Mahulena Bočanová předala 100 tisíc

20. 11. 2001
Mahulena Bočanová předala 100 tisíc
Od nového roku si malí pacienti onkologického oddělení FN Motol v Praze budou moci hrát v nově zařízeném dětském koutku. Finanční příspěvek 100 000 korun na jeho vybavení věnovala Wüstenrot - stavební spořitelna. Symbolický "stotisícový" šek předala 15. listopadu jménem Wüstenrotu herečka Mahulena Bočanová.

Mahulena Bočanová předala 100 tisíc

Od nového roku si malí pacienti onkologického oddělení FN Motol v Praze budou moci hrát v nově zařízeném dětském koutku. Finanční příspěvek 100 000 korun na jeho vybavení věnovala Wüstenrot - stavební spořitelna. Symbolický "stotisícový" šek předala 15. listopadu jménem Wüstenrotu herečka Mahulena Bočanová primáři kliniky dětské onkologie FN Motol Vratislavu Šmelhausovi.

"Stavební spořitelna Wüstenrot se snaží pomáhat lidem k lepšímu bydlení. S podobnou myšlenkou zpříjemnit a zlidštit dětem jejich pobyt v nemocnici, jsme se rozhodli věnovat motolskému dětskému onkologickému oddělení finanční pomoc na vybavení dětského koutku," vysvětlil Dr. Oskar Steiner, člen představenstva Wüstenrot-stavební spořitelny. Stavební spořitelna Wüstenrot se pomoci dětem věnuje již několik let. Například v roce 1999 věnovala finanční dar Integračnímu centru ZAHRADA, které díky finančnímu příspěvku nakoupilo invalidní vozíky a speciální hydraulický polohovací stůl. Vedle finančních darů Wüstenrot připravoval i výstavy dětských kreseb a prací.

Patronkou předání stotisícové finanční pomoci dětské onkologii se stala Mahulena Bočanová, která je čerstvou maminkou a na motolskou nemocnici nenechá dopustit. "Děti mám moc ráda a těší mne, že mohu alespoň trochu pomoci," říká Bočanová, maminka tříměsíční Mariny.

Na oddělení onkologie v pražské motolské nemocnici se průběžně léčí okolo 40 až 50 dětí ve věku několika týdnů až do 18 let a jejich pobyt v nemocnici se většinou pohybuje v řádu měsíců. Dětský koutek je místem, kde si děti hrají, poslouchají hudbu, ale i surfují po internetu a tráví většinu svého volného času.

Motolská klinika léčí všechny druhy zhoubných nádorů dětského a dorosteneckého věku s výjimkou leukémie, jejíž léčbou se zabývá samostatné pracoviště nemocnice. "Naše úspěšnost trvale vyléčených pacientů je okolo 70 %," říká primář Šmelhaus a dodává: "Cílené léčení zejména dětských pacientů pochopitelně klade velké nároky na pacienta, rodiče a další osoby. Je důležité vytvořit pro dítě bezkonfliktní domácí prostředí, důvěřovat lékařům a způsobu zvolené léčby."

Zdroj: AMI Communications

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybičky, lednové období pro vás není zrovna procházka růžovým sadem, a proto se připravte na zdolání náročných zkoušek. Nejvíce se zapotíte v práci při finančních záležitostech. Na…

Nejčtenější články

Doporučujeme