Magické tajemství zrcadel: Proč byste je neměla dávat do ložnice ani proti sobě? | Foto: iStock

Foto: iStock

Magické tajemství zrcadel: Proč byste je neměla dávat do ložnice ani proti sobě?

O tajemných zrcadlech se říká, že mají magickou moc, mohou nosit smůlu a jsou bránou do jiných dimenzí. Proto je dobré mít se s jejich umístěním v domácnosti na pozoru. Co vše dokážou zrcadla svou magickou mocí ovlivnit?

O umístění zrcadla mluví i tradiční feng-šuej

Umístění zrcadel se věnuje i staré učení feng-šuej, které má za to, že zrcadla mohou z domácnosti odnášet pozitivní energii. V souvislosti se zrcadlem tak mluví například o jeho umístění naproti dveřím, které je podle tradičního čínského učení velice nevhodné. Může totiž do bytu či domu přinášet negativní energii.

Tradiční učení navíc radí, že zrcadlo odráží energii, takže by se v něm měly obecně odrážet pouze pozitivní věci. Dejte si proto pozor, aby se v zrcadle neodráželo například WC, koš na prádlo, skříň, nepotřebné věci nebo jakýkoliv možný nepořádek. V případě zrcadel pamatujte také na to, že všeho moc škodí.

Jak v ložnici navodit tu správnou atmosféru? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Sedm let neštěstí

I když se říká, že střepy nosí štěstí, v případě rozbitého zrcadla to neplatí. Pověra o sedmi letech neštěstí, když se rozbije zrcadlo, pochází už ze středověku. Za jedním z možných původů vzniku tohoto mýtu mohou stát italští výrobci zrcadel z Benátek. Tamní zrcadla byla vždy pověstná svou kvalitou a hezkým designem. Při jejich výrobě se ale kdysi používala speciální směs rtuti a cínu, která byla zdraví škodlivá.

Když se taková zrcadla rozbila, uvolnily se z nich jedovaté páry a způsobovaly vážné zdravotní komplikace. Rozbití takového zrcadla tak mohlo končit i smrtí. Lidé proto v rozbitém zrcadle mohli vidět určité prokletí a magickou sedmu si k němu pak už prostě jen dosadili. Jiným původem této pověry mohl být i fakt, že zrcadla patřila dříve mezi drahé luxusní věci. Jejich rozbití tak představovalo ztrátu cennosti i našetřených úspor. Ať už byl skutečný původ této pověsti o zrcadlech jakýkoliv, jisté je, že dodnes přetrvává.

Pokračování 3 / 7

Zrcadlo by nemělo být naproti posteli

Pro zrcadla v ložnici obecně platí poměrně jednoduché pravidlo, rozhodně se nedoporučuje je do této místnosti umisťovat. Zrcadla totiž mohou ovlivňovat veškeré životní oblasti a mnozí lidé věří, že mají magickou moc a jsou branou do jiných dimenzí.

Krajně nevhodné je podle učení feng-šuej mít zrcadlo postavené proti posteli, protože když spíte, jste nejzranitelnější. A právě o zrcadlech se říká, že z nich mohou vystupovat různé bytosti z jiných světů. Proto by se v zrcadle neměla odrážet postel ani by zrcadla neměla být naproti posteli nemocných, protože mohou jejich duši namísto snahy o uzdravení lákat k odchodu.

Pokračování 4 / 7

Vyvarujte se stropních zrcadel v ložnici

Ještě méně vhodné je umístění zrcadla na stropě. I když se vám takové umístění může zamlouvat například kvůli vašim chvílím vášně, rozhodně pro vás není dobré. Když se nečekaně v noci vzbudíte, můžete se leknout například svého potemnělého odrazu, světla nebo stínu v zrcadle. Kromě toho se říká, že přes zrcadla mohou přecházet také různé nadpřirozené síly, které by vás mohly ohrozit. Pokud se bez zrcadla v ložnici neobejdete, snažte se vystačit si s malým zrcátkem, které necháte položené někde stranou tak, aby se v něm nic neodráželo.

Pokračování 5 / 7

Proč nikdy nemít dvě zrcadla proti sobě?

Vůbec nejhorším možným situováním zrcadel je podle učení feng-šuej jejich pověšení naproti sobě. Pokud je tak umístíte, může se v nich zaseknout pozitivní energie, která poté namísto do prostoru v bytě nebo domě bude proudit od jednoho zrcadla k druhému. Údajně se tak ochudíte o štěstí a pozitivní myšlenky v celé domácnosti, navíc to může přinášet značnou smůlu. Také se traduje, že vzniklý prostor mezi dvěma zrcadly může být nebezpečný a plný negativní energie.

Pokračování 6 / 7

Poznejte v zrcadle vlastní duši

Chcete poznat blíže sebe sama? Říká se, že magické zrcadlo je k tomu dokonalým nástrojem. Zkuste se pohodlně posadit v přítmí před zrcadlo a zapalte několik svíček. Ve tmě pak pozorujte odraz ve vašich očích. Když se vydržíte do nich zpříma a déle zadívat, můžete nahlédnout až do hloubky své vlastní duše. Můžete o sobě zjistit něco nového, co jste sama netušila, například své největší obavy, ale i tajná přání nebo skryté vlastnosti i talent.

Pokračování 7 / 7

Zrcadlo na ochranu i pro štěstí

Zrcadlo ale nemusí vždy jen smolným pomocníkem. Naopak může mít ochrannou moc díky své údajné schopnosti odrážet a blokovat negativní energii a navracet ji zpět, odkud přišla. Proto se například dodnes věří, že zrcátko umístěné v dětské postýlce může dítě ochránit před zlými duchy a bytostmi z jiného světa, musí však být opravdu malé. Někde proto dodnes přetrvává zvyk, že se malinké zrcátko dává miminkům do postele, aby je mohlo chránit před démony a před vším zlým. Podobný účinek může mít i kapesní zrcátko ve vaší kabelce, které odráží veškerou smůlu a negativní energii.

Doporučujeme

Články odjinud