Magnetické řasy: Jak si je nasadit a jak je zase bezpečně sundat?

13. 9. 2019
Magnetické řasy: Jak si je nasadit a jak je zase bezpečně sundat?
Vaše vlastní řasy jsou krátké a řídké, permanentní řasy vám z nějakého důvodu nevyhovují a bez nalepovacích řas neopustíte domov? Možná by stálo za zvážení vyzkoušet magnetické řasy. Získáte tak kočičí pohled, o kterém jste vždy snila. Jaké jsou výhody i nevýhody magnetických řas a jak s nimi zacházet?

Kde se vzaly?

Magnetické řasy nejsou na trhu žádnou velkou novinkou. S nápadem přišla v roce 2014 Katy Stoka z Miami, která se snažila vyřešit problém s nedostatkem času po ránu, kdy si nestíhala nalepit umělé řasy. Kouzlo magnetických řas spočívá především v jejich rychlé aplikaci, a tak se nápad brzy rozšířil do světa.

Výhody magnetických řas

Pokud si natrénujete ten správný grif, nespornou výhodou magnetických řas je jejich rychlá aplikace. Navíc vydrží i větší fyzickou námahu a nesklouznou, ani když se zpotíte nebo si dopřejete sprchu. Klasické nalepovací řasy také mohou být už po první aplikaci nepoužitelné, u magnetických máte záruku, že vám vydrží mnohem déle. A jako bonus nepotřebujete žádné lepidlo, které by při častém používání mohlo dráždit pokožku i samotné oko. 

Jaké jsou nevýhody?

Možná vás ze začátku zarazí vysoká cena, když si ale spočítáte, kolik při častém užívání utratíte za klasické nalepovací řasy, možná se vám tato investice vyplatí. Další otázkou je aplikace řas, která vyžaduje cvik, než získáte ten správný grif, aby vše vypadalo tak, jak má. Počítejte také s tím, že magnetická páska je výrazná, takže ji budete muset zamaskovat pomocí linky. Nezapomeňte také na to, že kvůli magnetické pásce se řasy nedají pomocí nůžek nijak upravovat.

Jak si nasadit magnetické řasy a jak je sundat

Manipulace s magnetickými řasami chce cvik. Můžete je aplikovat buď prsty, nebo s pomocí speciálních aplikátorů. Na pinzetu raději zapomeňte, v kontaktu s magnetem by mohla tropit neplechu. Řasy se skládají ze dvou dílů, na nichž jsou magnetické proužky. Jeden díl aplikujete svrchu řas a druhý zespodu. Obvykle se na řasy již nalíčené řasenkou nandávají nejdříve horní řasy, které se poté zafixují spodními. Důležité je, aby magnety seděly přesně na sobě. Obzvlášť opatrná pak musíte být při jejich sundávání. Drží totiž pevně, takže je lepší je nestrhávat, abyste s nimi nevzala i svoje přírodní řasy. Promněte proto řasy mezi prsty, aby se magnety uvolnily, a teprve poté je opatrně odstraňte.

Druhy magnetických řas

Výběr magnetických řas je velmi důležitý, pokud totiž vyberete špatně, je dost možné, že na ně zanevřete hned v počátku. Řiďte se proto pravidlem, že čím kratší je magnetický proužek, tím snadnější bude aplikace. V prodeji jsou jak řasy v celku, tak i jednotlivé trsy, kterými na okraji zahustíte vlastní řasy. Vyzkoušejte proto raději nejprve kratší možnost, a pokud se vám osvědčí, můžete postoupit k delším.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Mars je během května v nepříjemné konstelaci k vašemu znamení a zejména o víkendu se vám nebude vůbec dařit. Nepouštějte se tedy do rekonstrukce domu a dalších náročných činností.…

Nejčtenější články

Doporučujeme