Malování vlastními "štětci"

16. 6. 2004
Malování vlastními "štětci"
Sbírejte různé materiály a vytvářejte vlastní "štětce". Možnosti: peří, dřívka nebo štětinky spojené do svazečku lepicí páskou, kapradiny, mycí houba připevněná na dřívku, orobinec (doutník). Pro děti je objevování nových výtvarných prostředků velmi zábavné.

Materiál

noviny nebo umělohmotný ubrus temperové barvy tácky z polystyrenu papíry různého typu a velikosti umělohmotný podnos doma vyrobené "štětce"

Materiál na výrobu domácích "štětců"

dlouhá ptačí pera houbičky připevněné na kolíček nebo jídelní tyčinku listy kapradin nafouknuté balonky orobince (doutníky) s dlouhým stvolem ponožky a palčáky navlečené na ruce štětiny ze smetáku (ustřihněte několik štětin ze smetáku a slepte lepicí páskou) štětky a houbičky na nádobí, drátěnky větve z jehličnanů Příprava (dospělý)

  • Pracovní plochu pokryjte novinami nebo igelitem.
  • Na tácky z polystyrenu dejte různé temperové barvy. Tácky můžete ke stolu přilepit lepicí páskou.
  • Dítěti připravte na stůl papír a několik typů doma vyrobených "štětců".

Postup (dítě)

  • Namočte "štětec" do barvy a malujte po papíru.
  • Pokud má dítě chuť, vyzkoušejte všechny typy štětců.
  • Papír k malování můžete připevnit na malířský stojan či na zeď nebo položit na zem (zejména pokud používáte větší formát).

Tipy

  • Tácky s barvou raději zespodu přilepte oboustrannou lepicí páskou. Barva se někdy na vyrobené "štětce" přilepí a s ní i celý tácek.


Ukázka je z knihy: Výtvarné činnosti pro malé děti Rozvíjíme šikovnost a tvořivost dětí od 1 do 3 let Kniha obsahuje zábavné náměty pro 75 tvořivých činností s více než 100 variantami. Výtvarné činnosti využívají přirozené zvídavosti a nápaditosti malých dětí a poskytují jim možnost uplatnit své stále vzrůstající dovednosti. Rozmanitou činností se zároveň rozvíjejí rozličné dovednosti každého jedince, jako je zručnost při práci s různými materiály, nápaditost, zájem o poznávání světa a jeho zákonitostí. Při společné činnosti s rodiči vzrůstá zdravé sebevědomí dětí, jejich schopnost komunikace a spolupráce a obohacují se vzájemné vztahy v rodině.

Vydalo nakladatelství www.Porál.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový měsíc je pro vás velkou výzvou, protože na sobě pilně pracujete a chtěli byste hodně dokázat. I když se cítíte mentálně vyčerpaní a povinnosti řešíte pomaleji, nevzdáváte se. Moc…

Nejčtenější články

Doporučujeme