Make-up pod rouškou: Jak se nalíčit a pečovat o pleť?

8. 6. 2020
Make-up pod rouškou: Jak se nalíčit a pečovat o pleť?
Nutnost nosit roušky z našich životů postupně mizí, ale zcela se jich hned tak nezbavíme. Pořád jsou situace, kdy je musíme mít nasazené, některé z nás dokonce celý den. Navíc roušky neustále nandaváme a zase sundaváme. Jak tedy na tuto situaci vyzrát, abychom byly upravené a zároveň chránily svou pleť?

Hydratovat a chránit

Rouška je pro naši pleť bezesporu zátěž. Možná nás ochrání před infekcí, ale když dobře sedí, pokožka se potí, vlhkost nemá kam uniknout a obličej se zapaří, mohou nás trápit pupínky, začervenání či svědění.  Ohrožené jsou zejména osoby mající suchou pleť, trpící atopickou dermatitidou, seboroickou dermatitidou či akné. Naše pleť tak potřebuje zvýšenou péči: dobře čistit, hydratovat, zklidnit a chránit – i v podobě make-upu, protože ten nás nejen zkrášlí, ale funguje i jako ochrana pokožky. Jak tedy v současné době o ni pečovat?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Splnit šéfova náročná přání je nad vaše síly. Za celý týden se vám nedaří dostat do tempa, které by se mu zamlouvalo. Jste naštvaní na něho i na sebe. Milí Berani, nemá cenu se rozčilovat.…

Nejčtenější články

Doporučujeme