Magie duše podle stromů. Jací jste podle keltského horoskopu? | Foto: iStock

Foto: iStock

Magie duše podle stromů. Jací jste podle keltského horoskopu?

Před spoustou let se druidové domnívali, že stromy mají určitou sílu a že ztělesňují jedinečné magické vlastnosti. Mysleli si také, že každý člověk má podle data narození povahu nějakého konkrétního stromu. Z jakého stromu vychází vaše duše? Najděte svůj strom a posuďte, zda je na tom něco pravdy. Tady je keltský horoskop stromu.

Jabloň (23. 12. – 1. 1. a 25. 6. – 4. 7.)

Jste okouzlující a máte mírnou povahu. Vyzařujete příjemnou auru a dokážete druhé přitáhnout. Vždy toužíte po lásce a zamilovanosti. Nebráníte se ani flirtování a romantickým dobrodružstvím. Dávat byste si měli pozor na to, aby vás druzí nezneužívali. Máte touhu po vzdělání a hodně toho víte, ale nechlubíte se.

Jaký je ideální jídelníček v menopauze, abyste netloustla? Podívejte se na video: 

Pokračování 2 / 21

Jedle (1. 1. – 11. 1. a 5. 7. – 14. 7.)

Máte mimořádný vkus, jste důstojní, sofistikovaní a milujete krásu. Máte tendenci být ale dost často tvrdohlaví. Jste zároveň ambiciózní a pracovití. Dokážete si vytvořit spoustu přátel, ale i nepřátel. Jste velmi nedůvěřiví a mezi dalšími lidmi jste spíše zdrženliví.

Pokračování 3 / 21

Jilm (12. 1. – 24. 1. a 15. 7. – 25. 7.)

Jste příjemní, vkusní, skromní a většinou neodpouštíte chyby, když vám někdo ublíží. Jste veselí lidé, ale máte potíže s autoritami. Jen neradi přijímáte úkoly či rozkazy od druhých lidí. Dokážete se ale dobře ovládat, své emoce máte pod kontrolou. Kritiku ale neradi přijímáte. Máte však smysl pro humor, takže i když s vámi nebývá lehké vyjít (a to ani v lásce), dokážete právě díky humoru mnohé překonat.

Pokračování 4 / 21

Cypřiš (25. 1. – 3. 2. a 26. 7.- 4. 8.)

Jste silné povahy a dokážete se přizpůsobit v každé situaci. Život berete tak, jak přijde. Netrápíte se tím, co se stalo, žijete přítomností. Jste optimističtí, občas toužíte po penězích, nenávidíte osamělost a jste vášnivými milenci, kterým málokdy stačí jen jeden partner. Nesnášíte konflikty, jste skvělí diplomaté.

Pokračování 5 / 21

Topol (4. 2. – 8. 2. a 1. 5. – 14. 5. a 5. 8. – 13. 8.)

Lidé narození ve znamení tohoto stromu bývají fyzicky velmi krásní, překvapivě ale nepříliš sebevědomí. Jste odvážní, ale pouze v nezbytných případech. Jste také vybíraví, často osamělí a vyžadujete příjemné prostředí. Jste pravděpodobně umělecky založení a dobří organizátoři. V lásce míváte problém najít toho pravého, protože nejste ochotní dělat kompromisy.

Pokračování 6 / 21

Cedr (9. 2. – 18. 2. a 14. 8. – 23. 8.)

Jste temperamentní, přátelští, přizpůsobiví a užíváte si rádi luxusu. Lidé ve znamení cedru se obvykle těší dobrému zdraví. Své okolí překvapujete originálními nápady a kreativitou. Zrozenci cedru bývají dobří vedoucí pracovníci. Toužíte taky po dobrodružství, a to zejména v lásce, i když ve své podstatě jste nesmělí. Nesnášíte přetvářku a potrpíte si na upřímnost.

Pokračování 7 / 21

Borovice (19. 2. – 29. 2. a 24. 8. – 2. 9.)

Rádi se pohybujete v zábavné společnosti. Milujete pohodlný život, máte smysl pro rodinu a jste aktivní a dobrý společník. Můžete se snadno zamilovat, ale láska často rychle vyhoří. Máte totiž sklon snadno se vzdát a každé zklamání vás potom srazí na kolena. Jste odvážní a dobří pracanti, kteří jdou vždy dopředu.

Pokračování 8 / 21

Vrba (1. 3. – 10. 3. a 3. 9. – 12. 9.)

Jste krásné duše, ale melancholické. Jste velmi atraktivní, empatičtí, plní lásky. Rádi cestujete a jste vždy upřímní. Máte také skvělou intuici. Život s vámi může být ale velmi obtížný a náročný, protože máte na druhé vysoké požadavky. Umíte ale naslouchat druhým, proto vás druzí rádi vyhledávají.

Pokračování 9 / 21

Lípa (11. 3. – 20. 3. a 13. 9. – 22. 9.)

Nenávidíte konflikty a stres. Jste šarmantní, toužíte po hezkém životě, ale někdy se těžko smiřujete s překážkami, které se před vás dostanou. Přitom se dokážete snadno přizpůsobit. Lípy jsou silné stromy, které přitahovaly rodinné štěstí a naopak odpuzovaly blesky. Lidé vaši společnost vyhledávají, protože dokážete prosvětlit situaci. Umíte taky naslouchat druhým. Pozor si jen dejte na žárlivost.

Pokračování 10 / 21

Dub (21. 3.)

Tento strom je posvátný a odpovídá mu jen jeden den v roce. Pokud jste se narodili pod jeho vládou, jste silní, nezávislí a taky rozumní. Nemáte rádi změny a stojíte pevně nohama na zemi. Rozhodně nelítáte v oblacích. V nouzi pomůžete slabším a dokážete poskytnout vhodnou radu. Jste ideální partner pro ty, kdo hledají sílu a poctivost.

Pokračování 11 / 21

Olivovník (23. 9.)

I tento strom roste osamoceně. Milujete teplo, slunce a máte vyrovnanou povahu. Jste laskaví a klidní, vyhýbáte se agresi a násilí. Jste také tolerantní a máte silný smysl pro spravedlnost. Šíříte kolem sebe klid a radost.

Pokračování 12 / 21

Lískový ořech (22. 3. – 31. 3. a 24. 9. – 3. 10.)

Díky lísce, v jejímž znamení jste se narodili, jste okouzlující, nepříliš nároční, velmi chápaví a zajímaví. Dokážete udělat dojem na kohokoli, jste taky bojovník za spravedlnost. Mezi lidmi jste populární, ale někdy jste náladoví. Vždy jednáte upřímně. V lásce jste tolerantní, a pokud dojde k nějaké krizi, dokážete vždy vycítit, kdy je lepší ustoupit a kdy bojovat.

Pokračování 13 / 21

Jeřáb (1. 4. – 10. 4. a 4. 10. – 13. 10.)

Jste jemní a vytrvalí. Dokážete se účinně postavit všem ranám osudu. Máte vkus a filozofickou duši. Přemýšlíte o zákonitostech světa a víte, že nic není černobílé. Máte velmi šikovné ruce a máte i umělecké nadání. Z lidí v tomto znamení bývají dobří malíři, architekti, návrháři či lékaři. V lásce jste velmi vášniví, ale nejste moc stálí. Nesnášíte nudu, takže pořád hledáte toho pravého. Když potřebuje někdo pomoct, pomůžete bez ohledu na to, zda za to něco dostanete.

Pokračování 14 / 21

Javor (11. 4. – 20. 4. a 14. 10. – 23. 10.)

Patříte k neobyčejným lidem. Máte bujnou fantazii, jste originální, plaší, ale také ctižádostiví, sebevědomí a toužíte po nových zážitcích. Uvnitř jste možná nesmělí, ale aby to na vás nikdo nepoznal, chováte se někdy cynicky. V lásce podléháte rozmarům. Mezi lidmi „javor“ určitě nepřehlédnete, protože tito lidé jsou velmi originální.

Pokračování 15 / 21

Ořech (21. 4. – 30. 4. a 24. 10. – 11. 11.)

Jste velmi osobití a zajímaví lidé, někdy plní kontrastů, také neúprosní a často sobečtí. Nezřídka podlehnete a dáte prostor své výbušné povaze. Můžete působit jako tvrdý člověk, ale možná je to kvůli strachu, který uvnitř vás dříme. Na druhé straně jste ušlechtilí, ambiciózní, spontánní a laskaví. Může být těžké s vámi žít ve vztahu, protože nenecháte nikoho odpočinout, ale přesto zasloužíte obdiv.

Pokračování 16 / 21

Kaštan (15. 5. – 24. 5. a 12. 11. – 21. 11.)

Jste originální, nedáte na první dojem a máte silný smysl pro spravedlnost. Jste diplomaté, ale někdy vás vytočí i drobnost. Někdy můžete trpět komplexem nadřazenosti. Milujete rodinný život a býváte oddaným partnerem. Jste zvídaví a společenští. Pozor byste si měli dát na jízlivé poznámky či pomluvy.

Pokračování 17 / 21

Jasan (25. 5. – 3. 6. a 22. 11. – 1. 12.)

Jste velmi zajímaví, impulzivní a nároční. Říká se o vás, že vás všichni kolem milují. Dokážete všechny prozářit a proteplujete atmosféru, kamkoli přijdete. Míváte dobrou náladu a vaše energie je nakažlivá. Nedáte na kritiku, a když je třeba, jdete tvrdě kupředu. Jste zdravě ambiciózní a někdy vám dělá problém vyslechnout odlišné názory. Jinak se ale vždy snažíte o blaho druhých. V lásce býváte věrní a hluboce oddaní.

Pokračování 18 / 21

Habr (4. 6. – 14. 6. a 2. 12. – 11. 12.)

Máte dobrý vkus, nejste egoističtí, užíváte si život, jak nejlépe to jde, a vedete obecně disciplinovaný život. V životě hledáte milého partnera, který má velkou emoční inteligenci. Toužíte prožít něco neobyčejného, a pokud máte pocit, že jste už našli toho pravého, vztah berete jako závazek na celý život. Ve všem, co děláte, jste svědomití a nesnášíte lajdáctví. Jste ale velmi nedůvěřiví, což vám může komplikovat život.

Pokračování 19 / 21

Fíkovník (14. 6. – 23. 6. a 12. 12. – 21. 12.)

Jste silní, ochotní a nezávislí, ale nemáte rádi, když vás někdo přesvědčuje o své pravdě. Máte silnou intuici, díky které jste oblíbení mezi lidmi. Jste citově velmi vyzrálí, což někdy může život komplikovat. Milujete svou rodinu, své děti a své domácí mazlíčky. Můžete být společenským motýlem, někdy svá přátelství můžete zanedbávat. Jinak jste vřelí a jste oblíbení nejen jako partneři, ale i jako rodiče.

Pokračování 20 / 21

Bříza (24. 6.)

Bříze patří jeden jediný den. Je to krásný a elegantní strom a i lidé v tomto znamení bývají elegantní, přátelští, nenároční a skromní. Moc toho nepotřebujete, žádný luxus ani hmotné statky, nesnášíte vulgaritu a nejraději jste v přírodě. Bohužel trpíte často vnitřní úzkostí a pochybnostmi o sobě samých. Chybí vám vášeň, ale máte vnitřní intuici, která vám otevírá cestu k lidem. Pro druhé byste se rozdali.

Pokračování 21 / 21

Buk (22. 12.)

Máte dobrý vkus a také sklon k povrchnosti. Váš materialismus vám pravděpodobně v určitém okamžiku může způsobit finanční problémy. Jste dobrým vůdcem, k tomu jste doslova předurčeni. Míváte velké a odvážné plány, které dovedete realizovat. Nevstupujete zbytečně do rizikových aktivit, spíše si chvíli počkáte a pak teprve jednáte. Jste dobrými společníky a taky jste oporou pro druhé. Jste šetrní, ale ne lakomí. Když někdo potřebuje, rádi pomůžete.

Doporučujeme

Články odjinud