějaký nepřítel. Rituálem můžete uzdravit své srdce po nepříjemném rozchodu s partnerem či přítelem nebo když prožijete zradu. Rituální svíčku zapalte vždy, když jste unavení, bez energie, smutní nebo po nemoci.

Než s magickým kouzlem začnete, je důležité uvědomit si, že o své tělo a nitro musíte pravidelně pečovat, stejně jako to děláte třeba u rostlin na zahradě. Vnímejte sebe, své emoce a potřeby. Buďte rádi za to, že jste právě tam, kde jste. Říká se, že ve zdravém těle je také zdravý duch. A pro tento posilující rituál to platí dvojnásob.    

Pokračování 3 / 6

Rituál pro hojnost

Druh svíčky: speciální rituální svíčka s vůní zázvoru a bazalky
Nejvhodnější místo pro rituál: oltář nebo kuchyň
Nejlepší čas pro rituál: každý čtvrtek nebo Waxing Moon

Životní hojností není myšlen jen majetek a peníze. Jde také o ztělesnění nových příležitostí a prosperitu ve všech oblastech života. Chcete povýšit, a dosáhnout tak na své vysněné pracovní místo? Rádi byste našli cestu ke ztracenému příteli? Nebo si chcete koupit nové auto a odjet na vysněnou dovolenou? Ať už jsou vaše cíle rituálu jakékoliv, mějte na paměti, že rituální svíčka vám dokáže cestu prosvítit a otevřít vám nové možnosti. Jak s touto nápovědou a pomocí naložíte, je už pouze na vás.

Naučte se přijímat všechny podněty, které vás míjejí. Vstřebávejte dobro i zlo, vše je pro vás v konečném důsledku přínosem a posílením. Smiřte se s tím, že abyste našli pocit blahobytu a hojnosti, musíte také něco obětovat a vynaložit určitou snahu a sílu. Magie vám následně přivede to, co nejvíce potřebujete.

Pokračování 4 / 6

Rituál pro zajištění ochrany

Druh svíčky: speciální rituální svíčka s vůní šalvěje
Nejvhodnější místo pro rituál: oltář a místo, kde je vám dobře a často se tam pohybujete
Nejlepší čas pro rituál: kdykoliv

Ochranná magie byla vždy velice užitečná a má bohatou historii a tradici. Z dochovaných pamětí lze vyčíst, že už mnoho generací před námi bojovalo s nebezpečím prostřednictvím vlastních drobných ochranných rituálů. Díky nim se lidé chránili před zlými duchy a nepřáteli.  

I dnešní rituály dokážou posílit vaši vnitřní sílu a odbourat z těla a duše negativní energii. Správně provedený obřad vám dodá odvahu čelit neviditelným fyzickým i duchovním hrozbám. Vesmírná energie hořícího plamene svíčky vytvoří kruh bezpečí nejenom kolem vás, ale kolem celé vaší rodiny či přátel. Rozviňte lidskou přirozenost a prostřednictvím magie zabraňte tomu, aby strach a hrozby ovládaly váš život.  

Pokračování 5 / 6

Rituál k poznání sebelásky

Druh svíčky: speciální rituální svíčka s vůní mimózy a žlutého melounu
Nejvhodnější místo pro rituál: oltář nebo místo, kde se často zdržujete, vhodná je také koupelna
Nejlepší čas pro rituál: kdykoliv

Správná čarodějka musí pochopit, že ona sama je vždy na prvním místě. Její úspěch tkví v tom, že se bude hluboce milovat přesně taková, jaká je, a bude pracovat s láskou a soucitem. Nikoliv s odsuzováním a kritikou. Cesta k té pravé sebelásce je velice dlouhá a složitá. Jakmile ale pochopíte, že právě láska k sobě samé je jediným správným směrem na vaší životní cestě, dočkáte se úspěchu.

Rituálem se vám podaří poznat své potřeby. Očistíte svou mysl od negativních vlivů a nastavíte si správný úhel pohledu. Dokážete se lépe soustředit na své cíle a vaše tělo a mysl budou v dokonalém souladu.

Pokračování 6 / 6

Jak pracovat s rituálními svíčkami?

 1. Stanovte si správný cíl. Řekněte si, co od celého rituálu očekáváte, a jaký by měl být jeho výsledek v ideálním případě.
 2. Přichystejte si tu správnou rituální svíčku.
 3. Naplánujte si vhodný čas pro rituál.
 4. Vyberte si místo, kde se cítíte v bezpečí a můžete se soustředit jen sami na sebe a celý magický obřad.
 5. Meditujte, očistěte svou mysl a soustřeďte se.
 6. Vytvořte si svoji mantru definováním osobních cílů. Sestavte větu, která bude vystihovat vše, čeho chcete rituálem dosáhnout.
 7. Sirkami zapalte rituální svíčku.
 8. Soustřeďte se, vyslovte svoji mantru. Můžete s mantrou pracovat pouze v mysli nebo si ji předříkávat. Vnímejte ji.
 9. Dopřejte si hluboké uvolnění a koncentrujte se jen na svoji mantru.
 10. Svíčku nechte hořet tak dlouho, jak potřebujete. Dvě až tři hodiny postačí k tomu, aby se váš bezpečný prostor naplnil energií a mantrou.
 11. Na závěr rituálu poděkujte sami sobě, svému tělu a Bohu.
 12. Prsty nebo zhášedlem svíčku uhaste. V žádném případě svíčku nesfoukávejte.

Doporučujeme

Články odjinud