Magické zrcadlo: Jak ho využít při rituálech a proč střepy nosí smůlu? | Foto: iStock

Foto: iStock

Magické zrcadlo: Jak ho využít při rituálech a proč střepy nosí smůlu?

Najdeme ho v každé domácnosti, kde slouží především k tomu, abychom viděly, jak vypadáme. Zrcadlo v sobě ale skrývá velkou moc. Používá se při mnohých magických rituálech a také má odrážet pravdu. Jak ho můžete dále využít?

Rozbité zrcadlo, sedm let smůly

Často se uvádí, že střepy přinášejí štěstí, proto se také při svatbě někdy rozbíjí talíře. V případě rozbitého zrcadla to ale neplatí. Spíš má být naopak předzvěstí smůly. Pověra dokonce říká, že vás čeká až sedm let neštěstí. Ta vznikla pravděpodobně ve 14. století v Benátkách, kde se sklo nanášelo směsí rtuti a cínu. Když se rozbilo, uvolnily se jedovaté plyny, které způsobovaly vážné a dlouhodobé zdravotní problémy. Lidé si to tak spojili s prokletím. Dalším důvodem mohl být i fakt, že zrcadlo bývalo luxusní záležitost a jeho rozbití vyšlo hodně draho. Vysvětlení ale může být i takové, že v odrazu v zrcadle máme spatřit svého dvojníka, a když se sklo poškodí, hrozí nám pomsta z druhé strany.

Co to jsou rituály? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Zrcadlo jako portál

V současnosti zrcadlo často využívají čarodějky jako mystický předmět. Má totiž spojovat světy živých a mrtvých, a tak jeho prostřednictvím můžete komunikovat se záhrobím. Pokud ráda sledujete horory, tak jste už určitě viděla nějakou scénu, kdy postava zahlédla ducha v zrcátku. To má základ právě v těchto pověrách, takže opravdu nejde o výmysl filmových tvůrců.

Pokračování 3 / 6

Věštění budoucnosti

Od pradávna sloužilo zrcadlo mimo jiné k odhalování budoucnosti, stejně jako křišťálová koule. Nejčastěji se k tomu využívalo sedm dílů tří různých zrcadel. První z nich sloužil k podání zpráv, druhý sděloval informace o zdraví a třetí měl odhalit skryté věci. Starým Římanům léčitelé zase věštili s ručními zrcátky. Nejprve je ponořili do vody a pak vytáhli. Když byl odraz normální, znamenalo to uzdravení, pokud ovšem ztratil tvar, čekala pacienta smrt. Později pak nezadané dívky prováděly rituál, při kterém hleděly do zrcadla a doufaly, že v něm spatří obraz budoucího ženicha.

Pokračování 4 / 6

Uvízlá duše v jiném světě

Nejspíš jste už zaslechla nebo dokonce viděla, že se v domě s nebožtíkem zakrývají zrcadla. To se nedělá jen tak pro nic za nic. Zrcadlo má prý moc zachytit kromě věcí také duši. Duše zemřelého by tak mohla vniknout do zrcadla a uvíznout tam navždy. Kdyby k tomu došlo, ochrání ho jen rozbití zrcadla a zakopání střepů do země.

Pokračování 5 / 6

Posvěcení

Pokud chcete zrcadlo využívat k magickým rituálům, tak by mělo splňovat nějaké požadavky. Podle některých čarodějů by mělo být oválné, což jiní mystikové vyvracejí s tím, že na tvaru ani materiálu nezáleží. Důležité ale je, aby bylo nenarušené, protože jakákoli vada by mohla narušit magickou sílu. Tu byste předem měla podpořit posvěcením. K tomu budete potřebovat svíce, směs bylin, kadidlo a svěcenou vodu. Bylinky nejprve rozpusťte ve vosku a natřete pak zadní stranu zrcadla. S uchováním energie by pak měla pomoci zlatá fólie na rámu.

Pokračování 6 / 6

Rituál k zajištění lásky 

Zapalte před zrcátkem snítku šalvěje a nechte chvíli doutnat. Poté šalvěj nechte nabít na slunci. Před spaním pak umístěte zrcátko na noční stolek a položte na něj růženín (kámen lásky). Když do něj ráno pohlédnete, můžete spatřit svého nastávajícího. Pokud už partnera máte, můžete zkusit zase rituál na utužení pouta. Povrch zrcadla natřete lékořicovým olejem a oba se do něj zahleďte. To by mělo posílit věrnost a prohloubit lásku.

Doporučujeme

Články odjinud