Mají muži rádi hloupé ženy ?

24. 9. 2001
Mají muži rádi hloupé ženy ?
Stává se vám, že se setkáte s mužem, který dá předost hloupější ženě před inteligentnější. Proč to někteří muži dělají? Bojí se chytřejších žen?

Mají muži rádi hloupé ženy ?

Stává se vám, že se setkáte s mužem, který dá předost hloupější ženě před inteligentnější. Proč to někteří muži dělají? Bojí se chytřejších žen?

Muži se inteligentních žen s převahou bojí oprávněně. Od pradávna si budují roli ochránců a přirozeně vyhledávají spíše ženy, které potřebují pomoc a poradit. Inteligentní a soběstačná žena vlastně ani pomoc nepotřebuje. Mnohé z nich to často samy deklarují. Většinou prohlašují, že muže potřebují jen na některé servisní potřeby a v podstatě se bez nich i obejdou. Oblíbená věta je: "Když muži nebudou, ochočíme si jiné zvíře."

Muži rádi rozhodují a představa, že žena jim do toho bude mluvit, je opravdu nepříjemná. Raději budou mít ženu hloupější, které mohou diktovat a rozhodovat.

Dalším faktorem je mužská ješitnost a obliba ve vychvalování. Hloupější přítelkyně je pro muže rozhodně zajímavější. Hledí totiž na svého přítele jako na velkou osobnost se skvělými vlastnosti a schopnostmi. Obdivuje ho, a protože toho sama moc neumí a nezná, stále ho chválí. "Tys to tak skvěle zařídil, ty jsi tak skvělý." Inteligentní žena ví, že nic extra nezařídil, že by to sama zvládla také a není důvod ho pochválit.

Oblíbenou kořistí těchto mužů jsou modelky. O jejich inteligenci se ví dostatek. Mnohým mužům se modelky líbí a imponuje jim především jejich naivita.

Nesmíme však všechny muže házet do jednoho pytle. Jsou tací, které nejen krásné, ale především chytré ženy přitahují. Je to pro ně výzva. Dobýt krásnou, ale hloupou ženu je jednoduché. Dostat ale krásnou a k tomu inteligentní ženu je opravdu umění a často i velký boj. To přitahuje především muže, kteří jdou za svým cílem a rádi dobývají a dosahují vyšších cílů.

autor: Helena

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolegové se diví, že jste nevrlí a sklíčení. Vždyť plníte svou práci stále dobře, jen pomaleji. Radí vám, ať se tolik nestresujete. Mají pravdu. Zvýšený stres má na svědomí nevhodné…

Nejčtenější články

Doporučujeme