Malé černé na vánoční večírek: Vyberte si z 60 kousků do 2 000 Kč!

27. 11. 2019
Vánoce se rychlými kroky blíží a s nimi i vánoční večírky. Některé bývají tématické, kdy je předepsaný dress code nebo určená maska, ve které máte přijít, jiné jsou na vašem uvážení. Nepsaným pravidlem ale je, že v malých černých nikdy nic nezkazíte. Nejen na vánočních večírcích! Ulovili jsme pro vás ty nejhezčí kousky, najdete je v galerii v úvodu článku.

Little black dress neboli LBD

Pokud si říkáte, že nebudete vyhazovat zbytečně peníze za šaty kvůli pár večírkům před Vánoci, zkuste se ještě zamyslet. Malé černé šaty totiž můžete využít i při jiných příležitostech, jako jsou návštěvy divadla, svatby a jiné oslavy. Pravdou totiž je, že asi nikdy nevyjdou z módy! Je to stálice, kterou už v roce 1926 vymyslela módní návrhářka Coco Chanel. Naprosté šílenství pak spustila herečka Audrey Hepburn, která je oblékla ve slavném filmu Snídaně u Tiffanyho. Ženy braly obchody útokem, každá chtěla být tak krásná, jako svůdná herečka. V angličtině se s těmito šaty můžete setkat pod názvem little black dress či pod zkratkou LBD.

Malé černé pro všechny typy postavy

A jak si malé černé vybrat? Jestli preferujete jednoduchou klasiku, zvolte hladké černé šaty ke kolenům bez ozdob. Ideální délka je kousek nad kolena, ale seženete i delší. Dodat outfitu šmrnc pak můžete pomocí šperků, bot i kabelky. Záleží na tom, pro jakou příležitost je volíte. Když je doplníte kotníkovými botami a kloboukem, uděláte z nich neformální outfit. Naopak šňůra perel je promění v nesmrtelnou klasiku. Kolem krku si můžete uvázat i šátek. Pokud je chcete oživit, doplňte je barevnou kabelkou, botami. Na večírek si k nim vezměte lodičky a do ruky psaníčko. Chcete-li zaujmout samotnými šaty, zaměřte se na samet, krajky, třpytky, plis i třásně. K tomu výrazné večerní líčení a na vánočním večírku rozhodně nezapadnete! Inspiraci najdete v galerii v úvodu článku.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na své dovednosti a energičnost si nemůžete stěžovat. Sice vás občas přepadne únava, ale nejde o nic hrozného. Veškeré pracovní povinnosti dotáhnete do konce a nemusíte se bát připomínek…

Nejčtenější články

Doporučujeme