Make-up pod rouškou: Jak se nalíčit a pečovat o pleť?

8. 6. 2020
Make-up pod rouškou: Jak se nalíčit a pečovat o pleť?
Nutnost nosit roušky z našich životů postupně mizí, ale zcela se jich hned tak nezbavíme. Pořád jsou situace, kdy je musíme mít nasazené, některé z nás dokonce celý den. Navíc roušky neustále nandaváme a zase sundaváme. Jak tedy na tuto situaci vyzrát, abychom byly upravené a zároveň chránily svou pleť?

Hydratovat a chránit

Rouška je pro naši pleť bezesporu zátěž. Možná nás ochrání před infekcí, ale když dobře sedí, pokožka se potí, vlhkost nemá kam uniknout a obličej se zapaří, mohou nás trápit pupínky, začervenání či svědění.  Ohrožené jsou zejména osoby mající suchou pleť, trpící atopickou dermatitidou, seboroickou dermatitidou či akné. Naše pleť tak potřebuje zvýšenou péči: dobře čistit, hydratovat, zklidnit a chránit – i v podobě make-upu, protože ten nás nejen zkrášlí, ale funguje i jako ochrana pokožky. Jak tedy v současné době o ni pečovat?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Světový den cestovního ruchu byl sice včera, ale vy ho oslavíte svým způsobem až nyní. Den volna si užijete při cestování a výletech s rodinou či kamarády. Rozhodně neseďte jen doma a…